Ознайомлення із соціуму. Тема:" Це- моя сім'я."

Про матеріал
Програмовий зміст. Формувати у вихованців поняття про сім’ю, де люди пов’язані між собою любов’ю та відповідальністю. Учити дітей цінувати своїх рідних. Продовжувати учити відповідати на питання дорослого, називати імена своїх батьків та інших членів родини. Виховувати доброзичливе, тепле ставлення до членів своєї родини. Словник: родина, сім’я, сивий, майстровитий. Матеріал: квітка з картону, фотографії членів сім’ї? Лялька Катруся, конверт.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект відкритого заняття

Тема : «Це- моя сім’я»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програмовий зміст. Формувати у вихованців поняття про сім’ю, де люди пов’язані між собою любов’ю та відповідальністю.  Учити дітей цінувати своїх рідних. Продовжувати учити відповідати на питання дорослого, називати імена своїх батьків та інших членів родини. Виховувати доброзичливе, тепле ставлення до членів своєї родини.

Словник: родина, сім’я, сивий, майстровитий.

Матеріал: квітка з картону, фотографії членів сім’ї? Лялька Катруся, конверт.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь - Діти , к нам завітали гості. Давайте скажемо їм «добрий ранок».

 Діти,а хто це стукає? Давайте подивимось! К нам завітала лялька Катруся! «Добрий день,Катруся!»-(діти вітають Катрусю). Катруся принесла конверт,а в ньому лежить велика квітка. На квітці фотографії членів родини ляльки.

Катруся - На цій квітці фотографії, на яких зображені я та моя сім’я.

Це я- Катруся. Люблю своїх батьків.

Це моя матуся. Її звуть…. Вона сама рідненька, найкраща. Вона вміє готувати сніданок, казку розповідати.

Це мій татусь. …..Він самий добрий. Допомогає матусі, приб’є  до стіни книжкову поличку.

Це дідусь. Він старенький, сивенький. Він мене до садочку водить.

Це бабуся- ласкава, працьовита. Дуже гарно шиє.

  1.             Діти відповідають на запитання:

Вихователь - Діти, що принесла Катруся?( квітку з фотографіями)

Хто зображений на фотографіях?(тато, мамо, бабуся, дідусь)

І мамо,і тато,і дідусь, і бабуся- і дітки-це все одна сім’я. Як ми назвемо одним словом тих, хто зображений на фотографіях?( сім’я)

Сім’я, це ті рідні та найближчі люди, які живуть разомі піклуються одне про одного.

Кожному в рідній сім’ї жити затишно й щасливо, бо тут тебе люблять, дбають, хочуть зробити щось приємне, порадувати.

Катруся – Мені сподобалося, як ви відповідали на запитання, і я хочу пограти з вами в гру, яка « Моя сім’я»

Це дідусь,

А це бабуся,

Це татусь,

А це мамуся,

А малюк, звичайно,я-

Ось і вся моя сім’я.

(діти по черзі загинають всі пальці, останній мізинець на останні слова- охоплюють утворений кулак долонею іншої руки).

  1.             А хочете ви розповісте Катрусі про свою сім’ю( так).

Тоді сідайте за столи.( на столі лежать квіточки, і на кожну пелюстку викладіть по одній фотографії когось із своєї сім’ї)- діти викладують.

Катруся задає питання:

Ваня, хто це? (матуся)Як звуть?Оксано.(кожна дитина називає своїх членів сім’ї- хто вони- дідусь, бабуся, тато, мамо і як їх звуть).

(діти сідають на стільчики)

Катруся – Я дуже багато дізналася про ваших мам, татусів, бабусь та дідусів. А тепер відгадайте про кого я вам буду розказувати.

Дидактична гра « Відгадай , хто це?»

_старенька, ласкава, працьовита, турботлива, дбайлива. Це…. Бабуся.

-Сильний, міцний, умілий, веселий. Це тато.

Красива, мила, найкраща, лагідна. Добра. Це матуся.

Сивий, мудрий, розумний, майстровитий. Це дідусь.

Молодці малята! Всіх відгадали.

Вих. – Діти, вам сподобалася грати з Катрусею?

Вих.- Катруся, скажи, а ти любиш своїх батьків, дідуся, бабусю?()  А як ти їх лагідно називаєш? (Катя не знає як треба лагідно сказати) Діти, а давайте навчимо Катрусю називати лагідно своїх рідних.

Д/г «Назви лагідно»

Як звернемося до мами? (Вихователь допомагає дітям правильно сформувати слова у кличній формі: «Мамочко, матусенько, мамуню, матусю.»)

 

Як ласкаво звернемося до тата? (Таточку, татусю.) Як покличемо лагідно бабусю? (Бабусю, бабусенько.) Як звернемося лагідно до дідуся? (Дідусю, дідусенько.) Діти разом із вихователем вимовляють слова-назви родичів у кличній формі.

Катруся - Дякую за допомогу, тепер я знаю як лагідно назвати своїх рідних. Я швиденько піду до них і лагідно їх всих поназиваю.

(Катруся йде)

Вих. – Діти, про кого ми сьогодні говорили? (Про сім’ю, про маму, тата….)

 

doc
Додав(-ла)
Долбіна Наталя
Додано
11 лютого
Переглядів
368
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку