УРОК КВК ( 7 клас)
Тема : Будова, життєдіяльність та різноманітність Плазунів.
Мета : методом проведення нестандартного уроку у формі КВК,
розкрити і перевірити знання учнів по вивченій темі ;
виявити розуміння основних понять;
розширити знання учнів з даної теми; виховувати дбайливе ставлення до тварин у біосфері.
Тип уроку : узагальнюючий
Форма уроку : урок – КВК
Обладнання : таблиці, схеми, малюнки, роздавальні картки, плакати
Хід уроку :
І. Мотивація навчальної діяльності учнів. Доведення теми, мети , завдань ,ходу уроку. Поділ класу на команди, вибір капітанів, назви команди. Вибір членів журі.
ІІ. Проведення гри
І завдання «Представлення»
Капітани команд оголошують назву команди, девіз, привітання
Команда «Бумсланг»
«Завзятим бути , не відступати,
Йти вперед й перемагати!»
Команда «Туатара»
«Той хто знання й і цілі має,
той завжди перемагає!»
Команда «Фер - де – ланс»
«В грі покаже вищий класс,
Гравці завзяті всі у нас !»
І завдання « Точні координати »
Розмістити за таксонами систематики види :
Змія, черепаха, крокодил
І команда ІІ команда ІІІ команда
Царство |
Тварини |
Тварини |
Тварини |
Підцарство |
Багатоклітинні |
Багатоклітинні |
Багатоклітинні |
Тип |
Хордові |
Хордові |
Хордові |
Клас |
Плазуни |
Плазуни |
Плазуни |
Ряд |
Лускаті |
Черепахи |
Крокодили |
Рід |
Змія |
Черепаха |
Крокодил |
Вид |
Гадюка степова |
Черепаха болотяна |
Крокодил нільський |
ІІ завдання « Друже не барись, на мене сміливо подивись»
Капітани команд витягують картинки із зображенням тварин і розповідають про зовнішню будову крокодила, черепахи, змії.
ІІІ завдання «Скелет у шафі»
Скелет кожної тварини дається командам і учасники розповідають про особливості будови скелета ящірки, змії, черепахи
IV завдання. « Впізнай мене»
Командам дається опис тварин рядів Черепахи, Крокодили, підрядів Ящірки та Змії.
Болотяна черепаха.
Пітони, анаконда.
Веретінниця, жовтопуз
Слонова черепаха
Варан
Нільський крокодил
Степова гадюка
Ящірка прудка
Супова черепаха
V завдання « А ми не такі, ми особливі!»
Командам дається картка із зображенням цікавих тварин, розрізана на мозаїчні шматочки. Учасники повинні її скласти, якомога швидше і розповісти про особливості будови цієї тварини.
Тварини :
VI завдання « На прийомі у лікаря»
Кожна команда пропонує правильне поводження і лікування при укусі отруйної змії. Хто правильніше і краще це зробить, той і переможець.
VII завдання “Гонка за лідером»
Кожній команді пропонується по десять запитань поданій темі. Учасники швидко відповідають на них.
Команда « Бумсланг»
(Гавіал)
(Пухлина, нездужання)
(Веретінниця)
(Літаючий дракон)
(Удав, пітон)
(Три)
(Роговим дзьобом)
(Брязкальця)
(До розтягування)
Команда « Туатара»
(На ласти)
(З панциря)
(Холоднокровні)
(Роговими лусками)
(Грудина і ребра)
(З боків тулуба)
(Органи чуття)
(Галапагоська)
(Анаконда)
(Варан)
Команда «Фер – де – ланс»
(Печінка, підшлункова)
(Прямий)
(Від пристосувань до умов життя)
(Крокодили)
(Дотик)
(Жовткову та білкову)
(Немає)
(У норах, під пеньками)
(Хамелеон)
(Хвосту)
VIII завдання « Цікавий калейдоскоп»
Цей конкурс є домашнім завданням. Учасники готували самостійно заздалегідь цікаві повідомлення про плазунів. Хто підготував більше, той і переможець.
ІІІ. Підсумок уроку
Підрахунок кількості балів;визначення команди переможця;виставлення оцінок, заключне слово вчителя
ІV. Домашнє завдання
Повторити матеріал з теми «Плазуни»