10 клас
Урок №18
Дата:
ПІДСУМКОВИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ТЕМАМИ
«ЗАГАЛЬНАХАРАКТЕРИСТИКА ЄВРОПИ»,
«КРАЇНИ ЄВРОПИ».
Очікувані результати НПД: учні вміють розв’язувати тестові завдання різних рівнів складності, знаходити та аналізувати інформацію за картами атласу.
Розвивальна та виховна мета: розвивати вміння правильно розподіляти час, застосовувати набуті знання для розв’язання практичних завдань; виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості у своїх знаннях.
Тип уроку: урок контролю, коригування та оцінювання знань, умінь, навичок.
Обладнання: атласи, роздавальні матеріали із завданнями.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
ІІІ. ЕТАП ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ
І варіант
І рівень
1. УкажітьхарактернуознакугеографічногоположеннябільшостікраїнЄвропи.
А Віддаленівіднайважливішихсировинних баз;
Б розташованіпоблизурайонів, де не припиняютьсявоєнніконфлікти й війни;
В маютьвигіднеприморськеположення;
Г розташовані в межах помірного й тропічногопоясів.
2. Які з переліченихкраїнивходятьдо складу Європейського Союзу?
А Сербія, Чорногорія, Македонія; Б Білорусь, Молдова, Україна;
ВЛитва, Латвія, Естонія; Г Ісландія, Норвегія, Швейцарія.
3. Укажітькраїниізнайменшимипоказникамигустотинаселення в Європі.
А Нідерланди, Польща; Б Франція, Болгарія;
ВШвейцарія, Білорусь; Г Ісландія, Росія.
4. В якихкраїнахбільшучасткаелектроенергіївиробляють на ГЕС?
А Франція, Німеччина; БРосія, Білорусь;
В Норвегія, Швеція; Г Нідерланди, Бельгія.
5. Рослинництво за вартістюпродукціїпереважає над тваринництвом у:
А Німеччині; Б Італії;
ВВеликійБританії; Г Швейцарії.
6. УкажітьосновнуекспортнупродукціюПольщі:
А промисловеобладнання, побутоватехніка, ліки, текстиль, одяг, взуття, продуктихарчування;
Бмашини й устаткування, нафта і нафтопродукти, автомобілі, озброєння;
В трактори, вантажніавтомобілі, лісоматеріали, картопля;
Г нафта та нафтопродукти, природний газ, руди, метали, деревина.
ІІ рівень
1. Установітьвідповідністьміж центрами туризму та країнами.
1 Цюрих, Женева АПольща
2 Краків, Сопот БЧехія
3 Карлові Вари, Прага В Франція
Г Швейцарія
2. Установіть відповідність між морськими портами та країнами
1 Ліверпуль, Ґлазґо, Брістоль А Іспанія
2 Гамбург, Любек, Кіль Б Велика Британія
3 Барселона, Валенсія, Тарраґона В Італія
Г Німеччина
ІІІ рівень
1. Оберіть три країни, якіпосідаютьпровідніпозиці за виробництвомавтомобіліввЄвропі.
1) Німеччина; 2) Швейцарія; 3) Італія; 4) Франція;
5) Росія; 6) Польща; 7) Греція.
2. Розкрийте зміст поняття джентрифікація.
ІV рівень (одне питання на вибір)
1. Які переваги надає країнам членство НАТО?
2. За допомогою карт атласу установітьхарактерніознакипросторовоїорганіза-
ціїгосподарстваоднієї з країн «ВеликоїСімки» (на власнийвибір).
3. На прикладідвохєвропейськихкраїнпорівняйтеміжнароднуспеціалізацію
високорозвиненихкраїн та країнперехідноїекономіки. Зробітьвисновки.
ІІ варіант
І рівень
1. УкажітьхарактернуознакусекторальноїструктуригосподарствависокорозвиненихкраїнЄвропи.
А Визначальна роль сільськогогосподарства;
Бдомінуваннятретинного сектора;
В високачасткадобувноїпромисловості;
Г домінуваннявторинного сектора.
2. Які з переліченихкраїни НЕ входятьдо складу Європейського Союзу?
А Чехія, Словенія, Мальта; Б Польща, Угорщина, Словенія;
В Австрія, Швеція, Ірландія. Г Андорра, Боснія і Герцеговина,Сан-Марино;
3. Укажітькраїниізнайвищимипоказникамигустотинаселення в Європі.
А Україна, Білорусь; Б Монако, Мальта;
В Угорщина, Румунія; Г Словенія, Португалія.
4. В якихкраїнахчасткавиробництваелектроенергії на АЕС є найбільшою?
А Фінляндія, Швеція; Б Франція, Україна;
В Німеччина, Іспанія; Г Білорусь, Молдова.
5. На вирощуванні ячменю та хмелю спеціалізується:
А Німеччина; Б Греція;
ВФранція; Г Італія.
6. УкажітьосновнуекспортнупродукціюРосії:
А промисловеобладнання, побутоватехніка, ліки, текстиль, одяг, взуття, продуктихарчування;
Бмашини й устаткування, нафта і нафтопродукти, автомобілі, озброєння;
В трактори, вантажніавтомобілі, лісоматеріали, картопля;
Г нафта та нафтопродукти, природний газ, руди, метали, деревина.
ІІ рівень
1. Установітьвідповідністьміж центрами туризму та країнами.
1 Кельн, Дюссельдорф АУгорщина
2 Бухарест, Брашов БНімеччина
3 Осло, Берген ВНорвегія
Г Румунія
2. Установітьвідповідністьміжморськими портами та країнами.
1 Санкт-Петербург, Мурманськ АІталія
2 Неаполь, Генуя БФранція
3 Гавр, Марсель ВРосія
Г Іспанія
ІІІ рівень
1. Оберіть три міста, які належать до числа найбільшихфінансовихцентрівсвіту.
1) Берлін; 2) Будапешт; 3) Лондон; 4) Париж;
5) Цюріх; 6) Афіни; 7) Мінськ.
2. Розкрийте зміст поняття рурбанізація.
ІV рівень (одне питання на вибір)
1. Які переваги надає країнам членство в ЄвропейськомуСоюзі?
2. За допомогою карт атласу установітьхарактерніознакипросторовоїорганізаціїгосподарстваоднієї з країнперехідноїекономіки (на власнийвибір).
3. На прикладідвохєвропейськихкраїнпорівняйтеспеціалізаціюсільськогогосподарства. Зробітьвідповіднівисновки.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити §§ 9-16.
1