План-конспект уроку. Українська мова, 1 клас. Слова — назви овочів і фруктів.

Про матеріал
План-конспект уроку. Українська мова.1 клас Тема.Слова — назви овочів і фруктів. Мета: ознайомлювати учнів зі словами — назвами овочів та фруктів; активізувати лексичний запас дітей; формувати вміння зв’язано висловлюватися; розвивати діалогічне мовлення, спостережливість, пам’ять; прищеплювати любов до рідної мови, інтерес до української народної творчості; працелюбність.
Перегляд файлу

План-конспект уроку. Українська мова.1 клас

Тема.Слова —  назви овочів і фруктів.

Мета: ознайомлювати учнів зі словами —  назвами овочів та фруктів; активізувати лексичний запас дітей; формувати вміння зв’язано висловлюватися; розвивати діалогічне мовлення, спостережливість, пам’ять; прищеплювати любов до рідної мови, інтерес до української народної творчості; працелюбність.

Словник: баклажан, біб, буряк, гарбуз, горох, кабачок, капуста, картопля, квасоля, морква, огірок, перець, помідор, редька, часник, цибуля, кріп, петрушка; абрикоси, груші, яблука, сливи.

Обладнання: предметні малюнки із зображенням овочів та фруктів, картина «Осінь».

                                              ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. . Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1.Відгадування загадки

Огляда суворо скоса Степ, ліс, села і міста,

Розпустила жовті коси,

А їх вітер запліта. (Осінь)

— Які слова допомогли вам відгадати загадку?

2.Робота за малюнком «Осінь»

— Назвіть ознаки осені.

— Яка вона? (Красива, чарівна, барвиста, золота, сумна...)

3.Робота над віршем

Учитель читає вірш.

ОСІНЬ

Осінь брала відра золоті,

Пшениці озимі поливала...

Потім сіла на людськім путі І зернята дітям роздавала,

Не прості зернята —  золоті.

П. Воронько

— Яка ще осінь? (Щедра)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які дарунки приготувала для нас осінь, вивчимо нові слова, учитимемося використовувати їх у своєму мовленні.

IV.  Робота над вивченням нового матеріалу

1.Словникова робота

— Що ж нам принесла осінь?

Учитель дістає з кошика овочі, фрукти, а діти називають слова.

2.Гра «Розклади в кошики»

— У нас є два кошики. Як розкласти в них усі дарунки, що принесла нам осінь?

— Де вона їх назбирала? (У садку, на городі)

— Що росте у саду? А що на городі? (Дати відповідь одним словом.) Д і т и. У садку ростуть фрукти; на городі ростуть овочі.

— Мені потрібні помічники.

Діти виходять, беруть по одному предмету і розкладають у кошики. Діти. Капуста — це овоч. Вона росте на городі.

— Дякую! І не знаю, я б не впоралась без вашої допомоги! Ой, а що це на дні кошика?

Учитель дістає конверт, читає.

— «Учням першого класу від Осені». Осінь пішла, а вам залишила цікаві загадки і завдання, щоб вам було веселіше. Виконаємо?

3.Загадки

Саме з кулачок, червоний бочок,

Торкнеш пальцем —  гладеньке,

А відкусиш —  солоденьке. (Яблуко)

Сидить баба на грядках Геть уся в латках.

Хто латку зірве,

Той заплаче й піде. (Цибуля)

Під землею вогонь горить,

А зверху зелений чубчик стирчить. (Морква)

Жовте, соковите,

На дерев’янку надіте. (Абрикос)

А що то за коні стоять на припоні:

Рівненькі, довгасті, зеленої масті.

Нікого не возять,

Лише солі просять? (Огірки)

4.Гра «Чарівна скринька»

Учитель ховає у скриньку предмети (малюнки). Діти за ознаками впізнають їх.

Кругле, тверде, червонощоке, соковите, солодке... (яблуко). Круглий, червоний, гладенький, м’який, соковитий... (помідор). Довгастий, зелений, колючий, солодкий... (огірок).

Синя, маленька, м’яка, соковита, солодка... (слива).

5.Фізкультхвилинка

Я вікно у ранок відчиняю,

І заходить сонечко у дім.

А знадвору яблунька гукає:

  Гей, Яринко, жду тебе! Ходім!

Ми виходим з яблунькою в поле,

Нас вітає сонце золоте,

Підростаємо, ростем обоє,

Яблунька до того ще й цвіте.

V. Закріплення та систематизація знань

1.Гра «Так —  ні»

До дошки виходять двоє учнів. Один із них заплющує очі, другий обирає один із предметів, ховає у скриньку. Перший учень розплющує очі, ставить питання другому учневі, який може відповідати тільки «Так» чи «Ні».

— Це овоч?

— Так.

— Він зелений?

— Ні.

— Він червоний?

— Так.

2.Гра «Що у борщик?»

Слухання, заучування віршика.

В мами є великий горщик,

Мама в ньому варить борщик.

І такий смачний той борщик,

Що ми ладні з’їсти борщик.

— Оберіть овочі, які кладуть у борщик.

Виходить учень, обирає потрібні овочі та складає їх у кошик.

— Я візьму...

3.Гра-конкурс «Маленькі кухарі»

— Які страви можна приготувати з овочів? Фруктів?

— Які овочі (фрукти) для цього необхідно взяти?

— Як приготувати страву?

4.Опрацювання загадки, скоромовок

З цих маленьких зелених листочків Мама зварить смачний дуже борщик.

Ми зелених листочків нарвем,

Що усі називають... (щавель).

5.Робота над прислів’ями

• Що влітку вродиться, то взимку згодиться.

• Осінь збирає, а зима з’їдає.

• Осінь усьому рахунок веде.

Прочитати, пояснити зміст, завчити їх.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія.

— Який у вас настрій? Чому?

— Що найбільше сподобалось на уроці?

— Чого навчилися?

— А зараз перевірте кожен свого сусіда: чи добре запам’ятав він нові слова.

Гра «Перекладач»

Один учень називає слова —  назви овочів та фруктів російською мовою, а сусід — українською.

— Розкажіть про все, чого навчилися, удома спробуйте разом із батьками скласти свою загадку про ваш улюблений овоч або фрукт.

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
26 квітня 2020
Переглядів
2065
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку