План конспект уроку з фізичної культури для учнів 6 класу з модулю "Легка атлетика"

Про матеріал

План-конспект уроку з фізичної культури для учнів 6-го класу.

Варіативний модуль: Легка Атлетика

Тема уроку: Техніка бігу на короткі дистанції. Техніка стрибка у довжину з місця.

Мета уроку: сприяти фізичному розвитку та зміцнення здоров'я учнів 6 класу засобами легкої атлетики.

Завдання уроку: 1. Удосконалити техніку бігу на короткі дистанції.

2. Закріпити техніку стрибка у довжину з місця.

3. Формувати фізичні якості: швидкість та витривалість засобами смуги перешкод, естафет та спортивних ігор.

4. Виховувати прагнення до перемоги та спонукання дітей до самостійного заняття спортом.

Тип уроку: навчально-тренувальний.

Методи навчання: інформаційно - рецептивні, інтегрований, ігровий, метод змагання, метод вправи, робота в групах.

Інвентар: фішки, секундомір, свисток, колонки, манишки, ноутбук, проектор, стійкі легкоатлетичні , гандбольні м'ячі, координаційна драбина, ізолента, естафетні палиці, крейда, кросворд.

Місце проведення: спортивний зал.

Тривалість уроку: 45 хвилин.

Перегляд файлу

План-конспект уроку з фізичної культури для учнів 6-го класу.

Варіативний модуль: Легка Атлетика

Тема уроку: Техніка бігу на короткі дистанції. Техніка стрибка у довжину з місця.

Мета уроку: сприяти фізичному розвитку та зміцнення здоров’я учнів 6 класу засобами легкої атлетики.

Завдання уроку: 1. Удосконалити техніку бігу на короткі дистанції.

                             2. Закріпити техніку стрибка у довжину з місця.

                             3. Формувати фізичні якості: швидкість та витривалість засобами смуги перешкод, естафет                        та спортивних ігор.

 4. Виховувати прагнення до перемоги та спонукання дітей до самостійного заняття спортом.

Тип уроку: навчально-тренувальний.

Методи навчання: інформаційно - рецептивні, інтегрований, ігровий, метод змагання, метод вправи, робота в групах.

Інвентар: фішки, секундомір, свисток, колонки,  манишки, ноутбук, проектор, стійкі легкоатлетичні , гандбольні м’ячі, координаційна драбина, ізолента, естафетні палиці, крейда, кросворд.

Місце проведення: спортивний зал.

Тривалість уроку: 45 хвилин.

 

 

ХІД УРОКУ

 

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

Підготовча частина ( 16 хв. )

1.Організований перехід до місць занять

15 сек.

Дистанція до 0,5 м. До місця шикування йти в колону по одному стройовим кроком.

2. Шикування в одну шеренгу,

привітання. Повідомлення завдань уроку.

30 сек.

На місці шикування розташуватися в одну шеренгу. Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів. Завдання на урок повідомити, пояснити.

Техніка безпеки на уроці.

- слухати уважно вчителя, виконувати вправи лише за сигналом або командою вчителя;

- дотримуватись інтервалу і дистанції, під час розминки не обганяти один одного;

- виконувати вправи чітко, без перекручувань та не заважати іншим виконувати вправи;

- не заважати один одному на старті та бігти тільки по своїй стороні.

1 хв.

Звернути увагу дітей на те, що дотримання правил з техніки безпеки на уроці дозволить уникнути важких травм, зберегти здоров’я та покращити працездатність.

Інформація з теорії предмета

Вчитель: Біг – найпоширеніший вид фізичних вправ, що входить до багатьох видів спорту.

Бліц-турнір:

Які види бігу ви знаєте?

Які ви знаєте види стрибків?

Яких ви знаєте видатних легкоатлетів світу?

Яких ви знаєте видатних легкоатлетів України?

2 хв.

Види бігу:

1. Гладкий – це біг по біговій доріжці стадіону на короткі та довгі дистанції.

2. Біг з перешкодами – бар’єрний біг.

3. Естафетний біг належить до командного виду.

4. Біг у природних умовах має два різновиди. Крос проводиться на пересічній місцевості до 14 км. Другий різновид бігу – дорогами від 15 до 42 км. 195 м.

Види стрибків:

1.Стрибок у висоту

2. Стрибки з жердиною

3. Стрибки у довжину

4. Потрійний стрибок

Усейн Сент-Лео Болт- восьмикратний олімпійський чемпіон і 11-кратний чемпіон світу. За час виступів встановив 8 світових рекордів. Володар світових рекордів у бігу на 100 - 9,58 с; і 200 метрів - 19,19 с, а також в естафеті 4 × 100 метрів у складі збірної Ямайки - 36,84. Найшвидший спринтер в історії на дистанціях 100 і 200 метрів.

Сергій Бубка -  стрибки з жердиною (рекорд планку на висоті 6 м 14)

Інесса Кравець – володар світового рекорду в потрійному стрибку (1995). Рекорд не побитий досі.

Валерій Борзов на спринтерській дистанції 100 метрів став найшвидшою людиною світу

Пигида Наталья - українська легкоатлетка, що спеціалізується в бігу на 200 і 400 метрів, чемпіонка Європи в 2015 році.( Нова Каховка)

Андрій Проценко – стрибки у висоту.

 

4. Вимірювання ЧСС за 6 секунд

10 сек.

Виділити спеціальними наліпками учнів з ЧСС  більше ніж 10 уд.

5. Ходьба в обхід по спортивній  залі.

Різновид ходьби:

- на носках, руки за голову;

- на п’ятках, руки на пояс;

- На зовнішній стороні ступні, руки за спину.

- На внутрішній стороні ступніруки за спину.

- Руки перед собою напівприсівши.

- Руки на колінах, в повному присяді, качиним кроком

45 сек.

Спина пряма, вперед не нахилятися. Чітко тримати осанку, інтервал два кроки.

6. Повільний біг:

- змійкою.

30 сек.

Зберігати стрій, не обганяти один одного. Дистанція – 1 м. Темп повільний.

7. Ходьба з виконанням вправ на відновлення дихання. Через середину по двоє

 

 

15 сек

Темп виконання вправ – повільний.

Руки вгору – вдих, руки вниз – видих

Учні перешиковуються з колони по одному в колону по два через середину залу

8.  Спеціальні бігові вправи:

Біг:

- з високим підійманням стегна;

- з закиданням гомілки назад;

- біг на прямих ногах;

- приставним кроком правим, лівим боком, кругові оберти руками;

 - схрестим кроком правим  і лівим боком, руки у вільному русі;

Стрибки:

- стрибким на стопі;

- перекиди з п’яти на носок з стрибком у гору;

- біг стрибками (оленячий біг);

- багатоскоки.

4 хв.

.

 

 

 

 

 

Виконувати по прямій. Індивідуальний підхід до навантаження учнів.

Ноги зігнуті в колінах, діставати колінами до своїх долонь.

П’ятками діставати до рук на кожен крок.

Стежити за дистанцією.

 

 

Стежити за правильним приземленням на ногу.

 

 

 

9. Ходьба з виконанням вправ на поновлення дихання

 

 

 

10 сек.

 

Глибокий вдих – руки вгору, видих – руки вниз.

10. Аеробіка під музичний супровід.

В. п. ноги разом, руки на поясі

1- нахили голови вправо,

2- нахили голови вліво.

3- так само тільки повороти вправо

4- повороти вліво.

В. п. ноги на ширині плеч

1 – кругові оберти головою вправо

2 – кругові оберти головою вліво.

 В. п. ноги на ширині плеч

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1- нахили тіла вправо, ноги трохи згибаються

2 – нахили тіло так само тільки в ліву сторони.

3- все так само тільки скручування вправо, а потім вліво,

4 – потім руки в сторони,

5 –руки вгору,

6- дві руки вгору,

7- коло руками перед собою,

8- скручування,

9- так само скручування тільки руки вирівнюються.

В. п. ноги на ширині плеч

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

В. п. ноги на ширині плеч

1- нахили тулуба вперед, руки в сторони,

2- нахили тулуба назад, руки вперед,

3- нахили тулуба вправо, руки в сторони,

4 – нахили тулуба вліво, руки сторони.

В. п. ноги на ширині плеч

1- руки в сторони,

2- руки вгору,

3- так само тільки додаємо рухи стегнами вправо, а потім вліво.

В. п. ноги на ширині плеч

1 – руки в праву сторони, стегна так само,

2 – руки в ліву  сторону, стегна так само,

3 – так само тільки руки вгору, стегна в право і в ліво.

В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1 –нахил тулуба к правій нозі,

2- нахил тулуба к лівій нозі,

3- повернутися у в. п.

В. п. ноги на ширині плеч, на місці кроком

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

В. п.  ходьба на місці.

1 – приставний крок в праву сторону,

2- приставним кроком в ліву сторону,

3 – так само тільки з оплесками долонь,

4-  так само тільки з закиданням гомілки назад, руки в сторони,

5- так само тільки праве коліно в ліву сторони з доторканням лівої руки

6- потім ліве коліно в праву сторону з доторканням правої руки.

7- приставним кроком в праву сторону з оплеском під коліном,

8- так само тільки в ліву сторону.

В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1- два приставних в право,

2- два приставних в ліво,

3- потім присідання в право, руки вперед,

4- так само тільки в ліву сторону.

В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1- випад в право, руки в сторони,

2- випад в ліво, руки в сторони,

3- потім так само тільки добавляється ще руки вгору.

В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1- присідання на двох ногах, руки в сторони,

2- присідання на двох ногах, руки вперед.

В. п. ноги на ширині плеч, на місці кроком

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1 –нахил тулуба к правій нозі,

2- нахил тулуба к лівій нозі,

3- повернутися у в. п.

В. п.  ноги на ширині плечей.

1 – стрибком ноги разом, руки вгору;

2- стрибком ноги ширше плечей, руки вниз.

3- імітація стрибків на скакалці,

4 –прискорення на місце, з високим підійманням стегна.

В. п. ноги на ширині плеч, на місці кроком

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

 

6  хв

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

Усі рухи учні повторюють за вчителем

Тримати осанку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тримати осанку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виконується на 2 рахунки у послідовності, зворотній приставному кроці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рух виконується кроком у бік (ноги нарізно трохи ширше плечей) на 2 рахунки

 

 

 

 

 

 

 

 

Під кожний рахунок руки підіймаються вгору.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При нахилі ноги в колінах не згинати.

 

 

 

 

Енергійні рухи. Руки не згибати.

 

 

 

 

11.  Повторний замір ЧСС за 6 с.

15 сек.

Звернути увагу на дітей  з ЧСС більше 16 уд.

 

 

 

 

Основна частина ( 25 хв. )

1. Удосконалення  техніки низького старту.

 

Діти поділені на дві команди.

За командою «На старт» учень стає перед стартовою лінією, присідає і обпирається спочатку однією, а потім другою ногою об підлогу. Розставивши руки на ширині плечей, обпирається ними об підлогу перед стартовою лінією. При цьому плечі мають знаходитися над стартовою лінією.

Спрямує погляд на бігову доріжку і у цьому положенні чекає на команду «Увага».

За командою «Увага» коліно та ноги, що знаходиться позаду , відриває від землі, таз при цьому піднімається на рівні плечей.

За командою «Руш» тіло миттєво випрямляється вперед – вгору, ноги відштовхуються від підлоги. Погляд спрямує вперед на бігову доріжку. Нахил тіла повинен зменшуватись через 6-8 кроків, і тільки потім приймає вертикальне положення. Швидкість бігу на короткі дистанції  залежить від частоти роботи рук.

