Основні правила безпеки життєдіяльності для учнів

Про матеріал
Презентація на тему «Основні правила безпеки життєдіяльності», за допомогою якої діти можуть пригадати усі життєво необхідні правила безпеки: - правила безпеки дорожнього руху, правила поведінки на автодорогах, залізниці; - правила пожежної безпеки, безпеки в побуті; - правила безпечної поведінки у лісі; - правила поведінки біля водойм; - правила поведінки під час літніх канікул та інші елементарні правила безпеки для життя.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Основні правила безпеки життєдіяльності Підготувала: педагог-організатор Гончарук Олена Олексіївна. Спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів №7 міста Хмельницького

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Вимоги безпеки дорожнього руху, правила поведінки на автодорогах, залізниці, у транспортних засобах.

Номер слайду 5

1. Пішохід повинен рухатися тротуаром, тримаючись праворуч.2. Ні в якому разі не можна перебігати проїзну частину — це дуже небезпечно.3. Не можна виходити на проїзну частину перед автобусом, що стоїть. Водій, який об'їжджатиме автобус, вчасно не помітить вас і не встигне загальмувати.4. Якщо поблизу немає пішохідного переходу, то, підійшов¬ши до проїзної частини вулиці, слід спочатку подивитися ліворуч, переконатися у відсутності транспорту, потім дійти до її середини, подивитися праворуч і, переконавшись у безпеці, дійти до кінця проїзної частини.5. Якщо на вулиці є підземний пішохідний перехід, обов'язково користуйся ним, переходячи вулицю.6. Чекати автобус або тролейбус потрібно на спеціально вка¬заних зупинках, не виходячи з тротуару на проїзну частину.7. Не можна перебігати дорогу перед транспортом, що рухається, — автомобіль зразу зупинити неможливо. Запам'ятай, що взимку це набагато небезпечніше.

Номер слайду 6

8. У місцях, де встановлено світлофори, пішохід має користуватися його сигналами. Переходити дорогу можна лише на зелене світло, переконавшись, що транспорт зупинився. Червоне світло забороняє переходити дорогу. На жовте світло переходити дорогу забороняється, але якщо воно загорілось, коли пішохід дійшов до середини дороги, він має зупинитися і дочекатися зеленого світла.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Правила пожежної безпеки

Номер слайду 11

1. Не грайся із сірниками та запальничками.2. Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.3. Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів, не суши речі над газовою плитою.4. Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах,5. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може згоріти.6. Обов'язково вимикай електроприлади, коли ідеш із дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.7. На дачі або у селі не відкривай грубку — від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою.2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум'я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна!3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу або дзвони за номером 101.4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай свої прізвище та адресу і повідом, що горить.5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі, кладовці або іншому тісному місці — можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння.6. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою.7. Доки чекаєш на пожежників, не панікуй, шукай вихід із кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно.8. Довірся пожежним, виконуй усе, що вони накажуть тобі.9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежних.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Що робити, якщо пахне газом1. Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це.2. Відкрий усі вікна та кватирки, провітри помешкання.3. Перевір, чи перекриті на плиті конфорки горілок.4. Якщо ти вдома один, негайно телефонуй до служби газу за номером 104.5. Ні в якому разі не вмикай світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюй вогонь.

Номер слайду 18

Правила безпечної поведінки у лісі

Номер слайду 19

1. Якщо ти ідеш у ліс із друзями, подавайте одне одному сигнали, щоб не загубитися: перегукуйтесь, плескайте у долоні.2. Намагайся запам'ятовувати свій шлях або роби для себе помітки.3. Тримайся подалі від диких тварин, особливо від їхніх дитинчат — поруч із ними обов'язково будуть дорослі тварини. Небезпечним може виявитися не лише вовк або дикий кабан, але й олень, лось, лисиця.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

4. Уважно дивись під ноги, обдивляйся впалі дерева та колоди перед тим як сісти відпочити — там можуть бути змії. Якщо тебе або товариша вкусить змія, зразу ж видави з ранки краплю крові з отрутою і висмоктуй кров із ранки впродовж півгодини, весь час спльовуючи (але це можна робити, коли у роті немає поранень). Потім щільно перев'яжи руку чи ногу вище за місце укусу, але так, щоб вона не заніміла. І негайно до лікарні!

Номер слайду 22

5. Якщо ти заблукав:— пригадай останню прикмету, на яку ти звернув увагу (пова¬лене дерево, зламана гілка) і спробуй знайти до неї дорогу;— прислухайся — можливо, твої друзі або батьки зовсім поруч;— пам'ятай: мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща; а моху найбільше з північного бо¬ку. Але щоб скористатися цими прикметами, треба звернути увагу, у якому напрямі ти йшов із самого початку.

Номер слайду 23

Правила поведінки біля водойм

Номер слайду 24

1. Не загоряй надто довго — перегрієшся і отримаєш сонячний удар.2. Не купайся і не пірнай у воду після тривалого перебування на сонці, тобі може стати погано. Купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися.3. Ніколи не пірнай у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися.4. Не грай у тих місцях, звідки легко впасти у воду.

Номер слайду 25

5. Не влаштовуй у воді ігор, пов'язаних із захватами.6. Не вирушай у плавання на самодільних плотах.7. Не ходи купатися на водоймища без супроводу дорослих.8. Не запливай на глибоке на надувних матрацах та кругах.

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

ДОТРИМУЙТЕСЬ ЕЛЕМЕНТАРНИХ ПОВСЯКДЕННИХ ПРАВИЛ

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

pptx
Додано
4 травня 2020
Переглядів
2097
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку