Тема: Письмо великої букви У.
Мета: ознайомити учнів з великою буквою У; навчати дітей правильно писати нову букву окремо та в поєднанні з іншими вивченими буквами; розвивати вміння орієнтуватися у сітці зошита, увагу, виразність мовлення учнів; виховувати інтерес до навчання в школі.
Обладнання: розрізна друкована й рукописна азбуки, фішки для звукового аналізу, ілюстрація до казки, кубик з запитаннями, зошит з друкованою основою.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу.
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок.
Починаємо урок!
Перед початком уроку у мене ось такий настрій. (показую смайлик).
А який настрій у вас?(на партах смайлик сонечка, сонечко з хмаринкою).
Я надіюся, що наш гарний настрій буде протягом усього уроку.
Але перш ніж розпочати урок, нумо пригадаймо правила.
• Правило піднятої руки. Що воно означає?
• Уміння слухати.
• Працювати активно.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань.
Діти, а ви любите казки?
От і до нас сьогодні на урок завітала казка.
У казковому царстві сталася така пригода. Баба послала діда до лісу по дрова. Адже на вулиці стало холодно. А він пішов і згубив дорогою рукавичку. Зажурився дідусь, мерзнуть його руки. Сів на пеньок та й думає, як йому бути далі. Як йому нагріти руки ? Нумо, допоможім дідусеві зігрітися?
Для цього треба нам виконати завдання.
Пригадаймо, а які букви ми вивчили на попередніх уроках?
А, О, І ,И та почати вивчати букву У.
Я вам роздам листочки і буду називати букви, а ви їх будете записувати. (А велике, а маленьке, О, о, І, і, и, у маленьке).
З нашою допомогою на галявині, де сидів дідусь запалало вогнище. І наш дідусь почав гріти свої руки.
Вона дуже хоче потрапити в рукавичку, щоб зігрітися.
Тож допоможемо їй та виконаємо завдання від рукавички для мишки.
Яку букву ми вчили на уроці читання? У
А нумо складім з кубиків Лего букву У.
Ми справились із завданням для мишки. І рукавичка пустила її погрітись.
Пограємо у гру «Упіймай звук.»
Я буду читати слова, а ви уважно слухаєте і де чуєте слово із буквою У плещете в долоні.
Школа, урок, учитель, дзвінок, перерва, зошит, рука, Україна, Ужгород, Рівне, удав.
Впоралися з завданням і допомогли мишці зігрітися.
Складем звуковий аналіз слова.
Відгадайте загадку.
Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на … (урок)
Скільки букв у слові урок?
Скільки складів у слові урок?( у-рок.)
Нумо, пригадаймо якими фішками позначаємо голосні букви, а як приголосні., а пом'якшені приголосні.
У вас на партах лежать фішки зробіть звуковий аналіз цього слова. [○ – ○ –]
А скільки звуків?
І знання дає для нас. (Учитель)
Скільки букв у слові учитель?
Скільки складів? (у-чи-тель)
А тепер за допомогою фішок зробіть звуковий аналіз цього слова. (Учитель)
[○ – ○ – ○ ᐀]
А скільки звуків. А чому?
Всі впоралися з завданням і допомогли зайчику зігрітися.
Виконаємо завдання від рукавички для лисички.
Тут завдання не просте, а рухливе.
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.
Молодці, впоралися з завданням і допомогли лисичці зігрітися.
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
Діти, сьогодні ми з вами навчимося писати велику літеру У.
А де ми використовуємо у письмі велику букву У.
У іменах, назвах предметів та на початку речення.
А які імена ви знаєте на букву У. (Уляна. Устина.)
А в якій країні ми живемо. А з якої букви пишеться Україна.
— Велика буква "У" складається з прямої похилої, заокругленої угорі і внизу та прямої похилої з заокругленням унизу ліворуч.
Починаємо писати трохи нижче міжрядкової лінії, ведемо вгору, заокруглюємо, торкаючись міжрядкової лінії і ведемо похило вниз до верхньої рядкової, заокруглюємо і ведемо лінію до міжрядкової. Не відриваючи руки, пишемо пряму похилу подовжену, ведемо до нижньої рядкової лінії і заокруглюємо її ліворуч.
Обведіть літеру, разом зі мною, у повітрі. Пишемо під лічбу "і-раз-і, два-і".
Відкрийте прописи роздивіться букву та її елементи на першому робочому рядку.
А тепер обведіть у зошиті букву за пунктиром та допишіть її самостійно до кінця рядка.
Написання букви в зошиті.
Повторимо правила письма:
-Як треба правильно сидіти під час письма?
-Як розмістити зошит на парті?
-Як потрібно тримати олівця?
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика).
Письмо великої букви У в поєднанні з малою у.
Письмо речень з буквами Уу.
Впоралися з завданням і допомогли вовчику зігрітися.
ІV Заключна частина. Рефлексія
А ведмедик нам приніс завдання на ось такому кубику.
Кубик, діти не простий,
Не звичайний – чарівний.
Він знання перевіряє,
Працювати допомагає.
• Яку літеру ми навчилися писати?
• У яких словах пишеться велика буква У?
• А які літери ми з вами вже вивчили?
• Покажіть, як правильно потрібно сидіти за партою?
• Як правильно тримати олівця?
• Чи сподобався вам урок?
Ось і закінчився наш урок.
Всі учні гарно працювали на уроці.
В мене після закінчення уроку ось такий настрій, а який настрій у вас.
1