Корисні копалини України. Паливні корисні копалини. КЗ «Дергачівський ліцей 2» Дергачівської міської ради Харківської областіУрок географії у 8 класіУчитель: А. Ф. Семенець
Номер слайду 2
Завдання уроку:1. Пригадати різноманітність корисних копалин.2. Поглибити знання про паливні корисні копалини України.3. Розглянути територіальне розміщенняродовищ паливнихкорисних копалин. України
Номер слайду 3
ПРИГАДАЄМО
Номер слайду 4
ПРИГАДАЄМО: (складіть пари)Природні умови. Природні ресурсице сукупність об'єктів та систем живої та неживої природи, компоненти природного середовища, що оточують людину, які використовуються в процесі суспільного виробництва для задоволення матеріальних і культурних потреб людини та суспільства. Корисні копалинице певне поєднання елементів природи, у яких розвивається органічний світ, живе й господарює людина. мінеральні утворення земної кори, хімічний склад та фізичні властивості яких дають змогу ефективно використовувати їх у сфері матеріального виробництва. Тобто, які за сучасного рівня розвитку техніки можна з достатньою ефективністю використовувати у господарстві.
Номер слайду 5
ПРИГАДАЄМО: Корисні копалини??????????????????Розташування корисних копалин залежить від ….
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Вугільні басейни України. Дніпровський буровугільний басейн. Донецький кам’яновугільний басейн (Донбас)Львівсько-Волинський кам’яновугільний басейн
Номер слайду 8
Взаємозв’язок рельєфу, тектонічної будови та корисних копалин
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Способи видобутку вугілля. Який вид вугілля видобувають у кар’єрах, а який у шахтах?
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Льві́всько-Воли́нський вугі́льний басейн — у Львівській і Волинській областях України, у західному напрямі продовжується на території Польщі.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Вугільні басейни України. Дніпровський буровугільний басейн. Донецький кам’яновугільний басейн (Донбас)Львівсько-Волинський кам’яновугільний басейн. ЗНАЙДИ ПОМИЛКУ))
Номер слайду 16
Нафтогазоносні регіони України. СХІДНИЙ(Донецько-Придніпровський)ЗАХІДНИЙ(Карпатський)ПІВДЕННИЙ(Причорноморсько-Кримський)Знайдіть гіперпосилання)
Номер слайду 17
Взаємозв’язок рельєфу, тектонічної будови та корисних копалин
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
НАФТО-ГАЗОНОСНІ РЕГІОНИ
Номер слайду 23
Поклади ТОРФУ зосереджені на ПоліссіТорф утворюється на перезволожених ділянках Торф утворюється з органічних решток
Номер слайду 24
Номер слайду 25
Горючі сланціСла́нці горю́чі — тверді горючі корисні копалини, що містять переважно аквагенну органічну речовину (залишки вимерлих морських і озерних тварин, водоростей тощо), що ріднить їх із нафтою. Горючі сланці як паливно-енергетичну продукцію значною мірою використовують в Австрії, країнах Балтії, Австралії, Бразилії, Південно-Африканській Республіці, Китаї, Ізраїлі. Смолу, отриману зі сланців, використовують як рідке паливо, сировину для хімічної промисловості та виробництва будівельних матеріалів, Коефіцієнт перетворення горючих сланців у сланцеву нафту та газ — близько 66 %.
Номер слайду 26
Корисні копалини України. Підручник 8 клас ГЕОГРАФІЯ ТОПУЗОВ О. М.
Номер слайду 27
Номер слайду 28
Номер слайду 29
Я знаю: Опрацювати матеріали презентації. Я вмію: Знаходити на карті України розташування басейнів корисних копалин. Я зможу: Знайти цікаву інформацію про видобування корисних копалин в Україні. (за бажанням)