План – конспект уроку №32
Тема: Гімнастика з елементами ЗФП і СФП
Місце проведення: спортивний зал училища
Інвентар:свисток, штанги ,гімнастичні мати,гирі,гантелі,секундомір,гімнастичні лави.
Проводить:Ю.Ю. Білик
Контингент: учні групи Т-29
Завдання:
- удосконалення техніки жиму штанги лежачі ,згинання та розгинання рук в упорі лежачі,присідання , присідання з навантаженням, робота з гантелями на різні групи м’язів на уроках фізичної культури:
-розвиток та удосконалення техніки спеціальної та загальної фізичної підготовки необхідних для професійної діяльності;
- виховання колективізму,сили волі,взаємодопомоги,прагнення до перемоги,виховання товариства.
Хід уроку
№ п/п |
Частини уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
||
Час |
Кількість повторень |
Спосіб організації учнів |
Методичні вказівки |
||
І |
Підготовча частина Шикування Здача рапорту Привітання Повідомлення завдань уроку Замір ЧСС Стройові вправи
ЗРВ у русі: 1.Ходьба -на носках -на п’ятках руки за голову -на зовнішній стороні стопи -на внутрішній стороні стопи 2.В.п.- руки в сторону: 1-4 колові рухи вперед 1-4 теж саме назад 3.В.п.- права рука вверх: 1-2 ривк.рухи назад 3-4 зміна рук теж саме 4.В.п.-руки до плечей 1-2 кругові обери вперед 3-4 назад Розминочний біг -з високим підніманням колін -з на хльостом голені - стрибки на одній нозі - стрибки на двох ногах - стрибки вперед спиною - приставним кроком - стрибкоподібний біг - біг з присіданням - біг зі зміною напрямку Гусячим кроком
|
15’ 30’’ 1’ 20’’ 1’ 10’’ 2’
4’
6’ |
6-8раз 6-8раз
6-8раз 6-8раз
6-8раз 6-8раз
6-8раз
Почергово 6-8раз 6-8раз |
Фронтально
Поточно
Поточно |
Звернути увагу на форму,самопочуття учнів. ЧСС за 10 сек. не повинно перевищувати13-14 ударів
Руки не згинати
Руки тримати прямо в плечовому суглобі,відводити, максимально назад
Стежити за темпом, легкий біг. В колоні по одному,дотримуючись дистанції
Один за одним не розмикаючись
|
ІІ
ІІІ |
Основна частина
Дивись додатки №1,№2,№3. Замір ЧСС
Заключна частина 1.Ходьба,відновлення дихання. 2.Шикування 3.Замір ЧСС 4.Підведення підсумків 5.Оцінювання 6.Домашнє завдання
|
27’
27’
3’ 1’ 10’’ 10’’ 1’ 20’’ 20’’ |
|
Почергово
Поточно
Фронтально |
ЧСС за 10 сек. не повинно перевищувати 26-27 ударів.
Ходьба з дихальними вправами.ЧСС за 10 сек. Не перевищує 17-18 ударів.
Згинання та розгинання тулуба,згинання та розгинання рук в упорі лежачі. |
Викладач фізичної культури_______________________________________
Додаток № 1
1.Згинання та розгинання тулуба лежачі
Ноги зафіксовані між перилами гімнастичної стінки,зігнуті у колінах під кутом 45о ,руки за головою ,виконуємо підіймання тулуба так,щоб руки доторкнулися до колін(при підійманні лікті зводимо разом,опускаючись,розводимо),рухи виконуємо енергійно,з напругою м’язів. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
2. Піднімання ніг під кутом 45о лежачі
Руки фіксуємо на гімнастичній стінці ,ноги прямі,підіймаємо обидві ноги під кутом 450 та опускаємо в вихідне положення, рухи виконуємо енергійно з напругою м’язів . Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
Додаток №2
1.Жим штанги лежачі.(40 кг.)
Лежачі на лавці ,опускаємо штангу на груди та відтискаємо на витягнуті руки . Уважно тримаємо гриф (відцентрувати руки). Старший на станції страхує. Слідкуємо за диханням Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
2.Згинання та розгинання рук зі штангою
на біцепс та тріцепс.
Вихідне положення: широка стійка ,широкий хват на рівні плечей, долонями вверх . Підіймаємо штангу вверх до плечей та повільно опускаємо,слідкуючи за диханням.
Спину тримаємо рівно. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
3.Згинання та розгинання рук з гантелями на біцепс.
Сидячі на лавці,ноги широко,рука з гантелею упирається на коліно, згинаємо та розгинаємо руку ,слідкуючи за диханням. Рухи виконуємо енергійно,з напругою м’язів. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
4.Розводка рук за гантелями для дельтовидного м’язу
Вихідне положення: широка стійка ,в обох руках гантелі,нахиляємось в перед,щоб торс був паралельно підлозі .Напрягаючи дельтовидний м’яз підіймайте руки в гору ,як можно вище,плавно опускаючи гантелі ,зробіть паузу. Слідкуйте за диханням. Рухи виконуємо енергійно,з напругою м’язів. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
Додаток № 3
1.Сід з гирею 16 кг.
Виконуємо присідання ,руки за спиною.
Беремо гирю обома руками та встаємо ,виконуємо звичайні присіди,тримаючи гирю за спиною.
Слідкуємо за диханням. Рухи виконуємо енергійно,з напругою м’язів. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
2.Сід на одній нозі ( пістолетик)
Вихідне положення: широка стійка,одна нога опорна,інша зігнута в коліні та витягнута вперед .
Тримаючись за трубу ,виконуємо присідання,при вдосі присідаємо(корпус тримаємо прямо),як тільки доторкнулись п’яткою ,одразу повертаємося у вихідне положення. Слідкуємо за диханням. Рухи виконуємо енергійно,з напругою м’язів. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження(на кожній нозі).
3.Згинання та розгинання рук в упорі лежачі.
Вихідне положення: упор лежачі. Руки на рівні ширини плечей.Згинаємо руки таким чином ,щоб відстань між грудиною та підлогою була не більше ширини кулака. Руки згинаємо та розгинаємо повністю Слідкуємо за диханням. Рухи виконуємо енергійно,з напругою м’язів. Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.
4.Згинання та розгинання рук в упорі ззаду на лавці для тріцепсу.
Вихідне положення: сідаємо на край лавки,ноги витягнуті перед собою,упор на п’ятку. Кисті рук роблять упор на край лавки.На вдосі згинаємо руки та опускаємо таз,досягнувши крайньої точки ,на видосі починаємо підійматися. Слідкуємо за технікою виконання (корпус не розхитується,рухи плавні). Кількість повторень виконуємо у розрахунку 50% від індивідуального максимального навантаження.