Письмо малої букви -л-

Про матеріал
Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру малоъ буки л (ел), писати її в рядках зошита у поєднанні з іншими буквами; розвивати артикуляцію,спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я. Обладнання: зразок рукописної букви л; мультимедійна презентація, коробкки з звуковими фішками.
Перегляд файлу

Комунальний заклад

«Гімназія №34»

Кам’янської міської ради

 

 

Письмо малої букви л.Написання складів та слів з нею

1 клас

 

 

C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\Без названия.jpg

м. Кам’яяянське

 

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру малоъ буки л (ел), писати її

в рядках зошита у поєднанні з іншими буквами;

 розвивати артикуляцію,спостережливість, логічне мислення учнів;

 виховувати бережливе ставлення до

власного здоров’я.

Обладнання: зразок рукописної букви л; мультимедійна презентація, коробкки з звуковими фішками.

Хід уроку

І Організаційний  момент

Пролунав уже дзвінок.

Починається урок,

Будем гарно працювати,

Щоб мову рідну добре знати

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи зі звуками

1. Гра «Впіймай звук»

Учитель читає вірш, діти плескають у долоні, коли чують звук [л].

Лялечка.
Міла лялечку купила,
Цілий день її носила.
Міла ляльку одягала,
Цілувала, милувала.
Ім'я лялечці дала -
Ляльку Галочкою кликала.
Міла лялечку качала.
Славно - славно наспівувала:
Гала - Гала - Галочка,
Ось тобі скакалочка,
Ось тобі скринька,
Шоколад і булочка.

2.Мовна розминка

Ла, ла, ла — Алла дівчинка мала.

Ла, ла, ла — липа в долині зацвіла.

Ли, ли, ли — діти булочку взяли.

Ли, ли, ли — в гості ми до неї йшли.

Ли, ли, ли — ми в садочок йшли.

Ло, ло, ло — їдемо в село.

Ло, ло, ло — снігом землю замело.

Ло, ло, ло — в мами тісто підійшло.

Лу, лу, лу — ми танцюємо на балу.

Лу, лу, лу — купили ми пилу.

Ле, ле, ле — дай мені желе.

 

 

Ал, ал, ал — поспішаємо на бал.

Ал, ал, ал — на столі пенал.

Ал, ал, ал — їдем на вокзал.

Ол, ол, ол — забиваю гол.

Іл, іл, іл — купуєм новий стіл.

Іл, іл, іл — тягне воза віл.

Ел, ел, ел — їсть сіно осел.

Ел, ел, ел — налили воду в котел.

Ил, ил, ил — на підлозі пил.

Дла, дла, дла — кінь без сідла.

Гла, гла, гла  — мамі я допомог

 

3. Гра « Яке слово зайве»

Лан.Міла,лупа, лимон,паркан,лялька

- Завдання виконані . Тримайте квитки. Рушаємо.

III. Повідомлення теми і мети уроку

– Поки ми з вами їдемо, згадайте, з якою буквою і звуком ви познайомились вчора

на уроці читання?( таблиця) Пригадаємо віршик.

1. Ось лисичка,левеня,
Граються вони щодня.
Допоможуть вивчить «Л»,
Щоб її ти знав тепер.

- Сьогодні на уроці ми з вами закріпимо правильну вимову звука [л], навчимося

Писати рядкову літеру л,склади ,слова та речення з нею.

2 Назви слова зі звуом IлI

3.Звук-буквенний аналіз слів

Лев, мило,Ліна

4.Графічна робота

C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\images (2).jpg

 

 

 

 


IV Робота над темою уроку.

1.Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита

– Подивіться на рукописну букву л, порівняйте її з друкованою.

- Що спільного? Чим відрізняється?

2.Штриховка літери

                                                                    

 

C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\images.png                                   C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\images (1).png

Фізкультхвилинка

 

3. Пояснення написання літери

C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\images (1).jpg

3. Робота в зошиті

4.Письмо маленької літери

«Письмо» учнями в повітрі під рахунок, з орієнтацією на показ учителя: раз-і, два-і,

три.

5 Гра «Салон краси». Взаємоперевірка. Зіставлення написаних літер зі

зразком. Аналіз помилок. Вибір «Королеви» серед літер.

6.Пальчикова гімнастика

 Пальчику, пальчику,

Де ти бував?

Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найменшим заспівав.

7.Читання і запис складів

C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\images (3).jpg

8. Порівняння написання л  м

9. Письмо складів

10. складання  речень.

11 Списування друкованого речення.

 

V Підсумки уроку

Рефлексія                                                        C:\Users\ЛИЛИЯ\Desktop\9.jpg

  сьогодні я дізнався…

  мені було цікаво…

  мені було важко опрацьовувати...

  я виконував завдання...

  я зрозумів, що…

  теперь я можу…

  я відчув, що…

  я навчився…

  у мене вийшло…

  я спробую...

  мене здивувало…

  ці знання я зможу використати (поза уроками)...

  мене здивувало…

  мені захотілося...


 

docx
Додано
27 жовтня 2023
Переглядів
189
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку