КЗО “Спеціальна школа «Мрія»
Дніпропетровської обласної ради”
План-конспект
уроку предметно-практичного навчання
в 3-Б класі
Підготувала
вчитель-дефектолог
Вікторія ОРЛОВА
м.Кам’янське
2025 р.
Тема: Виготовлення аплікації з геометричних фігур «Машина».
Мета: продовжувати вчити дітей розміщувати і наклеювати готові геометричні форми. Поглиблювати знання про види транспорту.
Розвивати зорове та слухове сприймання, мислення, пам’ять, дрібну моторику пальців, стимулювати мовленнєву активність.
Виховувати самостійність, охайність.
Тип уроку: формування знань, умінь та удосконалення навичок.
Обладнання: ілюстрації, д/г «Види транспорту», д/г «Геометричні латки», зразок готового виробу, геометричні фігури з кольорового паперу, клей-олівець, заготовки аркушів паперу для аплікації, д/г «Вгадай транспорт по тіні», іграшковий транспорт, ПК.
Хід уроку
І. Загально корекійний етап уроку
1.1. Організаційна підготовка учнів до уроку
Продзвенів дзвінок, починається урок.
Ми з вами часу не гаймо, працювати починаємо.
Вчитель вітається з дітьми, прикладаючи свої долоні до дитячих по черзі.
1.2. Нервово-психологічна підготовка учнів до уроку
Наші очі на уроці дивляться і усе бачать. Вуха уважно слухають і все чують. Голова думає добре і швидко. Руки старанно працюють (нейровправи «Доріжки»). Ротик розмовляє: ма-ма-ма – холодна зима, мо-мо-мо – до школи йдемо, та-та-та – сніг наміта, ди-ди-ди – настали холоди.
ІІ. Основний етап уроку
2.1. Повідомлення теми і мети уроку
- Діти, роздивіться малюнки. Давайте їх назвемо (машина, літак, автобус, човен). Як назвемо їх одним словом? Це транспорт.
- Давайте повторимо, який буває транспорт. Пограємо в гру «Види транспорту».
2.2. Підготовча (пропедевтична) частина (підготовка учнів до сприймання нового матеріалу, актуалізація наявних знань)
- Діти, до нас на урок приїхали машини, але на них не вистачає частин, розкладіть їх (д/г «Геометричні латки»).
Якого кольору машина? (Червона, жовта, зелена) Яких частин у неї не вистачає? (Круг, трикутник, квадрат)
Фізхвилинка «Веселий автобус» (діти під музику повторюють рухи)
2.3. Формувальна частина.
2.3.1. Розгляд зразка, аналіз.
- З яких геометричних фігур складається автомобіль? (Круг, квадрат, трикутник)
- Скільки квадратів? (5) Якого вони кольору? (Жовтого)
- Скільки трикутників? (2) Якого вони кольору? (Червоного)
- Скільки кругів? (2) Якого вони кольору? (Зеленого)
2.3.2. Пальчикова гімнастика.
- Добрий день, великий пальчик. Добрий день, вказівний пальчик.
Добрий день, середній пальчик. Добрий день, безіменний пальчик.
Добрий день, мізинчик. Наші пальчики вітались, потім дружно обіймались.
2.3.3. Послідовність виконання роботи вчителем.
- Перед вами лежать геометричні фігури з кольорового паперу, розкладіть їх на аркуші паперу за зразком.
- За допомогою клею-олівця наклейте фігури на свої місця.
2.3.5. Виконання роботи дітьми (допомога з боку вчителя).
Фізхвилинка «Коліна-пальці» (діти під музику повторюють рухи).
2.3.6. Гра «Вгадай транспорт по тіні»
2.3.6. Гра «Транспорт»
ІІІ. Заключний етап
3.1. Підведення підсумків і оцінювання.
- Ви всі, дітки, молодці, добре працювали. Я вам дарую ось такі смайлики.
3.2. Приведення у порядок робочих місць.
3.3. Створення установки на відпочинок.