ПАСПОРТ екологічної стежинки

Про матеріал
Просвітництво, проведення навчальної, виховної та пропагандистської роботи з охорони природи, створення умов для виховання екологічно грамотної культури поведінки в навколишньому середовищі, відпочинок.
Перегляд файлу

ПАСПОРТ

екологічної стежинки Грушківського ліцею

Староушицької селищної ради

 «Унікальні місця рідного краю»

 

Розташування: починається з території школи та проходить через село Грушка Кам’янець – Подільського району .

Землекористувач: Староушицька селищна рада.

Наявність постанови органів влади про створення екологічної стежки: рішення знаходиться в стадії розробки.

Значення екологічної стежки: виховання екологічної свідомості, розвиток екологічної культури,  розрахована на учнів школи.

Короткий опис маршруту: Протяжність екологічної стежки 1,5 км. Починається на території Грушківського ліцею біля парку – відпочинку та прямує  до візитниці села - місцевої кринички. Далі стежка пролягає до парку, де росте різноманітна кількість рослинності. І на кінець стежка проходить повз панський дім  і виходить на центральну дорогу.

Стан екологічної стежки: задовільний

Використання екологічної стежки: з навчально – виховною метою на уроках біології, екології , географії та природознавства

На стежці забороняється: розводити багаття, ламати гілки, голосно кричати, викопувати рослини, викидати сміття.

Охорону маршруту здійснюють: вчителі та учні школи.

Стисла характеристика екологічної стежки з описом екскурсійного маршруту: Екологічна стежина проходить майже через весь центр села.


Станція № 1. «Шкільне подвір’я»  – учні відпочивають на перерві у невеликому міні – парку на лавочках.  Силами учнівського та педагогічного колективу біля ліцею вирощують квіти: троянди, сальвія, айстри, чорнобривці, канни. На подвір’ї ростуть граби, ясені, горіхи, береза, ялина. Учнями шкільного учнівського лісництва впорядковано дендрові насадження самшиту.


 

 

Станція № 2. «Криничка».  Тут дуже цілюща вода. Християни щорічно освячують воду, яка ніколи не замерзає. Екологами школи тут посаджено кущі калини.  А активістами школи та села була облагороджена територія біля кринички та розфарбована українськими барвами. Рослини, що ростуть на станції: Цикорій дикий (петрові батоги), верба, ялина, горобина, акація, лілії тощо.


 

 

Станція № 3. «Парк» – Так званий «панський парк» передставленний мішаними лісом.  Тут можна зустріти каштани і граби, клени і акації, верби і ялини. Дерева своїми могутніми кронами утворюють гарні умови для відпочинку жителів, а також різноманітністю рослиного світу.


 


 

Станція № 4 «Панський дім».  Колишні власники маєтку та сліди  XVIII століття залишили по собі неймовірну природу та красу. Тут можна зустріти різні види рослин, що вимагають догляду та охорони, їх біологічною і ботанічною характеристикою.


 

Маршрут розробила: вчитель біології та екології Грушківського ліцею Галампета Василина Анатоліївна.

Схема маршруту екологічної стежки

 

doc
Пов’язані теми
Екологія, Позакласні заходи
Додано
9 листопада
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку