Підключення периферійних пристроїв до ПК

Про матеріал
Методична розробка до теми уроку: «Підключення периферійних пристроїв до ПК» На уроці учні ознайомлюються з основними видами периферійних пристроїв та способами їх підключення до персонального комп’ютера. Розглядаються порти й інтерфейси підключення, правила безпечної роботи та налаштування обладнання для коректної взаємодії з ПК.
Перегляд файлу

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Старший майстер

__________Наталія КУТІКОВА

     03.12.2025

 

План уроку виробничого навчання №5

04 грудня 2025 року    Група № 19/б

Професія «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»

Кваліфікація: «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення ІІ категорії»

 

 

Результати навчання:  РН2 Виконання конфігурування та модернізації архітектури персонального комп’ютера та периферійних пристроїв

 

Компетентності: ПК2 Підключення периферійних пристроїв до ПК

Тема уроку: «Підключення периферійних пристроїв до ПК»

  •       Формування компетентностей:

Професійні компетентності: Дотримання та виконання вимог охорони праці, промислової пожежної безпеки; знання вимог до підключення периферійних пристроїв потрібні технічні знання про типи портів (USB, HDMI, Wi-Fi), розуміння процесу підключення периферійних пристроїв введення та виведення інформації та вміння слідувати інструкціям. Уміння правильно під’єднувати кабелі та розрізняти їх призначення. Розуміння вимог живлення (підключення адаптерів, USB-живлення). Перевірка сумісності пристрою з операційною системою та обладнанням.

 

  •       Ключові компетентності:
  •        Комунікативна компетентність – використовувати лексику та термінологію   за професійним  спрямуванням англійською мовою для виконання професійних завдань оператора з обробки інформації та програмного забезпечення; володіти навичками усного ділового мовлення в різних комунікативних ситуаціях.
  •        Екологічна та енергоефективна компетентність - раціонально використовувати енергоресурси, витратні матеріали у професійній діяльності та у побуті.
  •        Особистісна, соціальна й навчальна компетентність - працювати в команді; відповідально ставитися до професійної діяльності; критично аналізувати ситуації та самостійно приймати рішення; оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя; дотримуватися культури професійної поведінки в колективі; запобігати виникненню конфліктних ситуацій.
  •                 Методична мета уроку: ознайомлення trial з методикою застосування технічних засобів навчання та наочних посібників при вивченні навчального матеріалу.

Тип уроку: Урок вдосконалення умінь та формування навичок.

Вид уроку: інструктаж, вправи, аналіз конкретних ситуацій

Форма організації: фронтально-індивідуальна

Дидактичне забезпечення: інструкції з охорони праці, електронна презентація по темі уроку, інтерактивні вправи за гіперпосилання з Інтернет ресурсу, опорний конспект, інструкційна картка по відпрацюванню вправ обробки введення та виведення інформації та підключення периферійних пристроїв до ПК.

Матеріально – технічне забезпечення: персональний комп’ютер, ОС Windows, наочний посібник – системний блок, периферійні пристрої введення та виведення інформації, мультимедійний проектор, екран.

Міжпредметні зв'язки: «Охорона праці», «Інформатика», «КІС», «Операційні системи», фізика (основи електрики, інтерфейси передачі даних) та Технології.

Перелік практичних завдань  для обробки інформації з периферійних пристроїв введення та виведення інформації та підключення їх до ПК: 

  1. Вивчення периферійних пристроїв введення та виведення інформації.
  2. Дентифікація портів та інтерфейсів: Визначення різних типів зовнішніх портів на системному блоці (USB, HDMI, VGA, Audio, Ethernet, PS/2 тощо) та їх призначення.
  3. Практичне підключення стандартних периферійних пристроїв (клавіатура, миша, монітор, принтер, сканер, колонки) до відповідних портів ПК.

 

Джерела інформації:

  1.     Бантюков С. Є., Чаленко О. В., Архітектура комп’ютерів та периферійні пристрої : навчальний посібник.
    Режим доступу: http://lib.kart.edu.ua (дата звернення: 10.11.2025).
  2. Городецька Н. Г. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології.
  3. Кравчук С. О. Основи комп’ютерної техніки : підручник.
    Режим доступу: http://xn--e1ajqk.kiev.ua (дата звернення: 10.11.2025).
  4. Литвиненко Я. В., Яциковська У. Б. Інформаційні технології.
  5. Машталір С. В. Периферійні пристрої : метод. вказівки. Методичний посібник для студентів спец. «Комп’ютерна інженерія».
  6. Парамуд Я. С. Периферійні пристрої, інтерфейси та драйвери : навчальний посібник, Львів : Магнолія, 2023. 210 с.
  7. Trial Б. В., Шевчук Л. Д. Ремонт та модернізація ПК : навчальний посібник 2019.

Режим доступу: https://enpuir.udu.edu.ua (дата звернення: 10.11.2025).

  1. Trial Б. В., Шевчук Л. Д. Ремонт та модернізація персонального комп’ютера : навчальний посібник. Переяслав-Хмельницький, 2019. 324 с.

 

ХІД УРОКУ

I Організаційна частина (2 хв):

  •     перевірка наявності студентів;
  •     перевірка готовності trial до уроку;
  •     допуск з техніки безпеки.

ІІ Вступний інструктаж (43 хв):

  1. Актуалізація знань (7 хв):
  •     trial установка проведення уроку (повідомлення теми і мети уроку);
  •     перевірка набутих компетентностей студентів, необхідних для проведення наступних структурних елементів уроку;
  •     пояснення характеру і trial роботи студентів на уроці.
  1. Викладання нового матеріалу (38 хв.):
  •   повідомлення нової навчальної інформації;
  •   показ нових прийомів трудової діяльності;
  •   пояснення характеру і послідовності роботи студентів на уроці;
  •   повідомлення про передовий досвід за темою уроку;
  •   опитування студентів і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром;
  •   відповідь майстра на запитання студентів;
  •   trial підсумків вступного інструктажу;
  •   видача trial для самостійної роботи студентам та пояснення порядку їх виконання.

ІІІ. Trial інструктаж (195 хв.):

  •   розподіл студентів за робочими місцями;
  •   повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт;
  •   цільові обходи майстра робочих місць студентів;
  •   прийом майстром виконаних робіт;
  •   прибирання робочих місць.

IV. Заключний інструктаж (30 хв.):

  •   trial діяльності студентів у процесі всього уроку;
  •   оцінювання роботи студентів, її об’єктивне обґрунтування;
  •   аналіз причин, помилок студентів та засоби їх усунення;
  •   повідомлення та обґрунтування оцінок;
  •   видача домашнього завдання.

 

Майстер в/н _______________ Валентина ГОРБАЧОВА


АЛГОРИТМ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

Тема уроку: «Підключення периферійних пристроїв до ПК»

 

І. Вступний інструктаж (45 хв.)

Trial елементи уроку та їх зміст

Зміст діяльності

Майстра виробничого навчання

Студенти

1. Актуалізація знань (7 хв.)

Цільова установка (2 хв.)

  •       Повідомлення теми уроку
  •       Повідомлення мети уроку

Повідомляє і записує trial на дошці (слайд № 1). Повідомляє мету, добивається усвідомлення студентами, застосовуючи засоби навчання.

Слухають і записують тему у щоденник в/н.

Слухають, усвідомлюють мету уроку.

Trial знань і досвіду   студентів (5 хв.)

  •        Перевірка набутих компетентностей студентів, необхідних для проведення наступних структурних елементів уроку

Опитує, використовуючи засіб інтерактивного навчання, слухає і коректує відповіді.

(Додаток № 1)

Trial на запитання. Доповнюють відповіді один одного.

 

 

ІІ. Викладання нового матеріалу (38 хв.):

1. Повідомлення нової навчальної інформації.  Формування орієнтовної основи діяльності. Пояснення нових технологічних термінів (5 хв.)

Повідомляє про введення і виведення інформації та підключення периферійних пристроїв до ПК  (слайд № 2).

Наголошує на дотримання правил з охорони праці.

(Додаток 2)

Слухають, сприймають навчальний матеріал. Задають запитання. Відповідають на запитання.

2. Показ нових прийомів трудової діяльності (18 хв.)

Пояснює призначення нових компетентностей про периферійні пристрої введення та виведення інформації та їх підключення до ПК.

  •           Розуміння видів периферійних пристроїв введення інформації,
  •           Розуміння видів периферійних пристроїв виведення інформації,
  •           Уміння підключати периферійні пристрої до ПК.
  •           Розуміння правил безпеки та сумісності,

Усвідомлюють значення процесу професійної діяльності з периферійних пристроїв.

Показує весь трудовий процес у нормальному темпі.

Trial за роботою майстра, усвідомлюють прийоми виконання операцій. Задають запитання.

Виділяє операції, прийоми та основні дії в трудовому процесі.

Аналізують склад та структуру трудової діяльності. 

Показує окремі операції, прийоми та пояснює способи їх виконання за інструкційною карткою № 1.  (Додаток 7).

 

Усвідомлюють способи виконання кожної операції, прийомів роботи згідно з інструкційною карткою

Формує питання для аналізу інструкційної карти № 2

1. Чи потрібно вимикати системний блок при підключенні периферійних пристроїв?

2. Перелічіть периферійні пристрої введення та виведення інформації ?

3. Чи можуть функціонувати периферійні пристрої без драйверів?

Відповідають на запитання. Доповнюють відповідь один одного.

 

Показує trial трудовий процес в сповільненому темпі.

Повільно спостерігають та сприймають.

Пропонує декільком студентам  відтворити показані операції:

1. Підключити монітор;

2. Підключити клавіатуру;

3. Підключити мишку;

4. Підключити принтер;

5. Підключити сканер.

Спостерігають, роблять усвідомлений аналіз.

Аналізує помилки студентів.

Аналізують прийоми роботи.

Повторює ввесь трудовий процес в нормальному темпі.

Уявно відтворюють весь трудовий процес.

3. Повідомлення про передовий досвід за темою уроку (3 хв.)

Розповідає про передовий досвід за темою уроку, про розвиток периферійних пристроїв.

Слухають, усвідомлюють.

4. Опитування студентів і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром (6 хв.)

Опитує, використовуючи засіб інтерактивного навчання, слухає і коректує відповіді.

(Додаток № 1,2,3,4) інтерактивна вправа).

Відповідають на запитання. Доповнюють відповіді один одного.

 

5. Розгляд типових помилок і перевірка засвоєння студентами навчального матеріалу вступного інструктажу (4 хв.)

Пояснює типові помилки при виконанні зразків.

Ставить запитання, коректує відповіді студентів.

Слухають, записують типові помилки у зошит.  Відповідають на питання майстра.

Доповнюють відповіді один одного.

6. Відповідь майстра на запитання студентів; (2 хв.)

Відповідає на запитання студентів.

Ставлять запитання.

7. Підведення підсумків вступного інструктажу (2хв.)

Підводить підсумки вступного інструктажу. (Додаток 6)

Trial усвідомлюють, відпові-дають на запитання

8. Пояснення характеру і послідовності роботи студентів на уроці. Видача завдань студентам (3 хв.)

Пояснює послідовності роботи студентам на уроці. Видає завдання для виконання денного завдання.

Слухають, усвідомлюють. Отримують завдання.

TRIAL Поточний інструктаж (195 хв.)

Вправа або самостійна робота студентів

Поточний інструктаж  студентів майстром

Методи поточного інструктажу

1. Розподіл студентів за робочими місцями

 

 

2. Повідомлення про критерії trial виконуваних робіт

Критерії оцінювання.

(Додаток 9)

 

Цільові обходи майстра робочих місць студентів

1. Вправи з визначенням та підбору портів. Сумісність периферійних пристроїв з материнською платою.

2. Самостійна робота підключення периферійних пристроїв до портів системного блоку.

3. Самостійна робота 

студентів при практичній trial підключення та функціонування комплекту периферійного обладнання (монітор, клавіатура, миша, принтер/сканер).

Обхід 1: Перевірка організації робочих місць  студентів, перевірка правильності підбору портів при підключенні. периферійних пристроїв до ПК.

Обхід 2: Перевірка

правильності прийомів виконання підключення периферійних пристроїв до ПК.

