План-конспект інтегрованого групового логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Пори року. Літо» ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ

Про матеріал
План-конспект інтегрованого групового логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Пори року. Літо» ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ
Перегляд файлу

План-конспект інтегрованого групового логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Пори року. Літо»

ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ

Тема: «Квітчасте літо»

Мета:     * навчальна (формування знань про пори року, а саме ознаки літа, про квіти, вчити відповідати на запитання педагога та розгадувати загадки за ознаками, вчити дітей створювати малюнок в техніці «ниткографія», продовжувати знайомити вихованців з художніми творами);

* корекційно-розвивальна (встановлення атмосфери взаємодовіри, викликати емоційний відгук під час малювання, розвиток зв’язного  мовлення, спостережливість, пам’яті, уваги, уяви, дрібної моторики пальців рук, артикуляції);

*  виховна (виховувати акуратність в роботі з фарбами та нетрадиційним матеріалом, виховувати наполегливість, охайність, вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії та любов та бережливе ставлення  до природи).

Обладнання: артикуляційна гімнастика, папір, серветки, зразок, фарби гуашеві або акварельні нитка, пензлик.

Хід заняття

І. Вступна частина

Вправа» Пальчикова гра»

«Доброго ранку небо блакитне (з’єднуються великі пальчики)

Доброго ранку сонце привітне (з’єднуються вказівні пальчики)

Доброго ранку у небі пташки (з’єднуються середні пальчики)

Доброго ранку зелені дубки (з’єднуються безіменні пальчики)

Доброго ранку люди привітні (з’єднуються мізинчики)

Я вам бажаю здоров’я  (посміхнутися один одному).

ІІ. Основна частина

Артикуляційна вправа

У будиночку своєму язичок шукає двері     (вправа "Горішки")

На прогулянку зібрався він умився  (вправа "Смачне варення")

Причесався  (рухи язиком згори вниз, торкаючись губ)

На сусідів озирнувся вправо-вліво обернувся (рухи язичком вправо-вліво)

Вниз упав (витягнути язик)

Вгору забрався (підняти язик вгору до носика)

Раз, і в ротику сховався ( закрити рот)

Знову вийшов язичок погуляти до діточок

Заглядав у віконечка  (рухи язиком вправо-вліво )

Гріється на сонечку (витягнути і широко розпластати язик)

Тут повіяв вітерець заховався пустунець  (закрити рот)

В гості кішечка прийшла. Просить: "Дайте молочка". (язичок облизує)

Потім коник прискакав. Все копитом вибивав. (прицмокування язика до піднебіння)

"Тпр-ру",- сказав і геть помчав

А тут двері відчинились. Появились гості товсті (надути щічки)

За ними худі - лиш шкіра та кості (втягнути щічки всередину рота)

Ми їм щиро усміхнулись  (вправа "Усмішка")

Поцілувати потягнулись  (вправа " Хоботок")

І співати будем ми з ними звуки голосні (фонетична зарядка)

(проспівування голосних А, О, У, І, Е, И)

Відгадування загадок Ганни Яновської.

В баранців малих жовтеньких

Вовна виросла біленька.

Вільний вітер їм пастух.

І стриже він їх: дмух-дмух! (Кульбаби)

Серед городу, на осонні,

Пишався пір’ям птах червоний.

Та полиняв кінець кінцем

І з птаха раптом став яйцем.

Бабуся те яйце розбила

І пиріжок смачний зробила. (Мак.)

Що за квітка на подвір’ї:

Жовта шапка, біле пір’я?

Знає, хто кого кохає,

Й від хвороб допомагає. (Ромашка.)

В садочку зайчик побував,

А потім друзям розказав:

«Колюча там росте рослина,

На ній — рожеві капустини,

А ще червоні, білосніжні…

І пахнуть солодко і ніжно.

Боявся я вколоти ніс,

А то б і вам таких приніс».

Хто зрозумів — скажи сміливо,

Як називається це диво! (Троянда.)

Дидактична гра «Квіточка»

Педагог  описує яку-небудь квітку, а малята показують її зображення на картці. Наприклад:

«Це садова квітка, вона має колючки, запашні бутони й буває різного кольору...» (Троянда.)

«А на цій квітці люди часто перевіряють свої почуття, ворожачи: “любить — не любить”». (Ромашка.)

«Насіння цієї вогняної квітки використовують для начинення кондитерських виробів». (Мак.)

- Діти, якого кольору літо? (Діти перераховують яскраві фарби, властиві теплому сонячному літу)

- А які ви вже знаєте квіти?

Давайте і ми сьогодні з вами згадаємо тепле літо і намалюємо  найкрасивіші квіти.

Беремо білий аркуш паперу, формат А-4 згинаємо навпіл. Набираємо фарбу на нитку за допомогою пензлика або нитку опускаємо в фарбу. Довільно укладаємо нитку з фарбою петлями на аркуш паперу. Добре використовувати товсту вовняну нитку - ворс залишає на папері гарні силуети. Після того, як змочена фарбою нитка викладена, її накриваємо другою частиною паперу, щільно притискаємо один до одного рукою, а нитку витягуємо за кінець.

Послухайте, будь ласка, вірш В. Костецького.

«Не хочу»

Метелика ловити я не хочу;

Він — квітка неба, хай живе собі!

Хай крильцями барвистими тріпоче,

Щоб радісно було мені й тобі!

І квітку лісову не стану рвати,

Її додому я не понесу,

Бо вдома їй джмеля не погойдати

І не попити ранками росу!

І ні стеблинку, гілку чи травинку

Я не ображу — це страшенний гріх!

Бо в кожній з них живе тремка живинка,

Що світиться довірою до всіх.

Вихователь. Дітки, подумайте, будь ласка, що хоче нам сказати автор цим віршем? (варіанти відповідей, наприклад: щоб ми не ловили метеликів, не рвали квітів, не губили природу, а берегли природу.)

 Не слід рвати квіти, краще ними милуватися. Потрібно берегти всю природу, і квіти, і комах, і птахів.

  •          А який подарунок можна зробити, якщо ми не будемо рвати квіти? (можна виростити квіти і подарувати їх, можна купити квіти для подарунку.)
  •          А ще, діти, можна виготовити квіти своїми руками і подарувати їх. Сьогодні ми намалювали для матусі гарну квіточку на подарунок.
  •          Діти, поки ми відпочивали, наші розмальовані незвичайним способом квіти підсохли і ми можемо їх домалювати, намалюйте до них листочки (Діти доводять роботу до кінця, а поки підсихають роботи, з допомогою вологих серветок протираємо руки і столи, наводимо лад на робочому місці)

ІІІ.Заключна частина

Що ми сьогодні малювали?

Яку техніку використовували у малюванні?

Вам сподобалось малювати квіти?

Молодці, ви сьогодні гарно попрацювали. У кожного з вас вийшли чарівні квіти.

 

 

 

docx
Додано
11 вересня
Переглядів
25
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку