Урок № 58
9 клас
Тема: How to choose a profession for ability (Як вибрати професію за здібностями)
Мета:
Education : - To deepen and enhance students' knowledge of the how to choose a profession for ability in oral and written language ; - To learn to use new LO in colloquial language. Practical : - Practice mastering new PM during execution of complex exercises. Developing : - To develop listening skills , monologue and dialogue speech ; - Develop communication skills , phonemic hearing , memory, - Develop language and speech conjecture reaction. Educate : - Nurture a culture of communication; - Raise interest in cognitive activity; - Instill the desire to share knowledge as a means of intellectual self-assertion. |
Освітня : - поглибити та активізувати знання учнів про те, як вибрати професію за здібностями в усній та писемній мові; - навчити використовувати нові ЛО в розмовній мові. Практична : - практикувати засвоєння нового ЛМ під час виконання комплексу вправ. Розвиваюча : - розвивати навички аудіювання, монологічного та діалогічного мовлення; - розвивати комунікативні здібності, фонематичний слух, пам’ять, - розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію. Виховна : - виховувати культуру спілкування; - виховувати інтерес до пізнавальної діяльності; - прищеплювати прагнення використовувати здобуті знання як засобу інтелектуального самоствердження.
|
Міжпредметні зв'язки: українська мова, економіка.
Внутрішньопредметні зв'язки: лексикологія, граматика.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.
Методи і прийоми: робота з текстом, бесіда, слово вчителя, робота з підручником, робота з унаочненням.
Обладнання: словник, текст, слова й словосполучення на дану тематику, унаочнення.
Список використаних джерел:
1. Карп’юк О.Д. Англійська мова: Підручник для 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. (5-й рік навчання) – Тернопіль: «Видавництво Астон», 2013. – 280с.:іл.
2. Сучасний англо-український та українсько-англійський словник – Х.: «Промінь», 2002. – 736с.
3. Новітній англо-український, українсько-англійський словник. _ Харків: «Промінь», 2008. – 960с.
4. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи. Іно земна мова. Рівень стандарту. Академічний рівень. Профільний рівень.
Часова схема уроку
І. Організаційний момент (0,5хв)
II. Уведення в іншомовну атмосферу (0,5хв)
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку (0,5хв)
ІV. Фонетична зарядка (2хв)
V. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. (5,5хв)
VІ. Вивчення та закріплення навчального матеріалу (34хв)
VІІ. Підготовка до виконання домашнього завдання(1хв)
VІІІ. Підсумок уроку (1хв)
Хід уроку
І. Організаційний момент (0,5хв)
Т: Good morning, children.
P: Good morning
T: Sit down!
ІІ. Уведення в іншомовну атмосферу. Оголошення теми та мети уроку (1хв)
Т:
Today we'll talk about How to choose a profession for ability |
Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як вибрати професію за здібностями |
ІІІ. Лексична зарядка (2хв)
Т:
How are you? How is your mood? Do you like the weather outside? What was the weather yesterday? Do you think tomorrow will be warm? |
Як ваші справи? Як ваш настрій? Чи подобається вам погода за вікном? Яка погода була вчора? Як ви вважаєте, завтра буде тепло? |
What is the time of year? |
Яка зараз пора року? Вам подобається весна? Яка ваша улюблена пора року? Чому ви любите саме цю пору року? Які пори року ти знаєш? Які весняні місяці ти знаєш? Скільки місяців у кожній порі року? Скільки є пір року? Що ми можемо одягати влітку? Що ми можемо одягати взимку? Ми можемо носити пальто влітку? Чому ми не можемо носити пальто влітку? |
Яка ваша улюблена пора року? Ти любиш літо? Ти любиш відпочинок,канікули? Де ти любиш відпочивати на канікулах? Де ти плануєш відпочивати цього літа? Які місця відпочинку ти знаєш? Які місця відпочинку є в Україні? |
What is your favorite season? Do you like summer? Do you like holidays, vacations? Where do you love to relax on vacation? Where do you plan to rest this summer? Which holiday destinations do you know? What vacation spots in Ukraine? |
ІV. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. (5,5хв)
Т:
Now check how you have done your homework
Open notebook, where performing the exercise. If someone wants to answer, raise your hand.
Т:
|
Зараз перевіримо, як ви виконали домашнє завдання Відкрийте зошити, там де виконували вправу. Якщо хтось хоче відповісти, піднімайте руку.
|
T:
Write the dictation
VOCABULARY
An aptitude A career Employment Certain (un)employed To effect To require Available In smb`s footsteps |
|
здатність |
Account Account Architect Carpenter Chef Computer operator dentist Designer Editor Electrician Engineer Estate agent Fashion designer Fireman Hairdresser
Interpreter/translator Interior decorator journalist lawyer Machine operator Model (fashion model) musician photographer Physician Physicist Receptionist Social worker Sports instructor Surgeon Travel agent Vet (veterinarian) pharmacist |
|
рахунок
Перекладач / перекладач
|
Babysitting A campaign Fame A volunteer A weird To improve To take up To be excited about smth To work hard |
|
Няня кампанія слава Робота на громадських засадах дивно для поліпшення Для того щоб відповісти Щоб бути в захваті від чого-л Щоб працювати, |
An aptitude A career Employment Certain (un)employed To effect To require Available In smb`s footsteps |
|
здатність |
Account Account Architect Carpenter Chef Computer operator dentist Designer Editor Electrician Engineer Estate agent Fashion designer Fireman Hairdresser
Interpreter/translator Interior decorator journalist lawyer Machine operator Model (fashion model) musician photographer Physician Physicist Receptionist Social worker Sports instructor Surgeon Travel agent Vet (veterinarian) pharmacist |
|
рахунок
Перекладач / перекладач
|
Babysitting A campaign Fame A volunteer A weird To improve To take up To be excited about smth To work hard
To judge Equally To make somebody aware of something |
|
Няня кампанія слава Робота на громадських засадах дивно для поліпшення Для того щоб відповісти Щоб бути в захваті від чого-л Щоб працювати, судити однаково Щоб хтось в курсі чогось |
An accident A condition A diagnosis An intuition To diagnose Decisive Thorough Under the conditions To take upon oneself responsibility |
|
аварія стан діагноз інтуїція для діагностики вирішальний ретельний В умовах Щоб взяти на себе відповідальність |
V. Вивчення та закріплення навчального матеріалу (34хв)
Т:
Ex 1 p 168
Complete the sentences with the correct job |
. Доповніть пропозиції з правильною роботі |
(Football) manager Web designer |
Футбол) менеджер веб-дизайнер |
Works outdoors Sings to entertain people To entertain people Creates information Stands on a board and rides on waves |
працює на відкритому повітрі Співає, щоб розважати людей Щоб розважити людей створює інформацію Стенди на дошці і їде на хвилях |
Т:
Ex 2 p 168
Answer about yourself |
|
Probably For dinner tonight |
ймовірно На вечерю сьогодні ввечері |
T:
Ex 3 p 168
Complete the interview with the questions |
Завершіть інтерв'ю з питань |
Stamps Really enjoy looking From stamps |
|
Т:
Ex 5 p 170
Read the text and choose the correct word for each space to fill in. |
Прочитайте текст і виберіть правильне слово для кожного простору для заповнення |
||
Becoming a costume designer Research Design Mainly Fashion Meetings with directors and managers To be able to draw Are often produced Learn while |
Стати художником по костюмах дослідження Дизайн головним чином Мода Зустрічі з директорів і менеджерів Для того, щоб привернути Часто виробляються дізнатися час |
||
1. a) popular b) liked c)satisfied d)known 2. a) although b) if c)while d)unless 3. a) to b) by c)from d)at 4. a) excited b) keen c)interested d)pleased 5. a) go b) stay c) attend d)come
|
1. а) популярним б) сподобалося в) задоволені г) відомі 2. а) хоча б) якщо в) у той час як не г) якщо 3. а) б) в) від г) при 4. а) збуджений б) прагне в) зацікавлені г) із задоволенням 5. а) піти б) залишатися в) участь г) приходять |
6. a) discuss b) talk c)argue d)chat 7. a)paid b) charged c)bought d)spent 8. a) need b) should c) must d) can 9. a) lots b) plenty c) much d) several 10. a) search b) get c) become d) look |
6. а) обговорити б) Обговорення в) стверджувати, г) в чаті 7. а) виплачується б) стягується в) купив г) провів 8. а) необхідність б) слід в) необхідність г) може 9. а) багато б) багато в) набагато г) кілька 10. а) пошук б) отримати в) стати г) дивитися |
VІІ. Підготовка до виконання домашнього завдання(1хв)
Т:
At home do Ex 6 p 171 Learn words |
Вдома виконайте вправу 6 на сторінці 171 Вчити слова |
VІІІ. Підсумок уроку (1хв)
- It is time to finish our work. Today, you have worked hard and got a good score Lesson is over,good by. |
Сьогодні ви старанно попрацювали і отримали хороші оцінки
|
1. Перекласти українською мовою |
1. Перекласти українською мовою |
|||||||||||||||||||||
An aptitude A career Employment Certain (un)employed To effect |
To require Account Architect Chef Computer operator dentist |
Fashion designer Fireman Hairdresser Interpreter/translator Interior decorator journalist |
lawyer Machine operator Model (fashion model) musician photographer Physician |
|||||||||||||||||||
2. Перекласти слова англійською мовою |
2. Перекласти слова англійською мовою |
|||||||||||||||||||||
механізатор |
портьє
|
здатність |
зобов'язати
|
|||||||||||||||||||
3. З'єднайте відповідні значення |
3. З'їднайте відповідні значення |
|||||||||||||||||||||
Ex 3 p 144 1-b, 2-c, 3-e, 4-d |
Ex 3 p 144 5-f,6-g, 7-a, 8-h |
|||||||||||||||||||||
Ex 6 p 157 4-f, 5-b, 6-c |
Ex 6 p 157 1-d, 2-e, 3-a |
|||||||||||||||||||||
Ex 1 p 162 1-4 |
Ex 1 p 162 5-8 |
|||||||||||||||||||||
Ex 1 p 162
|
||||||||||||||||||||||
4. Побудуйте речення різними способами |
4. Побудуйте речення різними способами |
|||||||||||||||||||||
Ex 5 (b) p 157, by the text (ex 5 (a) p 156) 1-4 |
Ex 5 (b) p 157, by the text (ex 5 (a) p 156) 4-7 |
|||||||||||||||||||||
Ex 5 p 163 1-6 |
Ex 5 p 163 7-12 |
|||||||||||||||||||||
Ex 5 p 163
|
||||||||||||||||||||||
Ex 5 p 170 1-5 |
Ex 5 p 170 6-10 |
|||||||||||||||||||||
Read the text and choose the correct word for each space to fill in. |
Прочитайте текст і виберіть правильне слово для кожного простору для заповнення |
|||||||||||||||||||||
Becoming a costume designer Research Design Mainly Fashion Meetings with directors and managers To be able to draw Are often produced Learn while |
Стати художником по костюмах дослідження Дизайн головним чином Мода Зустрічі з директорів і менеджерів Для того, щоб привернути Часто виробляються дізнатися час |
|||||||||||||||||||||
1. a) popular b) liked c)satisfied d)known 2. a) although b) if c)while d)unless 3. a) to b) by c)from d)at |
4. a) excited b) keen c)interested d)pleased 5. a) go b) stay c) attend d)come
|
1. а) популярним б) сподобалося в) задоволені г) відомі 2. а) хоча б) якщо в) у той час як не г) якщо 3. а) б) в) від г) при |
4. а) збуджений б) прагне в) зацікавлені г) із задоволенням 5. а) піти б) залишатися в) участь г) приходять
|
6. a) discuss b) talk c)argue d)chat 7. a)paid b) charged c)bought d)spent 8. a) need b) should c) must d) can |
9. a) lots b) plenty c) much d) several 10. a) search b) get c) become d) look
|
6. а) обговорити б) Обговорення в) стверджувати, г) в чаті 7. а) виплачується б) стягується в) купив г) провів 8. а) необхідність б) слід в) необхідність г) може |
9. а) багато б) багато в) набагато г) кілька 10. а) пошук б) отримати в) стати г) дивитися
|
|||||||||||||||