ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-МОРАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІДИТИНИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ Підготувала: Ніщета Вікторія Анатоліївна
Номер слайду 2
«Почуття любові до рідного краю, як до органічної цілісності, є необхідною і єдиною можливістю того найтіснішого у світі зв’язку людей, що називається нацією» В. К. Липинський
Номер слайду 3
До основних завдань патріотичного виховання дошкільнят належать:формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, міста);формування духовно-моральних взаємин;формування любові до культурного спадку свого народу;виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;почуття власної гідності як представників свого народу;толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Основні завдання патріотичного виховання дошкільнят
Номер слайду 6
Шляхи та способи розв’язання
Номер слайду 7
Основні напрями патріотичного виховання:
Номер слайду 8
Методи і форми організації патріотичного виховання
Номер слайду 9
Консультації для батьків. Сімейні традиції у вихованні дітей. Формування громадянської компетентності дошкільників. Сім'я – найдорожчі люди для дитини. Діти в період збройного конфлікту. Як залучати дітей до морально – патріотичного виховання вдома.
Номер слайду 10
Національно-патріотичний куточок у середній групі :1. Ляльки - дівчинка і хлопчик - у національному вбранні.2. Український віночок.3. Вироби народних промислів України:посуд: миска, полумисок, горщик, макітра, глечик, куманець, барильце, горнятко (посуд можна ставити на рушник-стирок, на святковий рушник у дні свят); іграшки; музичні дитячі народні інструменти ,писанки(виставляють напередодні Великодніх свят).4. Державна національна символіка: Державні герб, прапор, гімн України5. Альбом "Українські казки", у якому розміщуються ілюстрації до народних казок 6. Дидактичні ігри : "Знайди за назвою український посуд", "Збери з частин ціле" (розбилася таця, свищик-іграшка тощо), "Що зайве?" (народні та сучасні народні інструменти; народний та сучасний одяг) тощо.7. Папки ілюстрацій «Рідний край», «Моя Батьківщина».8. Макет подвір'я з українською хатою.9. Твори українського фольклору, народні казки та ілюстрації.
Номер слайду 11
Національнио-патріотичний куточок у старшій групі:1. Мапа України або її макет.2. Ляльки - дівчинка і хлопчик - у національному вбранні.3. Державна національна символіка: Державні герб, прапор, гімн України4. Український віночок.5. Вироби народних промислів України:посуд: миска, полумисок, горщик, макітра, глечик, куманець, барильце, горнятко, таріль, таця (посуд можна ставити на рушник-стирок, на святковий рушник у дні свят); іграшки; музичні дитячі народні інструменти • писанки (виставляють напередодні Великодніх свят).6. Альбом "Українські казки7. Дидактичні ігри (орієнтовний перелік): "Знайди за назвою український посуд", "Збери із частин ціле", "Що зайве?" "Дорогами країни" 8. Твори українського фольклору, народні казки та ілюстрації. У вихователів обов'язково повинні зберігатися у шафі тематичні папки або альбоми:"Державні символи України" ,"Національні символи України" , "Визначні дати України»
Номер слайду 12
Поповнення методичних матеріалів
Номер слайду 13
Номер слайду 14
В дитинстві відкриваєш материк,котрий назветься потім — Батьківщина. Ліна Костенко