Інтегрований урок математики
з елементами природознавства
у 5 класі
Тема. Розв’язування вправ з теми «Натуральні числа».
Мета. Систематизувати знання учнів. Перевірити якість засвоєння знань учнями теми «Натуральні числа». Продовжувати формувати обчислювальні навички , вміння аналізувати та розв’язувати задачі , розвивати логічне мислення. Розширювати знання про тварин своєї місцевості,
виховувати гуманне ставлення до природи.
Обладнання: таблиці, картки .
Девіз уроку: «Гра – шлях дітей до пізнання світу, в якому вони живуть і який повинні змінити»
План уроку
І .Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Самостійна робота .
ІУ .Робота над матеріалом.
У. Підсумок уроку.
УІ. Домашнє завдання
Хід уроку
Вчитель .Сьогодні вас вітає країна Математика!
Ігри, жарти-для вас!
Побажаєм вам кмітливості,
За роботу в добрий час!
Вирушаємо ми з вами в країну-країну чисел, математичних знаків, прикладів і задач. В цій країні дуже люблять стрічати гостей, але гості мають бути наполегливими, швидкими в обчисленнях, кмітливими, ерудованими. Для успішного подорожування країною Математикою ми з вами розділимося на дві команди . Перша команда - «Барвінок», друга -«Журавлик». Зараз капітани команд зачитають нам свої привітання. Слово має капітан команди «Барвінок».
1-й капітан.
Недавно ще мела метелиця,
Іще лежить в низинках сніг,
А вже барвінку листя стелиться
Зеленим килимом до ніг.
2-й капітан.
Облітав журавель
Сто морів, сто земель,
Крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
- Де найкраща земля?
Журавель відповідає:
- Краще рідної – немає!
Вчитель. До нас в гості завітав Знайко. Він підготував випробовування країни Математики.
(Взаємоперевірка домашнього завдання.)
САМОСТІЙНА РОБОТА.
Пропонується чотири варіанти завдань.
1-варіант. 2-варіант 3-й варіант 4-й варіант
Запишіть число: Запишіть число: Запишіть число: Запишіть число:
20 137 40 215 50 124 40 567
6012 2009 4706 34 987
2 000 000 13 000 000 34 000 24 657
100 013 40 200 90 456 80 234
Взаємоперевірка самостійної роботи.
Гра «Танграм».
Вчитель. Якщо кожна команда правильно розв’яже приклади, записані на кожній частині квадрату, то вона зможе знайти правильне місце для цієї частини на фігурі тварини. (Даються карточки з варіантами прикладів).
Переможе та команда, яка першою складе малюнок. А хто буде на цьому малюнку, відгадайте!
Не ходжу я , не стрибаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі –навкруги,
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте-хто такий?
(заєць)
1-й учень. Зайця знають всі діти. Без нього не обходиться жодна казка про тварин. 2-Зайця легко впізнати по довгих вухах і короткому хвостику. Задні ноги довші за передні.
2-й учень. Двічі - тричі на рік зайчиха народжує зайченят. Зайченята ростуть дуже швидко, а живуть зайці до 7-8 років.
ЗНАЙКО. Я підготував для вас завдання!
3.АРИФМЕТИЧНЕ ЛОТО.
- Хто швидше?
936 : 24 - 2204:58 4;
5481:21 + 23х 27
3000- (1085-833) :42;
(1248+ 652) Х (1423- 1273).
ЗАДАЧА ВІД МУДРОЇ СОВИ
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Задача №175, №176.- колективна робота.
(Хто швидше виконав завдання-додаткові вправи №171, №174.)
(Перевіряє завдання капітан команди.)
ІУ . Підсумок уроку . Оцінювання учнів
У. Домашнє завдання.
№ 161,№163.