Писанкарство. Про що говорить писанка!

Про матеріал
Презентація на тему "Писанкарство. Про що говорить писанка!" Інформація складена з історії, символіки, правил виготовлення!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом. О.Довженко

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Декупаж ажурного пасхального яйца

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Номер слайду 18

З ЧОГО ЗДОБУВАЛИ ФАРБИ ДЛЯ ПИСАНОК? Фарби виготовляли з природніх барвників. Жовту фарбу отримували з гілочок чи кори дикої яблуні або дріку красильного; зелену - з пролісків, насіння з чорного соняшника, барвінкового листя; червону дуже рідко робили в домашніх умовах з рогу оленя, частіше купували фарби рослинного походження з червоного (Бразилія) або сандалового дерева: коричневу фарбу отримували з бруньок вільхи, ліщини, кори дуба, листя кінського каштана; чорну готували з чорнильних горішків дуба, листків чорноклена.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Якщо писанка призначалася хліборобові, то тло писанки неодмінно мало бути чорного кольору. Це колір свята весняної землі, що прокидається від зимового сну. Символічне значення - плодючість.

Номер слайду 21

Червоний колір - кров, що символізує життя, але червоний - то ще й колір, пов'язаний з відходом у «той» світ: червона китайка, червона охра, якою посипали тіло померлого. З часом червоний колір став означати вогонь небесний (блискавка, Сонце), символізувати силу, чоловічу стать, здоров'я, любов, владу

Номер слайду 22

Білий - чистота. Цей колір є символом вирію, де перебувають душі. Якщо на писанках білим зображено символи або лінії, то означало безгрішне життя.

Номер слайду 23

Жовтий колір означав достигле зерно, достаток, врожай. То колір сонця. Жовтий колір оберігав від злих сил. То також колір багатства.

Номер слайду 24

Блакитний чи фіолетовий уособлював небо, повітря, воду, здоров'я. Це колір небесної божественності. На писанках - це символ насичення.

Номер слайду 25

Зелений - колір весни, воскресіння природи, багатства рослинного і тваринного світу.

Номер слайду 26

Коричневий колір позначав матір-землю.

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Крапки – символ багатства; біла – чистота і світлість людської душі; жовта, оранжева – достаток, надія на краще життя; зелена – символ перемоги над хворобою; червона – любов,сила, здоров'я, влада.

Номер слайду 29

Вважаються символи вічної молодості, здоров'я, росту і безсмертя.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Спіраль символізує сонце. На писанках Сонце позначається знаками у вигляді кола, кола з крапками, кола з хрестом усередині, кола з променями, а також у вигляді шести- та восьмипроменевих розеток, зірок.

Номер слайду 41

На писанках Вогонь позначається знаком «триріг» . Вважається, що «триріґ - знак, пов'язаний з богом землі, а вогонь був одним із його атрибутів. Також цей знак є символом родючості, оскільки Бог землі був носієм чоловічого, запліднюючого чинника.

Номер слайду 42

До найдавніших знаків, що символізують світотворення, належить «Хрест». Повний хрест є тримірним, просторовим символом, оскільки утворюється перетином двох площин. Вертикальна лінія хреста - лінія небесна, духовна активна, чоловіча. Це - знак Вогню. Горизонтальна лінія є земною, пасивною, жіночою. Це - знак Води. При перетині цих двох чинників виникає третя сила - сила Любові, Життя, Творення.

Номер слайду 43

Дерево життя - це і дерево роду, де кожна квіточка позначає якогось родича, а всі разом - втілення родоводу певної людини. Найпростіше тричленне позначення дерева-сім'ї. Це - стовбур з трьома гілочками: батько, матір, дитина.

Номер слайду 44

Сітка, решето, за давніми повір'ями, мають силу оберега від злих духів, відокремлюють добро від зла. Сіткою дуже часто заповнені окремі елементи на писанках - кола, квадрати, трикутники тощо.

Номер слайду 45

Знак тризуба є знаком триєдності світобудови, символом Триєдиного Бога, може символізувати минуле, теперішнє й майбутнє.

Номер слайду 46

Трикутник, обернений вершиною вгору є сонячним і має символіку життя, вогню, полум'я, чоловічої основи, духовності. Трикутник, обернений вершиною донизу, є символом, пов'язаним з Місяцем, жіночою основою. водою, символізує Велику Матір, Богиню-Рожаницю.

Номер слайду 47

Ще одним поширеним знаком на писанках є символ змії. Його ще називають S-подібний знак, або «сігма».Змій є охоронцем домашнього вогнища, а також володарем незліченних підземних скарбів. якими, за легендою, він щедро обдаровує того, хто йому сподобається.

Номер слайду 48

Є писанки з рослинним орнаментом.

Номер слайду 49

Гарна писанка у мене, Мабуть кращої нема. Мама тільки помагала, Малювала ж я сама.

Номер слайду 50

1. Підготовити яйце: помити, видути, промити декілька раз, просушити.

Номер слайду 51

Олівцем нанести контури узору

Номер слайду 52

Писачком нанести воскові лінії

Номер слайду 53

Занурити яйце в оцтовий розчин на 20-30 секунд

Номер слайду 54

Занурити яйце у фарбу світлого кольору, виймаємо, акуратно промокаємо і даємо обсохнути

Номер слайду 55

Беремо писачок і пишемо те, що має бути жовтим

Номер слайду 56

Опускаємо писанку в оранжеву або червону фарбу

Номер слайду 57

Беремо писачок і пишемо те, що має бути червоним і опускаємо в іншу темну фарбу. Промокаємо і добре просушуємо. Повторювати до тих пір поки не намалюємо весь орнамент.

Номер слайду 58

Щоб стерти віск, писанку підносимо збоку до свічки (спершу відкрити отвори), короткими маятникоподібними рухами тримаємо біля полум’я 2-3 секунди і швиденько витираємо те місце паперовою серветкою. І так всю писаночку.

Номер слайду 59

Писанка готова, тепер її можна натерти не солоним салом, або ганчіркою змоченою в олії.

ppt
Додано
21 квітня 2020
Переглядів
1256
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку