УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ.
СВЯТО ПЕРШОГО ДЕСЯТКА
Мета: перевірити знання дітей з даної теми: про склад чисел першого десятка, вміння називати попереднє і наступне числа, розв’язувати прості задачі, порівнювати числа, вимірювати довжину відрізків, розрізняти геометричні фігури; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати любов до математики.
Обладнання: малюнки лісових звірів, математична галявина, картки для кожного учня,роздатковий матеріал, набір геометричного матеріалу.
Тип уроку: підсумковий.
Форма проведення: уявна подорож.
ХІД УРОКУ
І.ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Організація класу.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
На перерві постарались
До уроку готувались.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми помандруємо у ліс, але ліс цей математичний. Будучи на екскурсії, ми бачили, який він красивий в осінню пору. Кого тільки не зустрінеш у ньому. Усі лісові мешканці готуються до зими.
Погляньте на нашу лісову галявину.
Зажурилась бджілка…
Що робити має?
Бо у полі жовкнуть квіти
Де медок збирає.
***
Колючий клубочок
Прибіг у лісочок.
***
Що то за гість?
Ніжок має шість.
Аж чотири крильця має
По квітках собі літає.
Ні бджола, ні джмелик –
Зветься він метелик.
***
Довгі вуха, куций хвіст
Невеличкий сам на зріст.
Довгі лапи: скік та скік.
Ви погнались, а він втік.
***
У дуплі ховає шишки,
Ягоди, гриби, горішки,
З гілочки на гілочку
Перестрибне білочка.
(Малюнки усіх тварин прикріплені на дошці)
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Усні обчислення
* Полічіть від 3 до 8.
*Полічіть від 9 до 4.
* Назвіть усі числа, менші за 6.
* Назвіть усі числа, більші за 7.
* Назвіть числа, які більші за 3, але менші, ніж 8.
* Яке число при лічбі йде за числом 5?
* Яке число передує числу 4?
* Яке число стоїть між числами 6 і 8?
2. Математичний диктант
А тепер вже нам пора
Взятися і до пера.
Сіли всі рівнесенько,
Цифри пишем гарнесенько.
а) запишіть цифрами
- Скільки кольорів у світлофора?
- Скільки у класі хлопчиків?
- Скільки днів у тижні?
- Скільки сонечок на небі?
- Скільки вушок у котика?
- Яка цифра жартівливо випинає лікоть вліво?
б) запишіть сусідів чисел
4 7 9
в) запишіть пропущені цифри
1 - 3 4 - - 7 8 - 10
(Усі завдання діти виконують на підготовлених картках )
3. Гра «Живі цифри»
Ми – листочки, ми – листочки,
Ми осіннії листочки.
Ми на гілочках сиділи,
Дмухнув вітер – полетіли.
Ми літали, ми літали
І на землю посідали.
(Цифри записані на осінніх листочках.Діти цтворюють числовий ряд від 1 до 10)
4. Робота в групах
(З конструктора LEGO хлопці складають цифри. А дівчата – з квасолі, банана, морських камінців)
З двох бананів на столі
Оля складе цифру 3.
Якщо це запамятаєш –
Цифру 3 завжди впізнаєш.
5. Віршовані задачі
- Ми прийшли на галявину, де ростуть дві пишні ялинки. Сталася біда: опали всі шишки, і лісові тваринки не будуть мати чим поласувати.
- Давайте допоможемо тваринам, повернемо шишки на ялинки.
(В учнів на партах малюнки шишок з цифрами. Учні розвязують віршовані задачі, і шишку з відповідною цифрою вішають на ялинку).
На травиці біля хати
Метушились цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних. Скільки всіх?
***
Пригадуєте, білочка одна
Визирнула із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки
А за нею ще 5 білок.
Ми просимо діти милі,
Щоб ви білок полічили.
***
Пять ялинок і дубок
Заглядають у ярок.
Бачиш ти, синочку їх,
Полічи-но, скільки всіх?
***
У ліс, на пеньок
Прилетіло 6 сорок.
Дві пізніше прибуло
Скільки птахів всіх було?
***
Їжачок по лісі йшов,
На обід гриби знайшов.
Під березою один,
8 під дубочком.
Скільки буде в їжачка
На голках грибочків?
***
Руки вгору підніміть
Пальці швидко полічіть:
Зліва 5, і справа 5.
Скільки разом? Як сказать?
***
6. Порівняння чисел
Білочки сушать грибочки на зиму. Одна має більше, інша – менше. Просять вас, щоб ви порівняли числа.
(Діти знову повертаються до підготовлених листків і виконують завдання №2)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Стільки раз в долоні плеснем,
Стільки раз ногою тупнем.
Усі присядьте стільки раз.
Нахиліться стільки раз.
Усі підскочте рівно стільки.
Ну й рахунок. Гра і тільки.
6. Робота з геометричним матеріалом
(Працюємо з картками).
-Уважно розгляньте малюнок трактора з плугами.
- Назвіть фігури, з яких складається малюнок.
- Зафарбуйте червоним кольором усі трикутники, і у відповідному квадратику запишіть, скільки трикутників знайшли.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ
Всі ви гарно працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно всі відповідали.
То ж скажу вам у кінці:
Перший клас. Ви – молодці!
На листках, де ви працювали на протязі уроку, малюєте смайлики.
Зеленим кольором – Мені все вдалося. Було легко.
Жовтим – Треба ще тренуватися. Було складно.
Червоним – Хвилююся. Я ще не все розумію.