План конспект уроку Легка атлетика 8 клас

Про матеріал

Мета уроку: Формувати свідоме ставлення до занять фізичною культурою і спортом та сприяти зміцненню здоров'яучнів засобами легкої атлетики.

навчити дітей техніки бігу на коротких дистанціях;

удосконалити техніку низького старту;

формувати фізичні якості: швидкість, витривалість

завдяки рухливим іграм;

виховувати прагнення до перемоги.

Перегляд файлу

План-конспект уроку з фізичної культури

ЛЕГКА АТЛЕТИКА

8 клас

Тема: Розвиток спритності та швидкісно-силових якостей учнів.

  1. Правила техніки безпеки під час уроків з легкої атлетики.
  2. Розвивати спритність та швидкісно-силові якості. Човниковий біг. Стрибкова підготовка.
  3. Навчати техніці старту, стартового розбігу та бігу по дистанції на 30 м.
  4. Виховувати в учнів потребу до систематичних занять фізичною культурою, свідоме ставлення до зміцнення свого здоров´я, розвивати фізичні та морально-вольові якості.

Завдання:

  1. Ознайомити учнів з правилами техніки безпеки під час виконання легкоатлетичних вправ.
  2. Удосконалювати техніку виконання стрибкових та бігових вправ.
  3. Здійснювати самоконтроль та визначення ЧСС під час уроку та в  домашніх мовах.

Місце проведення: спортивний зал.

Інвентар:  свисток, секундомір, кубики для човникового бігу, нестандартне обладнання, скакалки.

Дата проведення: 03 квітня 2015 р.

Вчитель фізкультури       Христич Микола Іванович



ХІД УРОКУ

№ п/п

Зміст навчального матеріалу

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

 

І. Підготовча частина (12 хв.)

  1.  

Шикування в одну шеренгу, рапорт. Привітання з класом.

3 хв.

Перевірити стан спортивної форми відповідно до погодних умов та стан здоров´я

  1.  

Повідомлення завдань уроку

1 хв.

Ознайомити учнів зі структурою уроку

  1.  

Правила техніки безпеки під час уроків з легкої атлетики.

Практичне визначення ЧСС за 10 с.

3 хв.

Отримати зворотню інформацію.

 

Показати місце розташування пульсу, навчити його визначати.

  1.  

Стройова підготовка, різновиди ходьби, біг, переміщення приставним кроком, біг, ходьба, ЗРВ у русі.

4 хв.

Чітко виконувати команди

  1.  

Шикування в одну шеренгу.

Перешикування в колону по три.

1 хв.

За командою вчителя

 

ІІ. Основна частина (28 хв.)

  1.  

Човниковий біг: 4 х 9 м:

  • човниковий біг з торканням рукою за лінією
  • човниковий біг           2 х 9 м;
  • човниковий біг           4 х 9 м.

6 хв.

 

Акцентувати увагу на правильність гальмування ногами та роботу рук.

Виконується дві спроби по три учасника.

  1.  

Спеціальні бігові вправи:

  • біг з високим підніманням колін;
  • біг із закиданням гомілки назад;
  • біг стрибками;
  • пояснення і показ стартового положення (високий старт);
  • стартовий розбіг до 10 м.;
  • біг на 30 м. (по дві спроби);
  • визначення ЧСС за 10 с.

8 хв.

 

Почергово по три учасника

 

 

Команда «На старт!», «Увага!», «Руш».

 

Почергово забігами по три учасника. Максимальна швидкість. Ненапружені рухи руками і ногами з великою амплітудою.

Відпочинок під час повернення до лінії старту.

  1.  

Стрибки у довжину з місця:

  • стрибки на правій, на лівій, на двох ногах;
  • багатоскоки (8 стрибків з ноги на ногу);

 

 

  • стрибки у довжину з місця послідовно (5-6 стрибків);
  • стрибок у довжину з місця (по три спроби);
  • вправи зі скакалкою.

8 хв.

 

Слідкувати за ритмом роботи рук і ніг.

Восьмий стрибок – приземлення на дві ноги.

Стрибки більше вгору, ніж вперед з максимальним відштовхуванням.

 

 

 

 

  1.  

Естафетний біг на базі човникового бігу:

  • про бігання відрізків 2 по 9 м. з передачею естафети;
  • про бігання відрізків 2 по 9 м. з передачею баскетбольного м´яча;
  • шикування в одну шеренгу.

6 хв.

Змагаються дві команди.

 

 

 

 

За зростом по лінії.

 

ІІІ. Заключна частина (5 хв.)

  1.  

Повільний біг, рівновага на одній нозі

1 хв.

Руки на пояс, другу ногу вперед.

Повторити на обох ногах.

  1.  

Ходьба з виконанням вправи на увагу.

Визначення ЧСС за 10 с.

1 хв. 30 с.

Виконувати вправи за вказівкою вчителя.

  1.  

Підбиття підсумків уроку

2 хв.

Обов´язково відзначити найбільш старанних учнів.

  1.  

Домашнє завдання

30 с.

Стрибки у довжину з місця. вправи зі скакалкою.

 

docx
Додано
14 лютого 2018
Переглядів
10696
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку