Персональні та конфіденційні дані. Захист особистого цифрового простору. Інтернет-залежність. Цифрова гігієна

Про матеріал
Захист персональних даних, профілактика інтернет-залежності та цифрова гігієна є важливими аспектами нашого життя в епоху цифрових технологій. Підтримка особистого цифрового простору та усвідомлення ризиків, пов'язаних з використанням Інтернету, вимагають уваги та обережності. Відповідальне володіння персональними даними, управління часом онлайн, підтримка здоров'я під час користування електроникою є ключовими аспектами, які допомагають зберегти баланс і забезпечити безпеку у цифровому світі. Розуміння та впровадження цих практик стають важливими кроками для збереження нашої приватності, забезпечення психічного та фізичного здоров'я та формування здорових звичок користування технологіями.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Персональні та конфіденційні дані. Захист особистого цифрового простору. Інтернет-залежність. Цифрова гігієна6 клас НУШ

Номер слайду 2

Вступ. З поширенням інтернету, розвитком технологій та швидкими темпами цифрової трансформації, наш світ стає все більше залежним від використання електронних пристроїв та доступу до мережі. Інтернет став не лише місцем для спілкування та пошуку інформації, а й цілковитою частиною нашого життя, що вимагає уваги до безпеки та здоров'я. Особисті дані стали надзвичайно цінними у цифровому світі. Ім'я, адреса, фінансові дані та інша особиста інформація стають об'єктом бажання для кіберзлочинців. Забезпечення захисту цих даних - це не просто вимога сьогодення, це необхідність для збереження приватності та уникнення можливих негативних наслідків.

Номер слайду 3

Вступ. Ця тема має на меті розглянути три ключові аспекти цифрового життя: захист персональних даних, профілактику Інтернет-залежності та важливість цифрової гігієни. Ми розглянемо стратегії збереження приватності, методи запобігання залежності від Інтернету та підходи до збереження здоров'я під час використання електронних пристроїв. Зростання кількості кіберзлочинів, підвищена чутливість до приватності та вплив Інтернету на психічне та фізичне здоров'я ставлять перед нами завдання бути особливо обережними та обізнаними в цих питаннях.

Номер слайду 4

Захист особистих даних. Особиста інформація, що потребує захисту в цифровому середовищі, охоплює широкий спектр даних, які можуть бути використані для ідентифікації або порушення приватності користувача. Ось деякі типи особистої інформації: Особисті дані:Ім'я та прізвище. Дата і місце народженняІдентифікаційний номер (ІПН)Серія і номер паспорта. Паспортний код. Номер свідоцтва про народження. Номер водійського посвідчення. Дата народження: Адреса проживання:

Номер слайду 5

До осбистих даних також відноситься інформація, яка характеризує людину як особистість. До них відносяться: Захист особистих даних. Стать. Сімейний стан. Релігійна приналежність. Національність. Освіта. Професійна діяльність. Спосіб життя

Номер слайду 6

До іншої особистої інформації відносяться: Захист особистих даних. Відео- та фотозображення. Голосові записи. Відеозаписи спілкування в ІнтернетіМісцезнаходження. Дії в Інтернеті

Номер слайду 7

До осбистих даних також відноситься інформація, яка характеризує людину як особистість. До них відносяться: Захист особистих даних. Стать. Сімейний стан. Релігійна приналежність. Національність. Освіта. Професійна діяльність. Спосіб життя

Номер слайду 8

Особиста інформація є цінним активом, який може бути використаний в неправомірних цілях. Наприклад, особисту інформацію можна використовувати для: Захист особистих даних. Здійснення шахрайських дій. Запобігання доступу до послуг. Поширення дезінформаціїПорушення особистого простору. Тому важливо захищати особисту інформацію від несанкціонованого доступу, використання та поширення. Для цього можна використовувати такі заходи: Створювати надійні паролі та зберігати їх в секретіВстановлювати на пристрої антивірусні програми. Уважно ставитися до того, які дані ви надаєте іншим. Регулярно перевіряти свою кредитну історію

Номер слайду 9

Мотоди захисту. Сильні пароліСильні паролі - це ключ до захисту вашої особистої інформації. Пароль повинен бути: Довгим: не менше 12 символів. Складним: включати цифри, букви та символи. Унікальним: не використовуватися на інших сайтах або в облікових записах. Ви можете використовувати менеджер паролів, щоб створювати та зберігати складні паролі для всіх ваших облікових записів. Менеджери паролів зашифровують ваші паролі, тому їх неможливо зламати.

Номер слайду 10

Мотоди захисту. Двофакторна аутентифікація. Двофакторна аутентифікація (2 FA) - це додатковий шар безпеки, який вимагає від вас ввести код із вашого телефону, крім пароля, для входу в систему. 2 FA робить це набагато важче для хакерів отримати доступ до вашого облікового запису, навіть якщо вони знають ваш пароль. Багато веб-сайтів та додатків пропонують 2 FA. Якщо це так, обов'язково активуйте його.

Номер слайду 11

Методи захисту. Минай розголошення особистої інформації: Перевірай налаштування приватності: Перш ніж ділитися інформацією, перевірте налаштування конфіденційності у своїх соціальних мережах та інших онлайн-платформах. Обмежуй публічність: Ретельно відстежуйте, хто має доступ до вашої особистої інформації. Обмежуйте доступ до своїх профілів лише для тих, кому довіряєте. Уникай розміщення особистих даних: Не публікуйте свої контактні дані, фінансову інформацію чи медичні деталі в публічних форумах або відкритих мережах. Будьте обережними в онлайн-спілкуванні: Не діліться особистою інформацією з незнайомцями та будьте обачні з публікаціями, які можуть розкрити вашу особистість.

Номер слайду 12

Інтернет залежністьІнтернет-залежність - це розлад, який характеризується неконтрольованим використанням Інтернету. Люди, які страждають на інтернет-залежність, часто відчувають труднощі з тим, щоб відключитися від Інтернету, навіть якщо він негативно впливає на їхнє життя. Ось деякі ознаки, які можуть вказувати на те, що ви страждаєте на інтернет-залежність: Ви відчуваєте сильний потяг до використання Інтернету. Ви не можете контролювати, скільки часу ви проводите в Інтернеті. Ви відчуваєте тривогу або депресію, коли не можете використовувати Інтернет. Ви пропускаєте соціальні або професійні зобов'язання через Інтернет. Ви обманюєте своїх близьких щодо свого використання Інтернету. Якщо ви помітили у себе кілька з цих ознак, важливо звернутися за професійною допомогою.

Номер слайду 13

Інтернет залежністьІснує ряд стратегій, які можуть допомогти зменшити інтернет-залежність. Ось деякі з них: Встановіть обмеження на використання Інтернету. Наприклад, ви можете вирішити проводити в Інтернеті не більше 2 годин на день. Відключіть сповіщення. Це допоможе вам зосередитися на інших завданнях і не відволікатися на електронні листи, повідомлення тощо. Знайдіть інші способи розваг. Займіться спортом, хобі або спілкуванням з друзями офлайн.

Номер слайду 14

Інтернет залежність. Важливо знайти баланс між використанням Інтернету та іншими аспектами свого життя. Інтернет може бути корисним інструментом, але він не повинен замінювати реальне життя. Ось кілька порад, як знайти баланс: Використовуйте Інтернет для досягнення своїх цілей. Наприклад, ви можете використовувати Інтернет для навчання, роботи або спілкування з друзями. Не дозволяйте Інтернету відволікати вас від інших важливих речей. Наприклад, якщо ви працюєте над проектом, вимкніть Інтернет, щоб не відволікатися на соцмережі. Використовуйте Інтернет для розваги, але не дозволяйте йому замінювати реальне спілкування. Проводьте час з друзями та родиною офлайн.

Номер слайду 15

Цифрова гігієна. Цифрова гігієна - це комплекс заходів, які спрямовані на захист особистої інформації та безпеки в Інтернеті. Цифрова гігієна включає в себе такі аспекти: Захист особистої інформації: це захист ваших особистих даних, таких як ім'я, адреса, номер телефону, номер банківської картки тощо. Безпека в Інтернеті: це захист від шкідливого програмного забезпечення, фішингу, кібератак тощо. Збалансоване використання Інтернету: це запобігання розвитку інтернет-залежності та пошук балансу між використанням Інтернету та іншими аспектами життя

Номер слайду 16

Цифрова гігієна. Щоб захистити особисту інформацію, необхідно дотримуватися таких правил: Створюйте надійні паролі та зберігайте їх в секреті. Використовуйте менеджер паролів. Менеджери паролів зашифровують ваші паролі, тому їх неможливо зламати. Встановлюйте на пристрої антивірусне програмне забезпечення та брандмауер. Антивірусне програмне забезпечення допоможе захистити ваші пристрої від шкідливого програмного забезпечення, а брандмауер допоможе захистити ваші пристрої від несанкціонованого доступу. Не надсилайте особисту інформацію в електронних листах або месенджерах, якщо ви не впевнені в відправнику.

Номер слайду 17

Цифрова гігієнаІнтернет-простір є небезпечним місцем, тому важливо дотримуватися правил безпеки, щоб захистити себе від кібератак. Ось кілька порад щодо безпеки в Інтернеті: Не завантажуйте файли з ненадійних джерел. Файл, який завантажений з ненадійного джерела, може містити шкідливе програмне забезпечення. Не відкривайте електронні листи або посилання від незнайомих відправників. Електронні листи або посилання від незнайомих відправників можуть бути шкідливими. Уникайте введення особистої інформації на ненадійних веб-сайтах. Ненадійні веб-сайти можуть використовувати вашу особисту інформацію в неправомірних цілях. Регулярно встановлюйте оновлення програмного забезпечення. Оновлення програмного забезпечення часто включають в себе виправлення безпеки, які допомагають захистити ваші пристрої від шкідливого програмного забезпечення.

Номер слайду 18

Цифрова гігієнаІнтернет може бути корисним інструментом, але він також може бути шкідливим, якщо його використовувати безконтрольно. Ось кілька порад щодо збалансованого використання Інтернету: Встановіть обмеження на використання Інтернету. Наприклад, ви можете вирішити проводити в Інтернеті не більше 2 годин на день. Відключіть сповіщення. Це допоможе вам зосередитися на інших завданнях і не відволікатися на електронні листи, повідомлення тощо. Знайдіть інші способи розваг. Займіться спортом, хобі або спілкуванням з друзями офлайн.

Номер слайду 19

Висновок. Захист персональних даних, профілактика інтернет-залежності та цифрова гігієна є важливими аспектами нашого життя в епоху цифрових технологій. Підтримка особистого цифрового простору та усвідомлення ризиків, пов'язаних з використанням Інтернету, вимагають уваги та обережності. Відповідальне володіння персональними даними, управління часом онлайн, підтримка здоров'я під час користування електроникою є ключовими аспектами, які допомагають зберегти баланс і забезпечити безпеку у цифровому світі. Розуміння та впровадження цих практик стають важливими кроками для збереження нашої приватності, забезпечення психічного та фізичного здоров'я та формування здорових звичок користування технологіями.

Номер слайду 20

Дякую за увагу!

pptx
Додано
20 грудня 2023
Переглядів
420
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку