План-конспект уроку англійської мови для 6-го класу
Тема уроку: «Food & Healthy Habits» (Їжа та здорові звички)
Підтема: «What’s on your plate?» (Що в твоїй тарілці?)
Мета уроку: Розвивати комунікативну компетенцію учнів у межах теми
«Харчування», формувати навички висловлювання власної думки про здорові звички.
Тривалість: 45 хвилин.
Освітні цілі: Формування усвідомленого ставлення до здорового способу життя та культури харчування.
Розвиваючі цілі: Розвиток логічного мислення, уміння працювати в парі та групі, навичок співпраці.
Виховні цілі: Виховання толерантності, поваги до думки інших, культури діалогу.
Хід уроку (Stages of the Lesson)
I. Початок уроку (Beginning / Warm-up) (5 хв)
Мета: Активізувати увагу учнів, створити мотивацію та ввести в тему.
Діяльність вчителя: Вітається з класом. Показує на екрані загадкове зображення, що частково закрите (наприклад, частина піци, брокколі), морква). Запитує: “Look at the pictures! What are they? What do they have in common?”
Діяльність учнів: Вгадують, що це за продукти, намагаються знайти спільне (це їжа). Вчитель підводить до теми: “That’s right! Today we are going to talk about food and how to make good choices.”
Метод: Бесіда, мозковий штурм (brainstorming).
II.Основна частина уроку (Main Part)
1. Етап 1: Активізація лексики (Vocabulary Activation) (10 хв)
Мета: Повторити та активізувати слова з теми «Їжа».
Діяльність: “Food Categories Race”.
Вчитель ділить клас на 2 команди.
На дошці малює 4 колони з назвами категорій: Fruits & Vegetables / Dairy Products / Junk Food / Grains.
По чері кожна команда отримує картку з продуктом (напр., apple, cheese, burger, bread). Учень має швидко прикріпити картку до правильної категорії та назвати слово.
Діяльність учнів: Працюють у командах, змагаються, називають слова.
Метод: Групова робота, гра.
2. Етап 2: Введення та відпрацювання граматики (Grammar Introduction & Practice) (10 хв)
Мета: Активізувати конструкцію should / shouldn’t для порад.
Діяльність вчителя:
Презентація: На екрані з'являються два зображення: здорова тарілка (салат, куряче філе) та нездорова (чіпси, кола), бургер). Під ними питання: “What is good for us? What is bad?” Вчитель записує відповіді учнів, доповнюючи їх: “We should eat vegetables. We shouldn’t eat too many chips.” Підкреслює граматичну структуру.
Відпрацювання (Practice): Вчитель пропонує вправу “Give advice to Max!”. На екрані з'являється картинка хлопчика (William), який постійно їсть солодощі, п'є газовані напої і скаржиться на біль у животі. Завдання: в парах скласти 3-4 поради для William використовуючи should/shouldn’t.
Діяльність учнів: Спільно виводять правило, потім у парах складають речення: “William, you should drink water. You shouldn’t eat sweets every day.”
Метод: Індивідуальна робота, фронтальна перевірка.
3. Етап 3: Розвиток навички читання та письма (Integrated Reading & Writing) (15 хв)
Мета: Закріпити тему через читання та письмо.
Діяльність:
Читання (Reading): Учні отримують короткий текст-пам'ятку від шкільного лікаря «5 Tips for a Healthy Lunchbox». Завдання: прочитати та знайти 5 порад.
Письмо (Writing): Завдання “Be a Health Expert!”. Учні мають написати 3 власні поради для свого друга про те, як правильно снідати, використовуючи should/shouldn’t.
Діяльність учнів: Читають текст, знаходять інформацію, потім складають власні короткі письмові поради.
Метод: Індивідуальна робота, можливий подальший обмін у міні-групах.
III. Закінчення уроку (Ending / Wrap-up) (5 хв)
Мета: Підбити підсумки, рефлексія, оголосити домашнє завдання.
Рефлексія (Reflection): Вчитель проводить міні-опитування “Take a step forward!”:
“If you think you can name 10 food words in English – take a step forward.”
“If you can give advice using ‘should’ – take a step forward.”
“If you learned something new about healthy food today – take a step forward.”
Домашнє завдання (Homework):
У робочому зошиті написати 5 речень про те, що ви usually їсте на сніданок, та 5 порад, що ви should їсти (на основі уроку)/
Оцінювання (Assessment): Вчитель вербально хвалить клас за активність, відмічає найуспішніших учнів під час ігор та вправ. “Well done, everyone! You worked really hard today. I’m proud of your ideas about healthy habits!”