Останній урок для одинадцятикласників
Добрий день!
Розпочинаємо останній наш урок.
Тема уроку : Спогади про школу, плани на майбутнє.
Мета уроку: Узагальнити набутий у школі досвід, повторити основні моменти шкільного життя з метою подальшого використання на практиці. Розвивати спостережливість, уважність та логічність мислення.
Останній урок для одинадцятикласників
Добрий день!
Розпочинаємо останній наш урок.
Тема уроку : Спогади про школу, плани на майбутнє.
Мета уроку: Узагальнити набутий у школі досвід, повторити основні моменти шкільного життя з метою подальшого використання на практиці. Розвивати спостережливість, уважність та логічність мислення.
Хід уроку
Слово вчителя: 11 років ви, дорогі одинадцятикласники, провели в стінах цієї школи. Це багато і водночас мало. Але пізніше виявиться, що все найцікавіше, все найсмішніше, все найоригінальніше, все най… най… все ж таки було в школі. Тут ви всі навчилися читати і писати, дехто прогулювати уроки, а дехто розв’язувати задачі, писати і списувати твори та реферати. І навіть щітку, щоб фарбувати парти вам теж декому вперше вручили у школі.
І ось останній урок. Вдома ви, як завжди, добре підготувалися і тепер прошу відповідати на запитання уроку.
Опитування проведемо у формі інтерактивної вправи « Мікрофон»
« Жартома і всерйоз»
1.Чи знаєте ви коли святкує день народження ваша перша вчителька?
2.Скільки років виповнилось директору школи?
3.Скільки дверей у школі?
4.Якого кольору столи в кабінеті фізики?
5. У якому підручнику найбільше сторінок?
6. Хто у класі наймолодший?
7. Хто перший почав курити? А хто кинув перший?
8. Який предмет ви вивчали усі 11 років і назва його не змінювалась?
9. Хто ставив рекорд з кількості прогулів?
10. Скільки східців на шкільному ганку?
11. Якої марки автомобіль у вчителя астрономії?
12. Чим захоплюється ваш класний керівник?
13. Хто з учителів добре бачить і йому не потрібні окуляри?
14.Назвіть номер телефону у школі.
15. У кого із вчителів найбільш оригінальний голос?
16. У кого ви любили списувати?
17. Скільки разів за 11 років навчання тебе виганяли з класу?
18. Коли ти запізнювався на уроки, що ти говорив, заходячи в клас?
19. Що робили хлопці на перервах?
20. А що робили дівчата?
21. Скільки разів за 11 років ти відкрив рота, щоб відповісти домашнє завдання?
22. Улюблена фраза вашого улюбленого вчителя?
23. Якою ти уявляєш школу через 10 років?
24.У кого з твоїх однокласників розмір взуття 34? А - 45?
25. Ким ти бачиш себе в майбутньому?
26. Що можна почути від директора школи, коли він страшенно розгніваний?
27 А від класного керівника?
Ну от закінчили повторення вивченого матеріалу. Переходимо до систематизації знань.
Який урок вам найбільше запам’ятався?
Яке твоє улюблене місце у школі?
Який вечір тобі найбільше сподобався?
Отже, підведемо підсумки.
Ви всі були дуже активні на цьому уроці, добре підготувалися, І тому ви отримуєте сьогодні вперше на моєму уроці всі не тільки по 12 балів, але й медаль « За терпіння бути учнем» . Кожна медаль має побажання, яке обов’язково збудеться. Кожен обирає собі побажання сам. Отже , медаль і 12 балів отримує
1.Бикова Дар’я – за розсудливість і вміння бути незворушною за будь - яких обставин
2.Кальченко Анастасія – за ерудицію, блискуче вміння танцювати та тактовне вирішення конфліктних ситуацій.
3. Білоус Аліна – за незрівнянне виконання ролі Баби на шкільній сцені , невгамовну вдачу і вміння дискутувати в будь-якій ситуації
4. Веркасова Світлана – за наполегливість у навчанні та стійкість принципів.
5. Гавриленко Вікторія – за доброту , вміння навчатися та прагнення бачити увесь світ прекрасним.
6. Калінічев Михайло – за вміння виручити у скрутну хвилину і бути завжди надійним і терплячим.
7. Кучков Віталій - за безмовне сидіння на уроках та вміння бути розсудливим.
8. Кравченко Анна – за спокійність та гарне виконання шкільних доручень.
9. Гусєва Анна – за принциповість, наполегливість у досягненні мети та вміння вчасно списати
10. Сєра Світлана – за постійну підтримку своїх товаришів
11. Скринник Василь – за великий вклад у підтримку спортивної честі школи і району.
12.Статівка Яна – за старанність та охайність , за вміння тримати клас в курсі новин моди та косметики
13. Зінов’єв Владислав – за неймовірну артистичність, дотепність, та вміння орієнтуватися в будь-якій ситуації
14. Статівка Сергій – за універсальність знань, спокійність та працьовитість
15. Ужченко Олег – за вміння вийти сухим з води та відважне прогулювання уроків , незважаючи ні на що
16.Копійка Ірина – за щирість, наполегливість у здобуванні знань та любов до прекрасного
17. Коваленко Любов – за терпіння на уроках та спокійність у відношенні до навчання
18. Гонтаренко Віталій – за неординарність мислення, гарну вдачу та м’який гумор
Дорогі мої учні ! Сьогодні ви стали випускниками. Позаду шкільні роки, а попереду - ціле життя. За час навчання у школі я часто розказувала вам різні казки. І ось настав час прощання зі школою і остання казка, яку я вам розповім – це
« Казка про найважливіші речі»
Один юнак постійно непокоївся з приводу свого життя і майбутнього. Якось, гуляючи берегом моря, зустрів він мудрого старця.
— Що тебе тривожить, юначе? — запитав старець.
— Здається, я не можу збагнути, що в житті для мене найважливіше, — відповів юнак.
— Це дуже просто, — сказав старець. Він підняв із землі порожнього глечика і почав заповнювати його камінням завбільшки з кулак.
Заповнивши глечик по вінця, запитав:
— Цей глечик повний, чи не так?
— Так, — погодився юнак.
Старець мовчки кивнув, узяв жменю дрібних камінців, кинув їх у глечик і злегка потрусив. Камінці заповнили пустоти між великим камінням. Він усміхнувся і запитав:
— А тепер глечик повний? Юнак ствердно кивнув.
Тоді старець узяв пригорщу піску і висипав його у глечик. Пісок заповнив пустоти, що залишилися.
— Ось відповідь на твоє запитання, — сказав старець. — Велике каміння — це найважливіші речі в житті: родина, кохана людина, твій духовний розвиток, твоє здоров’я, знання, улюблена справа . Якщо втратиш усе, крім цього, твоє життя все одно буде повним.
Він хвильку помовчав, а відтак мовив:
— Дрібні камінці — це також важливі для тебе речі: робота, дім, матеріальний добробут. А пісок — дрібниці, які насправді не мають жодного значення.
Юнак слухав дуже уважно, і старець продовжив:
— Деякі люди роблять помилку. Вони спочатку засипають у глечик пісок, і в ньому не лишається місця для каміння. Так і в житті. Якщо витрачати сили на дрібні й незначущі речі, у ньому не буде місця для найважливіших цінностей. Тому передусім подбай про велике каміння, не забувай і про дрібне. А пісок хвилі життя самі наб'ють у проміжки між ними.
Щасливої дороги, вам , дорогі мої учні!
Настала пора, коли дітвора
Збирається в шлях свій далекий,
І ось від порога з шкільного двора
Махає крилом їй лелека.
Останні слова, вже пора.
Вручили їм всім атестати,
їх перші життєві дорослі права —
Спішили ж бо всі виростати.
Милі, рідні наші діти!
Час настав вам в світ летіти.
Ви міцні тепер, соколята,
Самостійні вже, як орлята.
Крила виросли і зміцнилися,
В далеч-дальнюю нагострилися.
Нехай стеляться мрії-лебеді,
Нехай світ для вас стане легінем.
Нехай щастя вам — та й по вінечка,
Нехай доля вам буде чистою.
Хай під ноги вам зорі падають,
Не встигали щоб мрії загадувать.
Дай, Бог, щастя вам, та й великого
А здоров'ячка — та й міцного.
Щоб ішли туди, де родилися,
Пили воду там, де трудилися,
їли хліб лиш той, що зросив ваш піт,
Не зустріли щоб у дорозі бід.
Шанували всіх, хто добру вас вчив,
Не печалили, хто для вас лиш жив.
Поважали всіх, хто все вік зносив,
Не образили, хто не має сил.
По світах ідіть — гордо й весело,
На плечах несіть перевесла ви,
Щоб, як стрінеться біда-лишенько,
Ізв'язали ви, не полишили;
Не злякалися, не схитнулися,
У покорі ви не зігнулися.
Будьте дужі ви, не спіткайтеся,
До людей іще посміхайтеся.
І громадоньки не цурайтеся,
служіть добром, поважайтеся.
Навіть птах летить в даль незвідану
Лише зграєю, лише з рідними.
Хай збувається все, що хочете,
Славу роду ви примножите.