Піфагор. Цікаві факти

Про матеріал
Презентація. "Піфагор. Цікаві факти" для 3 класу НУШ. Цікаві факти про відомого математика для ознайомлення дітей молодшої та старшої школи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

пІФАГОРПолітик, філософ, музикант, Астроном, математик. Підготувала Мидинська К.ІСкибинський ліцей

Номер слайду 2

Піфагор Самоський (570—497 до н. е.)

Номер слайду 3

Відомий учений Піфагор заклав основи багатьох наукових теорій. Будучи людиною неймовірно обдарованою, він чудово розбирався в різноманітних науках. Його авторитет був настільки великий, що навколо нього сформувався справжній культ особистості, і піфагорійці вважали свого лідера ледь не божественним створінням. Багато з них вірили, що Піфагор дійсно володіє надприродними силами.

Номер слайду 4

Цікаві факти. Послідовники вчення Піфагора вірили, що числа можуть пояснити все, аж до будови Всесвіту. Сам Піфагор стверджував, що пам'ятає деякі свої минулі реінкарнації. Зокрема, він говорив, що в одному зі своїх минулих втілень він був воїном, які брали участь в обороні Трої під час Троянської війни.

Номер слайду 5

Багато учнів Піфагора вірили, що він був сином одного з богів Олімпу. Вченому приписувалося вміння говорити з тваринами. Піфагор, як відомо, зробив величезний внесок у розвиток геометрії. Однак, менш широко відомий той факт, що він досяг успіху і в ряді інших наук. На відміну від багатьох інших давньогрецьких вчених, Піфагор не писав трактатів, оскільки не бажав довіряти таїнства свого вчення книгам.

Номер слайду 6

Музика теж не була чужа великому вченому. Так, він віртуозно грав на такому складному музичному інструменті, як ліра. Один з астероїдів в нашій Сонячній системі був названий на честь Піфагора. Згідно з однією старою легендою, свою знамениту теорему про трикутника Піфагор не придумав сам, а виграв у іншого вченого, перепивши того на спір. Той, хто програв віддав йому свій сувій з теоремою. Одним з постійних предметів гардероба вченого була золота діадема, яку він носив на голові.

Номер слайду 7

Згідно з іншою легендою, Гіппас, учень Піфагора, відкрив золотий перетин, який спростовував вчення Піфагора, і вчений убив його. Але це всього лише легенда. Достеменно відомо, що Піфагор – це прізвисько, а не ім'я. А ось справжнє ім'я, дане вченому при народженні, до сих пір залишається таємницею. Згідно з твердженнями давньогрецького філософа Порфирія, Піфагор загинув під час одного з заколотів в місті Самос, де він проживав. Втім, він дожив до похилого віку, до 80 або навіть до 90 – на цю тему досі ведуться суперечки. Школа Піфагора мала три основні напрями – політичний, релігійний і філософський.

Номер слайду 8

Народні перекази стверджують, що перша ж лекція, прочитана вченим на публіці, принесла йому близько двох тисяч відданих послідовників, які негайно залишили свої сім'ї і приєдналися до його школи. Вперше античні історики стали цікавитися життям Піфагора через приблизно 2 століття після його смерті. Піфагор цілих 22 роки прожив в Єгипті, жадібно поглинаючи знання давньоєгипетських мудреців. До повернення в Грецію він також побував у Вавилоні, де залишився ще на 12 років. Піфагор першим висловив припущення про те, що наша планета має кулясту форму, а не плоску.

Номер слайду 9

Батьки вченого не були освіченими людьми. Його батько, наприклад, був каменярем. У кожного числа в навчанні піфагорійців був свій сакральний сенс. Наприклад, «10» вважалося вищим числом, а цифра «7» асоціювалася з мудрістю. Піфагор залишив рідне місто в 18 років, відправившись в довгу подорож, покликаний жагою до знань. Тоді він ще не знав, що ця подорож триватиме понад 34 років. Будучи дуже міцною фізично людиною, Піфагор Самоський кілька разів завойовував призові місця на Олімпійських іграх, змагаючись в кулачному бою.

Номер слайду 10

Дякую за увагу

pptx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Презентації
НУШ
Додано
11 квітня 2023
Переглядів
1454
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку