Переваги та недоліки дистанційного навчання

Про матеріал
Переваги та недоліки дистанційного навчання - на що варто звернути увагу обираючи підхід до навчання онлайн чи оффлайн
Перегляд файлу

image

image

Стосується всіх.

Школярі та Студенти та Дорослі, які прагнутьпрофесійного чи вчителі викладачі особистого розвитку


Нові реалії навчання у період пост-пандемії та воєнного стану

Переваги

Економія коштів

Економія часу

Доступність будь-де та будь-коли

Підходить для різних стилів навчання

Легкість у підготовці та оновленні матеріалів

Розвиток технічних вмінь

Більший вибір

Інтерактивність

Сам собі бос

Встигнути все

Краща

відвідуваність

Зібрати весь світ

разом

дистанційного навчання

image


Переваги

image

Абсолютно не потрібно витрачати часу на дорогу, бо можна навчатись навіть не встаючи з ліжка.

Оскільки не витрачається додаткового часу на те, щоб "прийти", студентам та учням набагато простіше таки з'явитись на занятті. Особливо актуально у воєнний період, бо усі умовно розкидані по світу.

image

Дистанційне навчання допомагає розвивати у собі навички тайм-менеджменту і правильно планувати свій день.

Є можливість самостійно керувати своїм навчанням, оскільки можеш сам-(а) вирішити, коли будеш робити лаби (коли з'явиться натхнення)

#економія_часу

#краща_відвідуваність

#встигнути_все

#сам_собі_бос

image

Для тих, хто працює, дистанційне навчання це справжній скарб, оскільки всього лиш потрібно переключитись з одного дзвінка на інший. Під час офлайну - це нереально.

Немає тиску від викладача, оскільки таке навчання є самоорганізованим, а навіть якщо все ж таки вчитель є, то завжди можна передивитись запис заняття.


image

Недоліки дистанційного навчання

imageimageВтратаБрак контролю

концентрації

image       Брак ресурсів

image

Ізоляція

imageimageТехнічні труднощіПроблеми зі здоров'ям

imageimageБрак живогоВідсутність спілкуваннясамодисципліни і таймменеджменту image Брак практики

Я і гаджет - навіки

imageimageВідсутністьразом

технічних вмінь

                                                                                                                                       image     Сам вдома

image

#проблеми_зі_здоров'ям

Недоліки                   #ізоляція

#брак_живого_спілкування

#сам_вдома


Багато батьків хвилюються за здоров’я своєї дитини, оскільки нездорово сидіти годинами перед екраном комп’ютера. Надто довгий погляд на екран також може пошкодити зір. Мало того, можуть виникнути проблеми зі спиною через неправильне положення сидіння.

Через брак живого спілкування (а іноді спілкування взагалі), в людей з'являється почуття ізоляції і вони впадають у дипресію.  Це пов’язано з невеликим або відсутнім людським контактом і спілкуванням з однолітками. І учні, і вчителі однаково схильні до самотності у віртуальному навчанні.

Ті, хто працюють і вчаться віддалено часто стикаються з тим, що весь їхній день, і , нерідко, вихідні минають у компанії з ноутбуком. А після роботи і навчання вже не хочеться нічого. Тож ніякої рухової активності. До того ж, така комбінація теж може приносити свої болячки у вигляді синдрому капрального тунелю .

Оскільки в цифровому навчанні немає спілкування, деякі студенти та учні не можуть отримати належних навичок спілкування. Крім того, це може призвести до зниження навичок співпраці учня. Окрім цього, не завжди у батьків, які працюють оффлайн є можливість з кимісь залишити свою дитину вдома.


#брак_ресурсів

Недоліки          #технічні_труднощі

#брак_тех_вмінь

Дистанційне навчання майже неможливе без належного Інтернет- #брак_практики з'єднання, яке досить часто підводить.  В ідеалі потрібно мати резервні канали зв'язку - а це вже додаткові витрати. Окрім інтернету нас можуть підвести ще як самі гаджети, так і використовувані технології.

image

Не завжди викладачі, вчителі та учні/студенти мають необхідні ресурси для того, щоб бути учасником дистанційного навчання. Наприклад, якщо вдома всі перейшли на дистанційне, то в кожного має бути свій особистий девайс. Іноді, на заняттях, які вимагають додаткового обладнання, учням чи студентам важко самостійно його знайти.

Таке навчання зазвичай вимагає того, щоб усіх десь зібрати в одному місці для проведення занять, публікації навчальних матералів та комунікації. Досить велика частина вчителів/викладачів не є надто пристосованими до новітніх технологій

Дистанційне навчання не покриває достатньо всіх дисциплін і предметів. Сфери, які потребують практичних занять, як-от інженерія, медицина та інші предмети STEM, не можуть бути повністю реалізовані за допомогою цифрових класів. Крім того, деякі практичні вправи неможливо реалізувати та освоїти віртуально.

image