Обхід 3: Перевірка правильності прийомів виконання операцій з компонуванням підключення та функціонування комплекту периферійного обладнання (монітор, клавіатура, миша).

Поточне спостереження, роз’яснення, вказівки, поради.

 

Поточне спостереження, роз’яснення, вказівки, поради, показ прийомів роботи.

Поточне спостереження, роз’яснення, вказівки, вимоги виконання всіх інструкцій.

4. Завершення виконання денного завдання. Прибирання робочих місць

 

 

ІV. Заключний інструктаж (30 хв.)

Структурні елементи уроку та їх зміст

Зміст діяльності

Майстра виробничого навчання

Студенти

1. Прийом і оцінка виконаних завдань

Перевіряє та оцінює роботу студентів, дає зауваження, роз`яснення і вказівки.

Здають роботу майстрові, слухають і аналізують зауваження майстра.

2. Підбиття підсумків

Визначає позитивні результати роботи за критеріями, оцінює студентів за допомогою засобів навчання.

Слухають, систематизують trial Відповідають на запитання.

3. Аналіз типових помилок

Повідомляє про типові помилки

Слухають, аналізують

4. Видача домашнього завдання

Повідомляє завдання, дає вказівки щодо його виконання, відповідає на запитання

Записують завдання у щоденник, ставлять запитання

Майстер в/н _______________ Валентина ГОРБАЧОВА

ДОДАТКИ

Додаток 1

МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

Інтерактивна вправа – Відповідники

 

https://wordwall.net/uk/resource/34581398

 

 

 


 Додаток 2

МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

Інтерактивна вправа    Знайти відповідність

 

https://wordwall.net/uk/resource/34581398

 

 

 


 Додаток 3

МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

Інтерактивна вправа –  Сортування за групами

 

https://wordwall.net/uk/resource/63930172

 

 


Додаток 4

МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

Інтерактивна вправа –  Випадкове колесо

 

https://wordwall.net/uk/resource/63930172

 

 

 


Додаток 5

Відеосупровід уроку

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

 


Додаток 6

 

ОХОРОНА ПРАЦІ ПРИ РОБОТІ В МАЙСТЕРНІ ІКТ
 

Професія: «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»

 

Грамотна експлуатація і дисциплінована поведінка дають повну гарантію безпеки при роботі на комп’ютері.

Комп’ютер живиться від електричної мережі напругою 220В – небезпечна для людина.

Джерелом небезпеки можуть бути розетки з розбитими корпусами, дроти з пошкодженою ізоляцією, прокладені по підлозі кабелі.

ДО РОБОТИ НА ПК ДОПУСКАЮТЬСЯ СТУДЕНТИ, ЯКІ ПРОЙШЛИ ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ З ОХОРОНИ ПРАЦІ, ІНСТРУКТАЖ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ ТА ПОСТАВИЛИ ПІДПИС В ЖУРНАЛІ ІНСТРУКТАЖІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

Перед початком роботи необхідно:

  1. Одягнути спецодяг;
  2. Оглянути робоче місце і привести його в порядок, впевнитись, що на ньому відсутні сторонні предмети; все обладнання і блоки ПК з'єднані з системним блоком за допомогою з'єднувальних шнурів;
  3. Переконайтесь у trial видимих пошкоджень;
  4. Перевірити загальний стан апаратури, перевірити справність електропроводки, з'єднувальних шнурів, штепсельних вилок, розеток;
  5. Відрегулювати та зафіксувати висоту крісла та нахил спинки;
  6. При виявленні будь-яких несправностей роботу не розпочинати, повідомити про це майстра виробничого навчання.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

  •   Під час роботи необхідно виконувати тільки ті завдання, які передбачені темою уроку і які видав майстер виробничого навчання.
  •   Під час перерви рекомендується виконувати комплекс вправ виробничої гімнастики.
  •   Не допускай різких і грубих ударів по клавішах
  •   Не намагайтесь самостійно ремонтувати ПК

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  •   Торкатись задніх стінок системного блока і кабелів;
  •   Торкатися до проводів trial і заземлення;
  •   Торкатися екрану trial і його задньої стінки;
  •   Працювати з мокрими руками або в мокрому одязі;
  •   Самостійно ремонтувати апаратуру;
  •   Голосно розмовляти та заважати роботі інших студентів;
  •   Класти їжу, напої на клавіатуру або поруч з нею – це може вивести їх з ладу.

ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

  •      Зберегти файли, з якими працювали.
  •      Завершити програму, в якій працювали.
  •      Вимкнути комп’ютер.
  •      Прибрати робоче місце.


Додаток 7

Інструкційна картка-завдання №1

Підключення периферійних пристроїв до ПК

ПК2 Підключення периферійних пристроїв до персонального комп’ютера.

Тема уроку: Підключення периферійних пристроїв ПК

ПЕРИФЕРІЙНІ ПРИСТРОЇ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

Завдання 1. Групи пристроїв

Розглянь пристрої подані в таблиці та перемісти до них вірну назву

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Microfone Estúdio NT-USB Mini Rode - Home Studio - Captação - Compra na  Fnac.pt

WI-FI маршрутизатори, модеми - Купити в Вінниці. Доставка, відправка по  Україні.

HUAWEI EC5321 купить в интернет-магазине: цены на модем 3g + wi-fi роутер  HUAWEI EC5321 - отзывы и обзоры, фото и характеристики. Сравнить  предложения в Украине: Киев, Харьков, Одесса, Днепр на Hotline.ua

Проектор Acer X1227i купить: цена на ForOffice.ru

 

 

 

 

Проектор

Миша

Навушники

Ручний

сканер

Сканер

Принтер

Модем

Мікрофон

Монітор

Плеєр

Навігатор

Колонки

Мікрофон

Джойстик

Модем

Клавіатура

Завдання 2. Trial виконавця. Заповни кожну групу назвами відповідних пристроїв введення інформації та виведення інформації.

Завдання 3. Основні частини комп’ютера

Заповни назви основних частин комп’ютера. Доповни схему нижче назвами пристроїв, що можуть бути під’єднані до системного блоку.

 

Завдання 4. Призначення частин комп’ютера

В 1 завданні є trial - встав їх у trial комірку таблиці навпроти кожного пристрою, і вкажи призначення цих пристроїв.

 

 

Назва пристрою

 

 

Зображення пристрою

 

 

Призначення пристрою

 

Монітор

 

 

Модем

 

 

Принтер

 

 

Сканер

 

 

Клавіатура

 

 

Веб-камера

 

 

        Колонки

 

 

Мікрофон

 

 

 

   1. Збережи свою trial в папці:

   D:\У папці з власним прізвищем\Урок 5\

   2. Закрий всі відкриті вікна програм.

   3. Повідом майстра виробничого навчання про завершення роботи.

 

Підбиття підсумків уроку

Розгадаємо ребуси:

 

 

Монітор

Написати відповідь

 

 

Клавіатура

Написати відповідь

 

 

Мишка

Написати відповідь

 

   1. Що нового сьогодні дізналися?

   2. Чого навчилися?

   3. Що сподобалось на уроці, а що ні?

   4. Чи виникали труднощі?


Додаток 8

 

Інструкційна картка-завдання №2

Trial периферійних пристроїв до ПК

ПК2 Підключення периферійних пристроїв до персонального комп’ютера.

Тема уроку: Підключення периферійних пристроїв ПК

ПЕРИФЕРІЙНІ ПРИСТРОЇ ТА ЇХ ПІДКЛЮЧЕННЯ

Виконання конфігурування та модернізації архітектури персонального комп’ютера та периферійних пристроїв ПК2. Підключення периферійних пристроїв до ПК. Тема уроку: Підключення периферійних пристроїв до ПК. Завдання 5. Приєднати периферійні пристрої до системного блоку для забезпечення ефективної роботи.

 

 

 

1. Роз’єм електроживлення системного блоку;

2. Роз’єми для підключення клавіатури та миші; 3. LPT- роз’єм (застарілий роз’єм для принтера); 4. Послідовний роз’єм (зустрічаються на відносно старих комп'ютерах. Раніше вони використовувалися для підключення принтерів, сканерів та інших пристроїв, які зараз підключаються до роз'ємів);

5. USB VGA роз’єм для підключення монітора; 6. USB – роз’єм;

7. LAN роз’єм для підключення мережевого кабелю, ADSL – модема ;

8. Аудіо роз’єми для підключення колонок, навушників, мікрофону.

 

 

Додаток 9

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

Професія:
4113 Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

Кваліфікація: 
Оператор з обробки trial та програмного забезпечення ІІ категорії

Бали

Критерії trial навчальних досягнень

1

Студент, за допомогою майстра виробничого навчання відтворює на рівні розпізнавання окремі елементи конфігурування та підбір компонентів архітектури ПК. За постійною допомогою майстра виробничого навчання може виконувати лише елементи навчально-виробничого завдання. При виконанні роботи допускає суттєві помилки в організації робочого місця, плануванні виробничих дій, в прийомах праці та технологічних операціях. Результат виконаної роботи не відповідає діючим якісним і кількісним показникам. Потребує постійної допомоги і контролю в дотриманні правил охорони праці.

2

Студент за допомогою майстра виробничого навчання, відтворює, на рівні розпізнавання, окремі фрагменти професійних знань з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. За постійною допомогою майстра виробничого навчання виконує фрагменти навчально-виробничого та контрольного завдання. Допускає суттєві помилки в організації робочого місця, плануванні виробничих дій, в прийомах праці та технологічних операціях. Результат роботи істотно не відповідає діючим якісним і кількісним показникам. Потребує допомоги і контролю в дотриманні правил охорони праці.

3

Студент безсистемно, на рівні розпізнавання, відтворює окремі компоненти професійних знань з конфігурування та підбір компонентів архітектури ПК. Допускає помилки, які може частково виправити під прямим керівництвом майстра. За постійною допомогою майстра виробничого навчання виконує фрагменти навчально-виробничого та контрольного завдання. Допускає суттєві помилки в організації робочого місця, плануванні виробничих дій, в прийомах праці та технологічних операціях. Результат роботи істотно не відповідає діючим якісним і кількісним показникам. Потребує допомоги і контролю в дотриманні правил охорони праці.

4

Студент без достатнього розуміння відтворює окремі компоненти професійних знань та недостатньо усвідомлено виконує основні прийоми і технологічні операції з конфігурування та підбір компонентів архітектури ПК. Не може вияснити зміст технологічного процесу та прийоми самоконтролю і методи контролю за якістю. За частковою допомогою майстра виробничого навчання організовує робоче місце, планує виробничі дії та виконує навчально-виробниче або контрольне завдання з використанням технічної документації.  При виконанні роботи допускає помилки, які самостійно не може виправити. Результат роботи відповідає мінімальним діючим якісним і кількісним показникам. В окремих випадках потребує допомоги і контролю в дотриманні правил охорони праці.

5

Студент без достатнього розуміння відтворює основні компоненти професійних знань та недостатньо усвідомлено виконує основні прийоми і технологічні операції. За частковою допомогою майстра виробничого навчання організовує робоче місце, планує виробничі дії та виконує навчально-виробниче або контрольне завдання з використанням технічної документації. Не усвідомлено застосовує прийоми контролю за якістю та самоконтролю за виконанням технологічного процесу. При виконанні завдання допускає помилки, які самостійно виправити не може. Результат роботи відповідає низькому рівню діючих якісних та кількісних показників. В окремих випадках потребує допомоги і контролю в дотриманні правил охорони праці.

6

Студент без достатнього розуміння відтворює значну кількість компонентів професійних знань з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. За консультативною допомогою майстра виробничого навчання організовує робоче місце, планує виробничі дії та виконує навчально-виробниче або контрольне завдання із застосуванням технічної документації. Не усвідомлено застосовує прийоми контролю за якістю та самоконтролю за виконанням технологічного процесу.  При виконанні завдання допускає помилки, які частково може виправити за допомогою майстра виробничого навчання. Результат виконаної роботи відповідає низькому рівню діючих якісних та кількісних показників. В окремих випадках потребує консультативної допомоги в організації робочого місця та дотриманні правил охорони праці.

7

Студент з розумінням відтворює основні професійні знання та правильно виконує основні та технічні прийоми з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. Організовує робоче місце, планує виробничі дії та виконує навчально-виробниче та контрольне завдання за типовим алгоритмом (послідовність дій), з незначним відхиленням від встановлених норм часу. Достатньо усвідомлено користується технічною документацією. Застосовує основні прийоми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю. Потребує консультації майстра виробничого навчання. При виконанні завдання допускає несуттєві помилки і неточності, які частково може виправити. Результат роботи в цілому відповідає якісним і кількісним показникам запланованого рівня кваліфікації. Дотримується правил охорони праці.

8

Студент з розумінням відтворює основні професійні знання та правильно виконує основні прийоми і технології з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. Самостійно організовує робоче місце, планує та виконує навчально-виробниче або контрольне завдання за типовим алгоритмом (послідовність дій) в межах встановлених норм часу. Достатньо усвідомлено користується технічною документацією, що надається. Застосовує основні прийоми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю роботи. При виконанні завдання допускає несуттєві помилки, які може виправити. Результат роботи відповідає якісним і кількісним показникам, що передбачені запланованим рівнем кваліфікації. Дотримується норм витрат матеріалів (ресурсів) та правил охорони праці.

9

Студент володіє основними професійними знаннями та правильно виконує переважну більшість прийомів і технологічних операцій з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. Самостійно в цілому правильно організовує робоче місце, планує та виконує навчально-виробниче або контрольне завдання за типовим алгоритмом (послідовність дій) в межах встановлених норм часу.

Усвідомлено trial технічною документацією. Може розробляти окремі її види. Правильно застосовує основні прийоми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю роботи. При виконанні завдання допускає несуттєві помилки, які виправляє. Результат роботи відповідає якісним і кількісним показникам, що передбачені запланованим кваліфікаційним рівнем. Дотримується норм витрат матеріалів енергоресурсів та охорони праці.

10

Студент володіє професійними знаннями в обсязі, що передбачений навчальною програмою та самостійно, правильно, впевнено виконує прийоми і технологічні операції, що необхідні в межах навчальної програми та встановлених норм часу з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. Самостійно в повному обсязі виконує навчально-виробниче або контрольне завдання у відповідності до вимог технологічної документації, яка передбачена навчальною програмою. Вміє розробляти окремі її види. Виявляє елементи професійної культури та прагнення і здатність до продуктивної творчої співпраці в колективі. В процесі може допускати окремі неточності, які самостійно виправляє. Результат виконаної роботи в цілому відповідає діючим якісним і кількісним показникам. Раціонально організовує робоче місце та дотримується правил охорони праці.

11

Студент володіє професійними знаннями в повному обсязі та самостійно, правильно, впевнено виконує всі прийоми, технологічні операції в межах навчальної програми та встановлених норм часу з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК. Повністю виконує або перевиконує норми часу. Самостійно в повному обсязі виконує навчально-виробниче або контрольне завдання у повній відповідності до вимог технічної документації. Впевнено і усвідомлено застосовує всі прийоми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю роботи. Опанував основи професійної культури та виявляє прагнення і здатність до продуктивної творчої співпраці в колективі. Результат виконаної роботи повністю відповідає діючим якісним і кількісним показникам або може бути краще їх. Забезпечує високий рівень організації праці і робочого місця, зразкового дотримання правил охорони праці.

12

Студент володіє системними професійними знаннями в повному обсязі та бездоганно виконує всі прийоми і технологічні операції, що необхідні в межах навчальної програми з конфігурування та підбору компонентів архітектури ПК

Повністю виконує або перевиконує норми часу. Самостійно в повному обсязі виконує навчально-виробниче або контрольне завдання у повній відповідності до вимог технічної документації. Вміє самостійно розробляти її види та обирати оптимальний варіант виконання навчально-виробничого (контрольного завдання). Впевнено і усвідомлено застосовує всі прийоми самоконтролю виробничих дій та методи контролю за якістю роботи. Опанував основи професійної культури та виявляє прагнення і здатність до продуктивної творчої співпраці в колективі. Результат виконаної роботи повністю відповідає діючим якісним і кількісним показникам або може бути краще їх. Забезпечує високий рівень організації праці і робочого місця, зразкового дотримання правил охорони праці.

 

 

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 10 клас (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.)
Додано
14 січня
Переглядів
9
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку