Читання
1 клас
Тема. Повторення вивчених букв. Звукове моделювання слів. Виразне читання тексту.
Мета. Навчати виразно читати текст, аналізувати його зміст, розвивати зв’язне мовлення, мислення, фонематичний слух, виховувати почуття добра.
Обладнання. Ноутбук, проектор, ілюстрації до казок.
Хід уроку
І. Організація класу
Звучить мелодія „В гостях у казки”
Слайд 2
У країні казок і дивних пригод
Живе чарівний казковий народ.
Створюють в цій казці феї дива –
І дня без чаклунства у них не бува.
У країні казок і дивних пригод
Живе чарівний казковий народ.
Чарують, вони повсякчас,
До себе у гості запрошують нас.
Отож, на сьогоднішньому уроці читання ми йдемо в гості до казки.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми будемо повторювати вивчені букви. Навчатися читати виразно текст.
Слайд 3
Отже тема уроку. Повторення вивчених букв. Звукове моделювання слів. Виразне читання тексту.
ІІІ. Звукові аналітико – синтетичні вправи
Жили були дві феї. Одна – добра, лагідна, весела, а інша – зла. Перша доглядала за казковими героями, слідкувала за порядком, а її суперниця намагалась їй нашкодити.
Слайд4
Гра „Модель загубилась”
Колобок, зайчик, лисиця, вовк, ведмідь.
- Чиї це слова?
Ти не смій мене чіпати,
Я сьогодні втік із хати.
Там Дід з Бабою жили,
В хаті засіку мели.
Назбирали борошенця,
Тісто виклали на денце,
намастили у жовток,
вийшов гарний Колобок.
З якої казки ці герої?
- Чим закінчилась ця казка?
- А ось і малюнок до казки. Хто помітив помилку?
Гра “Зачаровані слова”
То візьме зачарує слова.
Читання складів та утворення слів.
ка ки за
на ря Зо
каз гад зір
Слайд 6
Робота над скоромовкою
На засніженій землі
Видно зайченят сліди.
Бесіда за змістом скоромовки
Змагання
Ці слова з іншої казки. Здогадайтесь з якої?
Слайд 7-8
Ось лиска їде на вовкові й стиха приспівує:
Довіз вовк лиску до нори та й каже:
- Дурнем ти, вовче народився, дурнем і зостанешся.
Фізкультхвилинка
Гуси – лебеді летіли,
На подвір’я тихо сіли.
Посиділи, посиділи...
Враз знялись і полетіли.
Покружляли, покружляли..
Та Івасика почули.
ІV. Робота над текстом
а) Читання тексту вчителем
- Хто знав різні казки?
б) Повторне читання хором.
в) Індивідуальне читання.
г) Аналіз прочитаного.
д) Вибіркове читання
- Прочитайте перше речення.
- Прочитайте питальне речення.
- Знайдіть друге речення.
е) Робота в групах
- Поставте питання за змістом речення.
Фізкультхвилинка
Не всі загадки Зоряни ми розгадали. Необхідно дізнатись які слова заховались у променевих таблицях.
Прочитаймо й розгадаймо речення - загадку.
Назвіть звуки у слові лапки
Поділ на склади.
Поставте наголос.
Давайте поставимо наголос на перший склад. Яке слово вийшло?
У кого є лапки? Складіть речення із словом лапки.
Слайд 9
V. Підсумок
Звучить мелодія „В гостях у казки”