Тема. Підсумковий урок з теми: «Множення та ділення звичайних дробів»
Мета: закріпити та скорегувати здобуті знання з вивченої теми;
розвивати практичні вміння та навички, мислення,самостійність;
виховувати старанність, працелюбність і почуття колективізму учнів.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь та навичок
Форма проведення уроку: урок-гра
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
II. Мотивація навчальної діяльності
1. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про множення та ділення звичайних дробів.
2. Введення елементів нестандартності
- Сьогодні у нас урок не звичайний.
А що саме ми будемо робити? Ви всі можете сказати, як спробуєте ребус відгадати.
Так, правильно, - це гра. Але гра у нас незвичайна, а бізнес-гра. Чому
бізнес? Тому, що на уроці ми з вами об'єднаємось у команди (групи). Кожна команда - це банк.
- Кожен банк повинен мати банкіра та обов'язково назву.
- Я буду вашим спонсором, і буду видавати вам гроші, але тільки за хорошу і плідну роботу. Я маю право за порушення дисципліни зняти з команди гроші.
- А ви знаєте, хто такий спонсор?
- Спонсор - це особа або організація, яка фінансує економічний проект, проведення соціальних заходів.
- Тепер починаємо заробляти гроші! Ви готові? Тоді вперед!
- Отже, відкрийте свої зошити, запишемо число, класна робота.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Бліц-опитування
IV. Закріплення знань, умінь та навичок
2. Гра «Відгадай слово»
1 Банк
Відповідь: УРОК.
2 Банк
Відповідь: ДРІБ.
3. Фізхвилинка
- А зараз в наших банках обід, всі працівники йдуть відпочивати.
-Я показуватиму вам два дроби, вам потрібно:
4. Таємне завдання на картках
- У кожного банкіра під столом є тривожна кнопка у випадку надзвичайних ситуацій. А у вас під партою є таємна картка із завданням, виконаючи яке ви зможете уникнути надзвичайних ситуацій.
Завдання: знайдіть дріб від числа
Відповіді:
1) 2 2)12 3)10 4)30
V. Підсумок уроку
1. Підрахунок балів
Дві команди добре грали,
Хоч без досвіду гравці.
Відповіді показали,
Що обидві молодці!
Жодної хвилини, витраченої даремно, без користі — ось життєвий девіз кожної людини.
І наша праця на уроці не пройшла без користі для вас.
- Тож підрахуємо касу кожного банку. Як бачимо, що найбільше балів, грошей у касі банка «...»
2. Оцінювання учнів
- Кожен банкір отримує заробітну плату за свою роботу, а ви отримаєте заробітну плату у вигляді оцінок.
3. Домашнє завдання
Номер 474
5. Прощання