План – конспект уроку виробничого навчання
з професії «Офіс-адміністратор»
РН 6. «Здійснювати діяльність з реалізації товарів та послуг» - 54 год.
ПК 2. «Здатність оформлювати офісні приміщення та вітрини» - 24 год.
Урок 21. «Ергономіка робочого місця» - 6 год.
Мета уроку:
1. Навчальна мета:
2. Розвивальна мета:
3. Виховна мета:
4. Професійна (компетентнісна) спрямованість:
Тип уроку: урок формування та вдосконалення професійних умінь і навичок.
Вид уроку: практичне заняття з елементами ділової гри
Дидактичне забезпечення: презентація, конспект, картка-завдання, інфографіка
Матеріально-технічне забезпечення: комп`ютери, ноутбуки, проектор, мультимедійна дошка.
Міжпредметний зв`язок:
Структура уроку:
|
І. Зовнішня: - організаційна частина; - вступний інструктаж; - поточний інструктаж; - заключний інструктаж |
ІІ. Дидактична: - цільова установка на урок; - актуалізація знань; - пояснення нового матеріалу; - закріплення нового матеріалу; - підведення підсумків |
Хід уроку
І. Організаційна частина (~ 5 хв.):
Перевірка наявності та готовності здобувачів освіти до навчання. Звернути увагу на зовнішній вигляд здобувачів освіти та організацію робочого місця. Завершити організаційну частину інформацією про стан комп’ютерного обладнання.
ІІ. Вступний інструктаж (~ 40 хв.):
Сьогодні на уроці ми розглянемо тему, яка безпосередньо впливає не лише на вашу продуктивність, а й на здоров’я — ергономіку робочого місця офіс-адміністратора.
У процесі заняття ви дізнаєтесь, як правильно організувати своє робоче місце, щоб уникнути втоми, зберегти працездатність і підвищити ефективність роботи. Ми розглянемо основні вимоги до розташування меблів і техніки, навчимося визначати правильну робочу позу та проаналізуємо типові помилки, які часто допускають працівники офісу.
Під час практичної частини ви зможете оцінити власне робоче місце, виявити недоліки та запропонувати шляхи їх усунення. Це допоможе вам сформувати важливі професійні навички, які знадобляться у майбутній роботі.
Наприкінці уроку ви повинні:
Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Для того щоб перейти до вивчення нової теми, пригадаємо деякі поняття, які вже вам відомі.
Запитання до учнів:
2. Викладання нового матеріалу:
Конспект уроку
«Сьогодні ми розглянемо ергономіку — це поняття напряму пов’язане з вашою майбутньою професією.
Ергономіка — це наука про пристосування умов праці до людини. Тобто не людина має “підлаштовуватись” під роботу, а робоче місце має бути організоване під людину.»