План-конспект інтегрованого компетентнісно орієнтованого уроку з англійської мови
у 5-В класі з теми «Покупки до свят»
(«Shopping for presents»)
Учитель Картамишева Я. В.
Тема: Shopping for presents
Мета:
навчальна: формувати предметні компетентності з іноземної мови;
фонологічну - відпрацьовувати правильну вимову іншомовних слів з теми «Покупки до свят»;
граматичну - повторити та закріпити вживання питальних речень How much is it?/How much are they?; використання кількісних числівників;
лексичну - відпрацювати вживання вивчених лексичних одиниць з теми «Покупки до свят» активізувати їх в мовленні, удосконалювати навички читання учнів, навчати застосовувати отримані знання на практиці під час виконання письмових вправ, діалогічного та монологічного мовлення.
розвиваюча: розвивати ключові компетентності учнів:
спілкування іноземними мовами - розвивати культуру спілкування учнів, уміння висловлювати свої думки англійською мовою, вести діалог в умовах комунікативної ситуації «У магазині»;
математична компетентність – розвивати уміння вираховувати ціну товарів; грамотно розпоряджатися власними коштами;
ініціативність та підприємливість – ініціювати усну взаємодію іноземною мовою для розв’язання конкретної життєвої проблеми;
уміння вчитися впродовж життя - уміння учнів самостійно шукати інформацію та розвивати мовну здогадку;
полікультурну - уміння учнів орієнтуватися в англомовній культурі за допомогою ігрових форм навчання;
здоров’язберігаючу - розвивати та підтримувати прагнення учнів до здорового способу життя; залучати їх до підтримання свого здоров’я протягом уроку шляхом фізкультхвилинок та релаксацій;
виховна: виховувати
культуру спілкування учнів;
інтерес до країни, мова якої вивчається;
позитивне, толерантне ставлення до інших людей.
Тип уроку: інтегрований (англійська мова та математика)
Методи: інтерактивні, ігрові, акмеологічні методи, метод проектів.
Прийоми: виконання завдань на інтерактивній дошці, опис за ілюстрацією, складання речень з граматичною структурою, перегляд відео, робота з підручником та роздатковим матеріалом.
Форми роботи: індивідуальна, фронтальна, парна, групова.
Обладнання уроку: підручник, картки із завданнями, мультимедійна дошка, ноутбук, презентація.
Очікувані результати:
Учні повинні:
- уміти вирізняти й розуміти вивчені лексичні одиниці з теми «Покупки», уживати їх у діалогічному та монологічному мовленні;
- уміти називати й описувати типи тканин, вираховувати проценти, називати ціну;
- учні повинні вміти вести діалог в умовах комунікативної ситуації «У магазині».
План уроку:
І. Орієнтація, мотивація діяльності.
1.Уведення в іншомовну атмосферу.
2.Мотивація.
ІІ. Цілепокладання.
1.Формування теми, мети й проміжних цілей уроку;
2.Прогнозування змісту й результатів діяльності;
3.Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Цілереалізація.
1.Організація навчальної діяльності.
2.Осмислення, первинна перевірка розуміння й корекція засвоєння знань. Розвиток навичок діалогічного мовлення.
3.Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.
4.Фізкультпауза.
5.Закріплення знань і способів дій. Розвиток навичок аудіювання та читання.
6.Узагальнення й систематизація знань через монологічного мовлення.
ІV. Рефлексивно – оцінюючий
1. Підведення підсумків уроку. Цінування.
2. Повідомлення домашнього завдання
3. Рефлексія.
Хід уроку
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності
T: Good morning, children!
Are you ready for the lesson?
Have you got your students’ books and workbooks with you?
Are you happy now?
Do you like English?
Can you speak English well?
2.Мотивація.
T: Today we are going to work in two teams . You should listen to each other and help each other. You can name your team now. Pupils, hold your hands and say “We are the team. We are going to win!” You can even earn money for the right answers.
У: Сьогодні ви працюватимете у командах, тому уважно слухайте один одного та допомагайте своїм товаришам по команді. За правильні відповіді сьогодні ви будете отримувати купюри, які в кінці уроку ми порахуємо і визначимо команду переможців.
ІІ. Цілепокладання
Warming –up. Checking the homework. Перевірка домашнього завдання. Matching activity (kinds of shops).
Pupils, look at the screen and tell me what can you see on it? Let’s discuss different kinds of shops. Your task for today was to learn the words and their definitions. So let’s check: match and do the crossword. Afterwards you can guess the theme of our lesson today.
У: Учні, подивіться на екран. Що ви бачите на ньому? (На екрані діти бачать різні види магазинів (м’ясний, магазин овочів і фруктів,магазин одягу та ін.), їх домашнє завдання було вивчити назви цих магазинів, та їх визначення). Щоб перевірити ступінь засвоєння матеріалу, діти поєднують предмет із магазином, де можна його купити). Назву кожного магазина вони самостійно вписують у кросворд на індивідуальних карточках, розв’язавши кросворд учні можуть назвати тему уроку.
T: The New Year’s Eve is coming and we are going to buy some presents for our relatives, so the theme of our lesson today is “Shopping for presents” and we are going to make dialogues, practice in counting money in English, and say the goods’ price.
У: Отже, тепер ви вже можете назвати тему сьогоднішнього уроку. Ми будемо практикуватися рахувати гроші англійською мовою, називати ціну товарів і складати діалоги. Сьогодні за правильно виконані завдання ви можете заробити гроші, а в кінці уроку будете мати можливість витратити їх у нашому магазині.
T: What do you want to learn from this lesson?
Should we learn this? Why?
У: Чому б ви хотіли навчитися сьогодні на уроці? А як ви думаєте, для чого нам потрібно вивчати цю тему?
I hope in the end of the class you will understand the man idea of this lesson before the most wonderful celebrations of the year: New Year’s Eve and Christmas. And of course, I wish everyone of you will visit another country one day and can use the knowledge you’ll get today.
У: Я сподіваюсь, в кінці заняття ви зрозумієте головну ідею цього уроку, який ми проводимо напередодні чарівних свят: Різдва та Нового року. І звичайно, я бажаю щоб кожний з вас хоч раз відвідав іншу країну і здобуті сьогодні знання вам будуть в нагоді.
ІІІ. Цілереалізація
T: Pupils, who does shopping in your family? How often do you do it? Where do you usually go for shopping? Do you know the prices of these products well? Let’s see! Try to guess, how much is it? The team which is the closest to the right answer will get ten hrn. How to ask about the price?
How much is it?/ How much are they?
It’s…/They are…
У: Діти, хто зазвиай робить покупки у вашій сім’ї? Як часто ви робите це? Куди ви ходите за покупками? Подивіться, в мене є товари з місцевого супермаркету. Чи знаєте ви їх ціну? В командах визначте ймовірну ціну на кожний продукт. Команда, яка дасть відповідь ближчу до реальної ціни, отримає купюру в 10 грн.
T: Children, what do you need to do shopping? Yes, you are right we need some money for it. What currency do we have in Ukraine? And what money do people in the USA use to do shopping? They use dollars and cents. Let’s learn how do they call their coins.
У: Діти, що вам необхідно мати, щоб робити покупки? Звичайно, нам необхідні гроші. Яка валюта України? (Гривня) А яка грошова одиниця в США? (Долар та центи) А чи знаєте ви, як вони називають монети, які використовують?
Діти ознайомлюються з назвами монет, роблять записи у зошитах.
Counting money practice.
T: Now you can identify the coin and its value. So let’s practice in counting money. Don’t forget to discuss the answer with your teammates.
У: Тепер ви можете визначати цінність монет, тож давайте практикуватися у підрахунку грошей. Перед тим як дати відповідь, порадьтесь з іншими членами команди.
4. Фізкультпауза.
T: I guess you are tired a little, so let’s have a rest and sing a song about Christmas preparations.
У: Я думаю, ви трохи втомилися, тому давайте відпочинемо і заспіваємо пісню про підготовку до різдвяних свят.
5.Закріплення знань і способів дій. Розвиток навичок читання та монологічного мовлення.
Solving problems. Watching video “Coins”
T: Pupils, you’ve learnt a lot today and I think you can solve problems if you’ll need to buy something. Let’s check! Read the task, discuss the answer in teams and give the answer. Now look at your worksheets and do the similar task you see there.
Now we can count how much money your teams have earned.
У: Учні, сьогодні ви багато вивчили і, я думаю, зможете вирішити будь-яку проблему, якщо вам необхідно буде щось купити. Давайте це перевіримо! Прочитайте та вирішіть задачу. Тепер самостійно вирішіть задачу на індивідуальних картках і здайте мені на перевірку.
Зараз наші «банкіри» можуть підрахувати зароблені вами сьогодні гроші.
6.Узагальнення й систематизація знань через монологічне мовлення.
T: Children, you have some money. How would you spend them if they were real?
У: Діти, сьогодні ви, як дорослі, заробляли гроші власними знаннями, якщо б вони були справжні, на що б ви їх витратили?
Діти фантазують на тему «Подарунки для рідних»
ІV. Рефлексивно – оцінюючий
T: Pupils, you did a lot today. You were very active, creative and friendly. I am sure new knowledge will useful for you in the future. I hope you will understand the main idea of the lesson: money is not the most important in our life, the most important is love and care which you can give to your close people!
У: Я сподіваюсь, урок вам сподобався, ви все запам’ятали, бо здобуті знання вам обов’язково будуть корисними у майбутньому. Думаю, ви також осмислили найголовніше, що в житті гроші – це не головне, головне – любов та турбота, яку ви можете подарувати свої близьким.
Вивчити слова,
3. Рефлексія
What have you learnt today? What can you do now? How can you use it? What did you like the most? Thanks a lot for your active work, being friendly and attentive.
Вам сподобався урок?
Чи все вам було зрозуміло?
Які завдання вам сподобались найбільше?
Чого ви навчились на уроці?
Ви молодці! Дякую за роботу! До зустрічі!