а) показ (вчитель показує);

б) показ на презентації ;

в) виконання класом (аналіз учителем).

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стежити, щоб діти виконували біг на носках з енергійними рухами рук, зігнутих у ліктях.

Пояснювати треба чітко, нешвидко, щоб дітям все було зрозуміло і при цьому показувати в повільному темпі.

 

2. Удосконалення техніки бігу на короткі дистанції за допомогою естафет:

Естафета №1

Спочатку показ відео на презентації естафетного бігу.

Команди стають у колону по одному. На відстані 10-15 м напроти команд знаходяться фішки . За командою «Руш!» перші номери біжать до фішок, оббігають їх, повертаються і передають естафетну палицю наступному гравцю. Перемагає команда, останній учасник якої першим пробігає лінію старту .

Естафета №2

Команди стають у колону по одному. На відстані 10-15 м напроти команд знаходяться барьери та фішки. За командою «Руш!» перші номери перестрибують барьери та біжать до квадратів, стрибають вперед назад вправо і вліво, а  повертаються по прямій і передають рукою естафету наступному гравцю. Перемагає команда, останній учасник якої першим пробігає лінію старту

Естафета № 3.

Команди стають в колону по одному. На відстані 10-15 м напроти команд знаходяться фішки, у першого гравця в руках гандбольний м’яч.  За командою «Руш» перші номери стрибають по координаційний драбині, потім біжать до фішок, оббігають їх, та повертаються по прямій і передають м’яч наступному гравцю. Перемагає команда, останній учасник якої першим пробігає лінію старту

 

8 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Учитель слідкує за передачею естафетної палички партнеру та нагадує  правила техніки безпеки .

3. Закріпити техніку стрибка засобом рухливої гри «Хто краще стрибне».( показ вчителя та показ відео на презентації). Учні ділиться на дві команда, стають в колони. Перша учень із одної команди робить стрибок, а вчитель проводить лінію, де учень закінчив стрибок. Далі стрибає другий і так далі. Потім починає стрибати друга команда. Яка команда далі стрибне тай і перемогла.

7 хв.

 

 

 

 

 

 

Активно відштовхнутись двома ногами, винести коліна вгору-вперед перед приземленням. Під час виконання стрибків звернути увагу на своєчасне винесення ніг вперед.

4. Рухлива Гра: «Третій зайвий»

А зараз, діти, ми проведемо гру “Третій зайвий”. Умови гри такі: всі учні стають в коло парами, а 2 залишаються: один втікає, інший доганяє. Якщо перший учень (що втікає) стає попереду пари, то втікає 3-й, що стоїть позаду.

 

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за правильністю виконання гри.

 

 

 

Заключна частина (4 хв )

1. Шикування в одну шеренгу.

2. Ходьба для відновлення дихання.

1 хв.

 

 

Темп повільний. Вдих глибокий – руки вверх, видох повільний – руки вниз через сторони

3. Шикування в одну шеренгу.

Підведення підсумків уроку

  • відмітити кращих учнів;
  • поцікавитись, чи сподобалось учням на уроці, який вид роботи сподобався найбільше;

уточнити які завдання були поставлені на уроці та чи виконані вони протягом уроку

 Рефлексія:

- Я дізнався…

- Зрозумів…

- Навчився…

- Найбільші труднощі відчував…

- Я не вмів, а тепер вмію…

 

1 хв.

Відмітити кращих учнів. Поставити оцінки

Залучання учнів до  самостійного щоденного виконання фізичних  вправ на  свіжому  повітрі.

4. Повторне вимірювання ЧСС за 6 секунд

20 сек.

Поцікавитися самопочуттям учнів. Звернути увагу на учнів, з високою ЧСС на початку уроку.

Норма 12 ударів

5. Домашнє завдання

10 сек.

Стрибки на скакалці

6. Організований вихід із місця заняття

10 сек..

В колону по одному

 

 

 

docx
Додано
6 серпня 2018
Переглядів
14635
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку