Переведення чисел між різними системами числення

Про матеріал
Предмет: Основи програмування. Тема: ООІ та ПЗ – 2.7.2. Володіння основами програмування. Тема уроку: Переведення чисел між різними системами числення.
Перегляд файлу

План уроку Предмет: Основи програмування. 

Тема: ООІ та ПЗ – 2.7.2. Володіння основами програмування.

Тема уроку:  Переведення чисел між різними системами числення.

Мета:

освітня: навчити здобувачів освіти переводити числа між різними системати числення; виховна:       виховувати   інформаційну           культуру       учнів, уважність,   акуратність, дисциплінованість, зацікавленості у вивченні предмета; розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, математичні здібності, аналізувати i робити висновки.

Методична мета уроку: вміння правильно, чітко і однозначно сформулювати думку; здійснювати            в          колективі      спільну           інформаційну           діяльність, формування і           розвиток компетентності в галузі використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Тип уроку: Комбінований

Методи проведення: бесіда, пояснювально-ілюстрований, практикум.

Матеріальне оснащення: дошка, комп’ютер, телевізор, картки із завданнями, наочні матеріали, презентація

Міжпредметні зв’язки: інформатика, математика.

Методична література:

1.      https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/bitstream/lib/13282/1/3.pdf

2.      https://nrs.rozh2sch.org.ua/

3.      https://uk.wikibooks.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0 %B8_%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F

 

Структура уроку

1.  Організаційний момент

1.1.  Привітання з групою.

1.2.  Перевірка присутніх та їх готовність до уроку.

Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Переведення чисел між різними системами числення».

2.  Актуалізація опорних знань

1.      Що таке система числення? 

2.      Позиційні і непозиційні системи числення. 

3.      Що являє собою двійкова система числення? 

4.      Яким можна перевести число з десяткової системи в двійкову?  5.  Переведіть з десяткової системи в двійкову такі числа: 131, 79.

6. Переведіть з двійкової системи в десяткову такі числа: 110110, 101011. 3. Мотивація навчальної діяльності:

Переклад інформації, поданої повідомленням в якомусь первинному алфавіті, у послідовність інших символів (кодів) можна визначити як кодування інформації.

Інформація може бути представлена у різних формах: у вигляді чисел, тексту, зображення та ін. Переклад з однієї форми в іншу - це кодування. Тобто, будь-які дані - це так чи інакше закодована інформація. 4. Формування нових знань

Викладення нового матеріалу

 

Переведення чисел з двійкової системи в іншу  

imageСлайд 1.

 

Слайд 2.

 

Слайд 3.

 

imageСлайд 4.

 

Слайд 5.

 

Слайд 6.

 

imageСлайд 7.

 

Слайд 8.

 

Слайд 9.

 

 

Сьогодні на уроці ми навчались переводити числа між різними системами числення.

5.  Застосування і закріплення нового матеріалу: Виконання вправ:

image 

 

6.  Підведення підсумків:

1.  Аналіз діяльності учнів на уроці.

2.  Виставлення оцінок та їх мотивація

7.  Інструктаж домашнього завдання

Вивчити теоретичний матеріал

Задача 1. Записати у вигляді блок-схеми алгоритм переходу вулиці, де встановлено світлофор. Визначити його тип.

Варіант

 

 

Системи числення

Десяткова

Двійкова

Вісімкова

Шістнадцяткова

1

234

1110111

234

А34

2

432

10010111

432

В32

3

567

11001011

567

С67

4

543

10110011

543

543

Заповнти таблицю:

п/ч

Системи числення

 

Десяткова

Двійкова

Вісімкова

Шістнадцяткова

1

483

                  ?

            ?

?

2

?

    10011000

            ?

?

3

?

                  ?

        443

?

4

?

                  ?

            ?

1В83

 

Викладач ______________________________________________________________________.

 

pdf
Додано
16 квітня 2021
Переглядів
2221
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку