Тема: Перевір свої досягнення з теми «Видатні українські письменники»
Мета: - формування предметних компетентностей: систематизувати і закріпити знання учнів про видатних українських письменників, вчити порівнювати, співставляти опрацьовані твори, удосконалювати навички свідомого, виразного читання, виховувати любов до мистецького таланту українських письменників;
Навчальної: формувати здатність сприймати мету, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати;
Комунікативної: удосконалювати вміння навичками позитивного спілкування з однолітками, уміння працювати в групі;
Інформаційної: розвивати вміння здобувати необхідну інформацію з підручника та інших джерел;
Загальнокультурної: дотримуватися норм мовленевої культури, зв’язно висловлювати свої думки;
Соціальної: бути чуйними і милосердними по відношенню один до одного;
Здоров’язберігаючої: дотримання здорового способу життя.
Хід уроку:
1.1 Привітання
ІІ. Рефлексія. Емоційне налаштування на урок
Упевненість
Рішучість
Гармонійність
Інтелектуальність
Творчість
Енергійність
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами проводимо наступний «Аукціон знань». І знову на аукціоні виставляються речі - знання. А здобувати їх будуть команди «Міцний горішок», «Всезнайка», «Ерудити», «Розумники й розумниці», «Супер діти»
Який розділ ми закінчили вивчати?
Сьогодні ми пригадаємо всіх цих письменників їх біографію та твори. За гарно виконані завдання команди будуть отримувати «Смайлики», а наприкінці уроку дізнаємось яка команда найкраще знає українських письменників.
ІІІ. Закріплення та систематизація знань.
Вам необхідно за твором пригадати автора та скласти його стислу біографію.
Вам буде необхідно розгадати кросворд:
( команди працюють одночасно та за правильні відповіді отримують смайлики)
Вправи для очей ( відео)
Вам необхідно назвати того хто говорить ці слова, автора твору та його назву.
1.Пані! Чи ви спите? Пані! Пані! (Горобець. Леся Українка «Біда навчить»)
2.Прощай, гаю милий! І ти, дубе мій високий, друже мій єдиний.(Конвалія. Л.Українка «Конвалія»)
3.Ото дурний! Зачепив за дубовий корінь та й тягне! Думає, що мене за ногу вхопив. Тягни ,дурню, тягни! (Лисичка. І.Франко «Лисичка -кума»)
4. Я не в Моренці, а в Кирилівку йду. (Малий Тарас. Т.Шевченко «Тарас Шевченко про себе»)
5. А в книжках хіба неправду пишуть? Ти сама казала, що Кобзар - то свята правда. (Леся. Микола Олійник «Леся»)
( команди працюють одночасно та за правильні відповіді отримують смайлики)
Вам необхідно з'єднати назву твору з його автором:
«Дитинство» Тарас Шевченко
«Дивувалась зима» Павло Тичина
«Хор лісових дзвіночків» Максим Рильський
«Вітер віє повіває» Леся Українка
«Давня весна» Іван Франко
ІV. Фізкультхвилинка
Ми з вами пограємо в гру «Доповни рядочок»
Шепоче з осокою
Пливе човен по Дунаю… один за водою
Свого народу і землі.
Він , мов молодший брат Тараса… обидва волі ковалі
Того дарунка, що весна дала;
Весни такої не було й не буде… як та була, що за вікном цвіла.
(По одному представнику від кожної команди)
(тестування : робочий зошит «Читайко» с.31)
(ваше домашнє завдання було підготувати цікаві та маловідомі факти про наших письменників)
V. Підсумок уроку
Підведення підсумків Аукціону знань
VI. Самооцінювання учнів. Вправа «На шляху до успіху» (використання шести цеглинок LEGO)
Червоний – я був уважним учасником уроку
Жовтий – я був активним учасником багатьох завдань
Зелений – іноді брав участь у виконанні завдань
Синій – не брав участі в уроці
VІI.Домашнє завдання
Підготувати відповіді на запитання (с. 115)