План - конспект інтегрованого уроку фізичної культури з предметами: музичне мистецтво та " Я досліджую світ" на тему: "Фізкультурна розвага Холі свято" для учнів 2 класу.
Урок розкриває порівняння українських традицій та традицій іншої країни засобами фізичного виховання в розважальному форматі.
План – конспект
Інтегрованого уроку з фізичної культури, музичного мистецтва та «Я досліджую світ» для учнів 2 класу
Тема: фізкультурна розвага « Холлі свято».
Тип уроку: інтегровано – розважальний.
Мета уроку: пізнання світу засобами фізичного виховання.
Завдання уроку:
Інвентар та обладнання: музичне обладнання, ватмани, фарби «Холлі»
Місце проведення: спортивний зал.
Хід уроку
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки. |
Підготовча частина 15 хв
1. |
1. Організаційний перехід до зали учнів. 2. Шикування 3. Стройові вправи 4. Привітання |
2 хв |
Шикування в одну шеренгу.
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів |
2. |
Введення учнів в сюжет уроку: Шановні діти, сьогодні в нас не звичайний урок. Сьогодні ми з Вами буде проводжати зиму, та дізнаємося, як зустрічають весну в іншій країні. Країні кольорів та контрастів – Індії. |
1 хв |
Націлити учнів на основні завдання уроку.
Іннотаційно та емоційно відокремити ключові моменти сюжету уроку. |
3. |
Бліц опитування:
|
1 хв |
Діти відповідають на запитання. Правильні відповіді:
Це яскраве свято, за обрядами на це свято обкидаються кольоровими фарбами, обливаються водою. |
4. |
Вимірювання ЧСС за 6 сек. |
30 сек |
|
5. |
Розкриття сюжету уроку: Що ж мої любі туристи, перед тим, як вирушати до Індії потрібно гарно розім’ятися та зігрітися перед далекою дорогою! |
30 сек |
|
6. |
Шикування Ходьба «змійкою» з різним положенням рук:
Перешикування в колону по три.
|
2 хв |
Дистанція 2 – 3 кроки, слідкувати на поставою.
Перешикування в русі. |
7. |
Комплекс загально розвиваючих вправ: |
5 хв |
Вправи виконуються під музику «Фізкультхвилинка - танці зігріванні» Слідкувати за музикою. Тримати осанку. Слідкувати за поставою. |
8. |
Дихальні вправи: В.п. – ноги разом, руки внизу. 1. крок вправо , вдих – руки вгору, видих – руки вниз; 2. В. п.; 3. крок вліво, вдих – руки вгору, видих – руки вниз;
|
1,5 хв |
Слідкувати за правильним виконанням вправи. |
9. |
Перешикування з колони по три в колону по одному |
1 хв |
Перешикування в русі. |
10. |
Вимірювання ЧСС за 6 сек |
30 сек |
|
Основна частина 17 хв
1. |
Сюжет уроку: Ось ми вже на святі, в країні звуків, кольорів та ароматів. Починаємо занурюватися в колоритне життя.
|
30 сек |
|
2. |
Перешикування з однієї колони в дві. |
1 хв |
Перешикування на місці. Таким чином ділимо дітей на 2 команди. |
3. |
Завдання № 1 « Сонечко»
|
5 хв |
Перед дітьми лежать всі деталі сонечка. Всією командою діти виготовляють сонечко, чіпляють до нього різнокольорові стрічки. Виграє та команда, яка зробила це як найшвидше та найохайніше. Завдання виконується під індійську музику.
|
4. |
Сюжет: Спекотно стає в нас. Святкування в самому розпалі. Адже свято «Холлі» відзначається барвистими парадами в супроводі народних пісень, танців. Що ж буде далі?? |
30 сек |
|
5. |
Завдання № 2 « Музична пауза» |
2 хв |
Діти так і залишаються поділені на дві коменти. Один учасник з команди бере зроблене сонечко та стає в центр. Решта учасників імпровізовано танцюють індійський танок, під пісню «Джимі, Джимі, ача, ача». |
6. |
Сюжет: Цікаві розваги. Ви помітили, що наші традиції цього свята мають дещо спільне. Прикрашання яскравими стрічками, пісні та танці. А давайте ще додамо нотки українських звичаїв в індійські веселощі? |
30 сек |
|
7. |
Завдання № 2 Естафета: «Млинці Холлі»
|
5 хв |
На проти кожної команди лежить все необхідне для змагання. Правила естафети: Перший учень стрибаючи на одній нозі до стола вмокає руку в воду, потім в фарбу та ставить відбиток на «млинці» та повертається назад передаючи естафету. Інший учасник стрибаючи на одній нозі бере розмальований «млинець» та чіпляє на стрічку. Виграє та команда, яка закінчить естафету першою. |
8. |
Рефлексія. Брейн – ринг загадок.
|
2 хв |
|
9. |
Сюжет: Я вважаю ми досить з вами повеселилися. Думаю час і відпочити. |
30 сек. |
|
Заключна частина 8 хв
1. |
Вправи для зниження навантаження ( релаксація ). «Ми повертаємося додому. Всі стомлені, але сповненні позитивними емоціями. Дорога далека. Ми пробираємося через джунглі Індії, чуємо звуки тварин, які ніби прощаються з нами. Ось вже чути у шум океану. Чистий, спокійний та безкраїй. Ми зійшли на свій лайнер, зручненько сіли та почали ділитися своїми думками, емоціями та враженнями від подорожі. |
2 хв |
Діти беруть килимки, стелять їх на підлогу та лягають.
Грає заспокійлива музика. |
2. |
Міні – бесіда учнів, щодо проведеного уроку.
|
2 хв |
Мотивувати дітей до занять , на уроках фізичної культури. |
3. |
Закінчення уроку. Підведення підсумків уроку. |
3 хв |
Діти піднімаються з ковбиків та кладуть на свої місця. Шикуються в одну шеренгу. Оцінка поведінки та старанності на уроці. Подяка учням за роботу на уроці.
|
4. |
Організований вихід їз спортивної зали. |
1 хв |
|