МЕТА УРОКУ:
ТИП УРОКУ: комбінований
ТЕХНОЛОГІЯ ПРОВЕДЕННЯ: «Перевернуте навчання»
УРОК № ______
КЛАС: 9
ВЧИТЕЛЬ: Білійчук Жанна Василівна
ТЕМА УРОКУ:
«Персональне навчальне середовище та дистанційне опрацювання даних» МЕТА УРОКУ:
• формувати навички використання веб-технологій для створення ПНС;
• розвивати світоглядні уявлення про пізнаваність явищ і процесів у навколишньому світі, дослідницькі навички;
• виховувати інформаційну культуру учнів.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
• учні повинні вміти пояснювати зміст понять «персональне навчальне середовище», «хмарні технології», «хмарний диск»;
• описувати можливості використання веб-документів;
• створювати, надавати доступ та використовувати документи колективного опрацювання.
ОБЛАДНАННЯ:
• підручник,
• комп’ютер зі встановленим браузером, під’єднаний до мережі Інтернет. ТИП УРОКУ: комбінований
ТЕХНОЛОГІЯ ПРОВЕДЕННЯ: «Перевернуте навчання»
I. Організаційний етап – 1 хв.
II. Проведення інструктажу з ТБ – 1 хв.
III. Перевірка домашнього завдання – 2 хв. IV. Осмислення нового матеріалу – 37 хв.
4.1. Дискусія – 7 хв. 4.1.1. «Асоціативний кущ» – 2 хв.
4.1.2. «Вільний мікрофон» – 5 хв.
4.2. Формування практичних навичок – 30 хв.
4.2.1. Робота за комп’ютером – 10 хв.
4.2.2. Рефлексія діяльності – 5 хв.
§ Вправа для очей – 1 хв.
§ «Прес-конференція» – 4 хв.
4.2.3. Продовження роботи за комп’ютером – 15 хв. V. Підсумок уроку. Оцінювання – 3 хв. VI. Домашнє завдання – 1 хв.
I. Організаційний етап – 1 хв.
Дії вчителя: привітання, перевірка присутніх, налаштування учнів на робочий лад і позитивний емоційний настрій на уроці.
Спільно з учнями розглядаємо зображення зі сходинками. Упродовж уроку учні оцінюють свою роботу на кожному етапі у вигляді сходинок, які ведуть до УСПІХУ.
II. Проведення інструктажу з ТБ – 1 хв.
Дії вчителя: проведення інструктажу з ТБ.
Дії учнів: нагадування правил безпечної роботи за комп’ютером.
III. Перевірка домашнього завдання – 2 хв.
Дії вчителя: поширює учням код сесії, або ж посилання, за яким учні відразу потраплять до відповідної групи тестових завдань на безкоштовному сервісі Go Pollock.
Дії учнів: дають відповіді на тестові запитання, користуючись Go Pollock з комп’ютерів, планшетів та смартфонів.
IV. Осмислення нового матеріалу – 37 хв.
4.1. Дискусія – 7 хв.
4.1.1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» – 2 хв.
Дії вчителя: визначає тему одним словом. (ПНС)
Дії учнів: згадують все, що виникає в пам'яті стосовно цього слова.
4.1.2. Інтерактивна вправа «Вільний мікрофон» – 5 хв.
Дії вчителя: проводить дискусію з учнями: дає відповіді на питання, які учні не зрозуміли під час засвоєння нового матеріалу, спільно обговорюють їх, дещо пригадують. Ознайомлює з правилами дискусії яких слід дотримуватись.
При проведенні дискусії слід дотримуватись таких правил:
• Говорити по черзі, а не всі одночасно.
• Не перебивати того, хто говорить.
• Критикувати ідею, а не особу, яка її висловила.
• Поважати всі висловлені думки (позиції).
• Не змінювати тему дискусії.
Дії учнів: дають запитання вчителю, обмінюються думками.
Спільно з учнями розмірковуємо над перевагами і недоліками хмарних технологій.
Питання, які учні не зрозуміли |
|
Потрібно нагадати |
|
Практичні навички, що викликали труднощі |
|
4.2. Формування практичних навичок – 30 хв.
4.2.1. Робота за комп’ютером – 10 хв. Діємо
Дії вчителя: ознайомлює зі змістом завдання
Дії учнів: працюють самостійно
4.2.2. Рефлексія діяльності – 5 хв.
• Вправа для очей – 1 хв.
Дії вчителя: проводить з учнями вправу для очей
Дії учнів: виконують вправу
• «Прес-конференція» (Метод «ПРЕС») – 4 хв.
Дії вчителя: озвучує тему дискусійного питання «Інтернет - шкідливий, чи все ж таки корисний?»
Дії учнів: аргументовано в чіткій та стислій формі висловлюють свою думку з дискусійного питання. Захищаючи свою позицію, намагаються дотримуватися структури методу «ПРЕС».
Метод «ПРЕС» використовується у випадках, коли виникають суперечливі питання і вам потрібно зайняти й аргументувати чітко визначену позицію з суспільної проблеми, що обговорюється. Метою застосування цього методу є надання учням можливості під час уроків навчитися формулювати й висловлювати свою думку з дискусійного питання аргументовано в чіткій та стислій формі.
Структура та етапи метод «ПРЕС»: ü Позиція: …я вважаю, що..
(висловлюється власна думка, пояснюється в чому полягає точка зору).
ü Обґрунтування: ...тому, що…
(наводиться причина появи цієї чи іншої думки).
ü Приклад: …наприклад...
(наводяться факти, які демонструють докази, підсилюють вашу позицію).
ü Висновки... отже, я вважаю…
(узагальнення думки, висновок про те, що необхідно робити – заклик прийняти вашу позицію).
4.2.3. Продовження роботи за комп’ютером – 15 хв.
Дії вчителя: ознайомлює зі змістом завдання. Визначає час на пошук та аналіз інформації
Дії учнів: працюють в парах над веб-документом колективного опрацювання
Об’єднуються в пари: один із учнів надає доступ веб-документ на хмарному диску, надаючи доступ для колективного опрацювання іншому (редагування документа)
Результат роботи учнів: презентація, створена безпосередньо на хмарному диску з доступом на право перегляду вчителю.
Тема: «Інтернет - шкідливий, чи все ж таки корисний?»
1. "Як виникла мережа Інтернет?" нейтральна інформація: як виникла мережа Інтернет? В чому суть мережі Інтернет? Яке призначення "всесвітньої павутини"?
2. "Переваги Інтернету" позитивні моменти: яку користь приносить глобальна мережа людству?
3. "Приклади негативного впливу Інтернету на людину і соціум"
негатив, небезпека, застереження: які "підводні камені" часто підстерігають
користувачів Інтернету?
4. "Поради Інтернет-шанувальникам" підсумки почутого, спостереження
сформулюйте кілька порад Інтернет-шанувальникам; спрогнозуйте можливі шляхи
подальшого розвитку мережі.
V. Підсумок уроку. Оцінювання – 3 хв.
Дії учнів: висловлюються одним реченням:
Сьогодні я дізнався… ? Було цікаво… Я виконував завдання… ? Було складно… Тепер я зможу… ? |
Я зрозумів… У мене вийшло… ? Я відчув, що… Мене здивувало… ? Я навчився… |
Я зміг… Я спробую… ? Мені захотілося… Урок дав мені для життя… |
обговорюють практичні навички, що викликали труднощі.
Дії вчителя: Оцінювання.
6
VI. Домашнє завдання. – 1 хв.
Дії вчителя: роз`яснює питання щодо проведення домашньої роботи
Тема: «Порівняння хмарних сховищ OneDrive та Google Drive» План роботи:
1. Максимальний розмір завантаження
2. Безкоштовне сховище
3. Безкоштовне збільшення обсягу сховища
4. Тарифи
Результат роботи: текстовий документ в хмарі
Тема за вибором:
1. Історія виникнення хмарних технологій
2. Різновиди хмарних технологій
3. Переваги хмарних технологій
4. Недоліки хмарних технологій
Результат роботи: презентація в хмарі