Мета: ознайомити учнів з артикуляцією звуків; формувати вміння виконувати дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; збагачувати словниковий запас; розвивати
артикуляційний апарат, мовлення, мислення; виховувати у дітей інтерес до навчання.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
ХІД УРОКУ
1. Артикуляційна зарядка
Щоб почати нам читати, Треба ротик розім’яти.
запросила у гості річкових мешканців, у іменах яких
«заховався» новий звук. А щоб дізнатись, хто це за гості,
потрібно відгадати загадки. Ви готові?
1.Має клешні й довгі вуса. Я і сам його боюся:
Він щипає, мов гусак,
Ну, а звуть щипаку… (рак). (Слайд 4)
Панцир є (не черепаха),
Дуже схожі вони з раком.
Друг Русалки – Себастьян.
Хто він? Підкажіть вже нам! (краб)
(Слайд 5)
У воді таночки водить.
Поміж ряски грається,
Від людей ховається. (риба) (Слайд 6)
Друзі до Русалоньки прийшли не з порожніми руками, вони принесли іменинниці цікаві завдання, допоможемо їй вирішити їх?
А крабик приніс таке завдання: на дошці
надруковані слова з пропущеними буквами,
а ви маєте вставити їх.( рис,кран,сорока,равлик).
Молодці, а тепер давайте зробимо звукові моделі слів.
(Слайд 7)
Чи знаєте ви, дітки, чим харчується друг
Русалочки краб? Яку рослину він полюбляє їсти?
Він живе у морі, а там
росте рослина – ламінарія. (Слайд 8)
Це дуже корисна рослина, яка багата вітамінами.
Дітки, назвіть звуки, які ви чуєте у слові «ламінарія».
Отже, у цьому слові ми чуємо звук [р’]
Наступне завдання приніс рак. На день народження друзі
прийшли не з порожніми руками – вони прийшли з квітами.
А щоб дізнатись які їй подарували квіти, вам потрібно
відгадати їх
(троянда, айстри,
ромашки, чорнобривці). (Слайд 9)
Знайдіть місце звука [р] у словах.
Розглянемо літеру «ер».
Діти, на що схожа літера «ер»? (Слайд 10)
Давайте разом виготовимо цю букву.
Я показуватиму вам букву, що позначає голосний звук, а ви називаєте
склади, які можна утворити з буквою Р («ер») (пам’ятаємо, що вона позначає два звуки), та букви, які я показуватиму.
Учитель показує букви а, и, і, о, у,е. (Слайд 11)
Фізкульхвилинка (Слайд 12)
Рибки принесли нам слова, давайте прочитаємо (разом, ланцюжком, окремо)
- Назвіть слова з буквою «ер».
- На що схожа ця буква? Назвіть слова з буквою «ер».
VI. РЕФЛЕКСІЯ (Слайд 13)
МОЛОДЦІ!