Проєкт «Меню від КОЗАКА»
Мета проєкту:
Розкрити невичерпне багатство української національної (козацької) кухні; довести перевагу смакових якостей і раціональність давніх козацьких страв; показати легкість у засвоєнні рецептури, приготуванні козацьких страв і організації здорового харчування підрос-таючого молодого покоління.Виховувати в учнів почуття патріотизму.
Проєкт «Меню від КОЗАКА» Мета проєкту: Розкрити невичерпне багатство української національної (козацької) кухні; довести перевагу смакових якостей і раціональність давніх козацьких страв; показати легкість у засвоєнні рецептури, приготуванні козацьких страв і організації здорового харчування підростаючого молодого покоління. Виховувати в учнів почуття патріотизму.
|
|
Меню від КОЗАКА
|
Етапи роботи над проектом
|
«Запорожці, як малі діти: дай багато — все з’їдять, дай мало - будуть задоволені». Козацька їжа.
Харчування козаків обумовлювалось обставинами, в яких перебувало козацтво. Їжа завжди була простою.
Запорізькі козаки були невибагливі в їжі. Про них говорили: «Запорожці, як малі діти: дай багато — все з’їдять, дай мало - будуть задоволені». Козаки, які не належали до жодного куреня і заробляли собі на життя якимось ремеслом чи торгівлею, мешкали у своїх хатах на околицях, живучи за власний рахунок. Звичайно, вони мали ліпше харчування, ніж інші й до того ж їли хліб. В домашніх умовах їжа козаків не відрізнялася від їжі селян.
|
Популярністю ж користувалася у козаків, що довгий час проводили в походах, солона, в’ялена і сушена риба. Дніпро, озера і протоки Великого Лугу удосталь годували їх всякою рибою. Шматки червоної риби, наприклад, солили і вживали з хлібом «подібно до шинки». Сушену рибу в походах кришили в різні варива, а ікру з осетрових здобували спритні козацькі риболови. Жир з потрухів - виварювали, який або солили, або вживали відразу в їжу. Куліш – простий, поживний суп, який варили чумаки на привалах, козаки в походах. Він замінював цілий обід. Пшоно кидали в окріп і варили до готовності, заправляли підсмаженою цибулею і салом. Куліш - одне з небагатьох блюд, яке готують в похідних умовах до цього часу. Перш ніж сісти за обідній стіл, козаки читали молитву “Отче наш”, потім по знаку отамана куреня, що сидів на чолі столу, неквапливо бралися за їжу.
|