План-конспект ( предметне малювання за уявою) різновікова група. Тема:" Прикрашаємо посуд"

Про матеріал
Розробка заняття з художньо-продуктивної діяльності у різновіковій групі дитячого садка.
Перегляд файлу

Конспект заняття з художньо-продуктивної діяльності

 ( предметне малювання за уявою)

різновікова група

Тема  :«Прикрашаємо посуд»

 

Програмовий зміст:

-навчити дітей малювати візерунок у крузі, заповнюючи його квітами,       застосовувати нетрадиційну техніку малювання, створювати візерунки за власним бажанням, за уявою;

-закріпити у дітей уміння малювати фарбами, формувати уявлення про поняття «орнамент»;

-вправляти в умінні орієнтуватися на аркуші паперу;

-збагачувати індивідуальний художньо-естетичний досвід кожної дитини;

-розвивати окомір, відчуття кольору, форми, ритму;

-виховувати витримку, естетичне сприйняття та інтерес до народного декоративного мистецтва.

 

Хід заняття

Психогімнастика: «Привітання»

Доброго ранку, діткам усім!

Доброго ранку, сонечку ясному!

Доброго ранку, садочку прекрасному!

Діти, дорогою до дитячого садочка я зустріла двох заклопотаних білочок.

Адже невдовзі свято 8 березня! Що це за свято? В яку пору року святкують

його? Правильно, навесні, коли пробуджується природа, все оживає... 8

березня – це жіноче свято. Цього дня ми вітаємо матусь, бабусь, сестричок. А яке ж свято без подарунків? Білочки теж переймаються, що ж подарувати своїй матусі... Допоможемо їм? Навчимо їх прикрашати тарілочку. На мою думку, мамам сподобаються мальовані тарілочки.

Запрошую вас до студії. Сьогодні ми будемо художниками, які створюють

малюнки на папері, декорують їх, тобто прикрашають.

Підготуймо наші пальчики до роботи (пальчикова гімнастика)

Щоб тарілочку прикрашати,

Треба пальці розім’яти .

Їх спочатку потремо,

Долоньками покрутимо.

Пальці раді погуляти

Тарілочку прикрашати.

Етапи виконання

 

 

 

 

 

 

На яку геометричну фігуру схожа тарілочка?

Чим вона прикрашена? Де намальовані квіти?

Скільки дрібних квіточок? Чи однакові вони? Якого кольору квіти?

Показую (частковий показ) і пояснюю, як підготуватися до створення зображень  візерунку.

: спочатку –

готуємо пакетик для роботи та шматочок вати кладемо в нього, фіксуємо резинкою. Далі вивертаємо пакет і знову фіксуємо. У нас утворилася кулька незвичайної форми, яка допоможе при створюванні чудових форм квіточки. За допомогою фарб різного кольору ми будемо робити відбитки на готовій заготовці тарілочки. Орнамент вибираємо самі. Фантазуємо під час декорування тарілочки. Виконуємо малюнок за уявою.

 Коли висохне фарба (пригадую з дітьми веснянку-закличку «Вийди, вийди, сонечко!» ), показую прийом перекривання одного кольору іншим.

Закріплюю послідовність виконання зображень. Звертаю увагу на те, як охайно набирати фарби під час роботи.

Підсумок: хвалю дітей за чудові яскраві тарілочки, за самостійність,

акуратність. На закінчення пропоную послухати віршика про маму.

 

          

 

         

              

                                               

 

 

 

 

docx
Додано
8 березня
Переглядів
484
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку