Тема : Полічи – не помились
Вид : квест-мандрівка
Тип : під групове
Освітні завдання : ознайомити дітей з ламаною лінією, вчити визначати направлення ліній, продовжувати вчити орієнтуватися в просторі відносно себе (під час гри), удосконалювати навички лічби в межах 10, вправляти у лічбі в зворотному напрямку, уточнювати і розширювати знання про пори року, закріпити знання про дні тижні . Продовжувати вчити дітей складати і розв’язувати задачі і приклади; розвивати логічне мислення, бажання прагнути досягти правильного результату. Виховувати розсудливість, здатність розмірковувати, доводити свою точку зору.
Матеріал: іграшковий Колобок, масажні м’ячики, цифри, кружечки різного кольору (дні тижня), простий олівець, зошит в клітинку, лічильні лінійки, індивідуальні картки для розв’язування прикладів і задач.
ХІД ПРОВЕДЕННЯ.
Психоетюд «Вітання».
Вам всім добре відома казка «Колобок». А сьогодні ми з вами помандруємо вже по новій оповідці про «Колобка». Але спочатку пригадаємо й покажемо руками, як починається казка ( діти імітують вимішування тіста. Ліплення Колобка, випікання його в печі). Тепер полічимо від 1-10 і навпаки(пряма і обернена лічба) і наш Колобок буде готовий. От і спікся Колобок. Ось ми і помандруємо з нашим Колобком і зустрінемося зі звірятами. Кого першим зустрів Колобок? (зайчика). Допоможемо Зайчику : робота з лічильними лінійками( більше, менше, на скільки). Наступні зустрічі з іншими персонажами казки. Завдання: «живі» цифри, робота з лічильними паличками (логічні завдання), гра «Кого не стало» (розвиток уваги), склад числа.
Ознайомлення з ламаною лінією: малювання в зошитах ламаних ліній, з”єднуючі цифри по порядку. Пригадайте предмети з навколишнього світу, які схожі на похилі, вертикальні, горизонтальні лінії.
Логоритміка «Гості».
Гра «передай м’яч правою рукою». Масаж масажними м’ячиками свої долоньок, спинок своїх товаришів. Орієнтація в просторі : в горі, в низу, праворуч, ліворуч.
Дидактична гра «пори року» - логіка.
Колобок дуже задоволений тим, що його не з’їли. А на згадку про себе він дарує вам своє фото, яке ви потім розмалюєте.