Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд

Про матеріал
Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Мета. Ознайомити учнів із прийомом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, аналізувати трицифрові числа; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, уміння працювати самостійно і в групах; виховувати старанність, працьовитість, почуття колективізму. Обладнання. Сейф, картки самооцінювання, картка для індивідуальної роботи, плакат із умовою задачі, картки із задачею для групової роботи, цеглинки ЛЕГО.
Перегляд файлу

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд

Мета. Ознайомити учнів із прийомом письмового додавання трицифрових
чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі, аналізувати трицифрові числа; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, уміння працювати самостійно і в групах; виховувати старанність,  працьовитість, почуття колективізму.

Обладнання. Сейф, картки самооцінювання, картка для індивідуальної роботи, плакат із умовою задачі, картки із задачею для групової роботи, цеглинки ЛЕГО.

Хід заходу

  1. Організація класу.
  1. Підготовка

Попили води. Сіли зручненько.

  1. Привітання.
  • Вітаю вас на уроці математики.
  1. Мотивація навчальної діяльності.
  • Мета нашого уроку – відкрити сейф. Для цього потрібно підібрати код. Кожну цифру коду ми будемо отримувати виконуючи завдання.
  • Як ви думаєте, що може знаходитись у сейфі? …
  • Під час роботи ви будете фіксувати свої досягнення к картці самооцінювання. Підпишіть її, покладіть на куточок парти.
  • Готові? - Починаємо!
  1. Актуалізація опорних знань.

Завдання 1. Знайди число. Learning apps.

  • До кожного опису доберіть число.

+ В картку самооцінювання + ті, хто працював біля дошки. КОД.

Завдання 2. Для наступного завдання необхідно записати в зошити число, класна робота.

Робота з числом. На слайді 382. СЛАЙД 2

  • Аналізуємо число.

+ В картку самооцінювання + ті, хто аналізував число. КОД.

  1. Робота над темою уроку.

- Усно виконайте обчислення 382 + 215  СЛАЙД 3

Чи зручно обчислювати? Швидко вам це вдалося?

  1. Пояснення нового матеріалу.

- Щоб зручніше було додавати чи віднімати числа, придумали запис у стовпчик.  СЛАЙД 4

- Розгляньте. Спробуйте пояснити, як записуються і обчислюються такі вирази. (думки дітей).

- Для обчислення таких виразів є свої правила. Деякі з них ви вже назвали. Давайте узагальнимо ці правила.

1. Правило. СЛАЙД 5

Один учень біля дошки, решта в зошиті.

  1.  Правило. СЛАЙД 6

Один учень біля дошки, решта в зошиті.

  1. Правило. СЛАЙД 7

Один учень біля дошки, решта в зошиті.

  1.  Правило. СЛАЙД 8

Один учень біля дошки, решта в зошиті.

  1. Правило. Читаємо відповідь. СЛАЙД 9
  • Давайте повторимо правила.  СЛАЙД 10

2.Практичне обчислення виразів.

Вирази 4 на с 45. СЛАЙД 11

2 приклади на дошці.

ГОЛОСУВАННЯ .

Розумію і можу пояснити.

Розумію, але пояснити важко.

Нічого не розумію.

2 приклади самостійно.

Показують жестом. Допомагають один одному.

  1. приклад - колективна перевірка.
  • Яка відповідь у тебе…? А у тебе? У кого інша відповідь?  (260)   перевіримо. СЛАЙД 12
  1. приклад хибна відповідь на дошці. У кого така відповідь?                  СЛАЙД 12

У кого інша? Доведіть. СЛАЙД 13-15

+ В картку самооцінювання + ті, хто сам розв’язав  всі приклади. + хто, допомагав однокласникам.

 КОД.

  1. Фізкультхвилинка+ попити води СЛАЙД 16
  2. Робота над задачею.
  • У нас вже є 3 коди. Рушаємо за наступною підказкою.
  • Якою областю ми подорожували із Жевжиками минулого тижня?
  • А чи знали ви що у Одесі є фонтан парфумів? Окрім води, кожну годину виприскує парфуми.

Читання умови вчителем. СЛАЙД 17

Самостійне читання умови.

  • Про що задача? В які дні туристи відвідували фонтан? Що нам відомо про п’ятницю? Про суботу? Про неділю? Що потрібно знайти?

Робота в групах

Складання короткої умови.

Умова на слайді, будьте уважні.

Одна група працює із карткою із пропущеними числами.

(вчитель і асистент перевіряють умови)

Колективна перевірка на слайді СЛАЙД 18

Вивішую умову на дошку.

+ В картку самооцінювання + ті, хто правильно склав умову. 

 КОД.

Коротка умова у нас вже є. Можемо приступати до розв’язування. Записали. Задача . Розв’язання.  СЛАЙД 19

Яке питання задачі? Як знайти кількість туристів у неділю? Чи можемо одразу знайти ? Чому? З чого почнемо?

  1. дія на дошці СЛАЙД 20
  2. дія - обговорюємо. Записати самостійно. Який результат у ….? А у ….? СЛАЙД 21

+ В картку самооцінювання + ті, хто правильно виконав другу дію.

Формуємо повну відповідь. Коментовано записуємо. СЛАЙД 22

Робота з цеглинками. 

  • Що нового ви дізналися на уроці?
  • Давайте перевіримо, як ви запам’ятали правила письмового обчислення і запису у стовпчик.
  • Пограємо в гру «ВІРНО» - «НЕВІРНО»

На екрані з’являтимуться вирази. Якщо вони записані вірно ЗЕЛЕНА цеглинка, якщо НІ -червона. СЛАЙД   23, 24,25,26

+ В картку самооцінювання + ті, хто правильно обрав вирази. Хто зрозумів правила запису.

 КОД.

  1. Підсумок уроку.
  • Ми з вами отримали код від сейфу. Готові відкрити його?

(У сейфі гроші і картка із написом ЗНАННЯ)

  • Найголовніший скарб у нашому житті – ЗНАННЯ. І сьогодні ми з вами стали трішки багатшими. А свої заохочення отримаєте залежно від позначок у картці самооцінювання.

Д.З. Виконуючі д.з. матимете змогу повправлятися в обчисленні виразів. С 45. №4, № 5

СЛАЙД 27

 

(презентація додається)

docx
Додано
1 грудня 2022
Переглядів
425
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку