Урок "Конспект уроку з фізичної культури для учнів 6 класу. Модуль футбол"

Про матеріал

Урок побудований з викоистанням різних інноваційних технологій:

Перевірка домашнього завдання:презентація «Модуль футбол»Демонстрація та обговорення учнівської презентації;

Гра "Мікрофон" на початку уроку діти передаючи мьяч, називають правило техніки безпеки під час занять спортивними іграми (Говорити має тільки той, у кого є «символічний» мікрофон;

Рубрика: « Працюємо на випередження»обговорення та покази видів ударів, зупинок та ведення м'яча;

Естафети з елементами футболу з вікторино з завданнями на спортивну тематику та завданнями з коментарями щодо ігрових ситуацій.

Заспокійлива гра «Українська прем'єр Ліга » потрібно скласти пазли за яке місто, виступає футбольна команда.

Перегляд файлу

Відділ освіти, молоді та спорту

Долинської районної  державної адміністрації

Кіровоградської області

 

 

План-конспект

інноваційного уроку з фізичної культури

для учнів 6 класу

F:\фізична культура архів\олімп. тиждень -2013\IMG_3163.JPGз елементами футболу 

 

 

C:\Users\Лена\Desktop\баскетбол урок\IMG_6474.JPG

Підготувала:   Кривошея Тетяна Григорівна

  вчитель фізичної культури

Ганнівського навчально – виховного комплексу

«Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів

– дошкільний навчальний заклад»

 

 

Тема : Модуль  футбол

  • Мета:
  • закріпити отримані дітьми навички і вміння з техніки зупинки ,ударів та ведення м’яча ;
  • сприяти розвитку швидкості, спритності, координації та точності рухів учнів;
  •  Сприяти вихованню в учнів систематизації  занять фізичною  культурою і спортом та розвивати морально-вольові якості засобами гри у футбол

Завдання уроку

  • повторення   техніки  ударів  футбольного  м’яча  внутрішньою стороною стопи ;
  • закріплення   вмінь та навичок    зупинки  м’яча  підошвою й внутрішньою стороною стопи та передачу його партнеру;
  • вдосконалення  техніки  ведення м’яча

Тип уроку: навчально-тренувальний

Інвентар: 6-7 футбольних м’ячів (на 2 учнів – 1 м’яч), фішки, , дидактичний матеріал, 1 комплект форми, секундомір,свисток.

 

Технічні засоби навчання:програвач музичний,,ноутбук,

Місце проведення : спортивний зал .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Хід уроку

п.п

 

             Зміст   уроку

Дозування

 Організаційно – методичні вказівки

І

    Підготовча  частина

 15 хв.

 

1.

 Вхід до спортивного залу під звуки футбольного маршу колоною по одному на  традиційне місце шикування.

 

Шикування, рапорт капітана. Привітання: Слава Україні. Героям Слава!

 

 

Повідомлення завдань  уроку. 

 

 

Описание: http://www.tochkagif.ru/_ph/80/1/627636376.jpg

Перевірка домашнього  завдання:презентація «Модуль футбол»

  

 30с.

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

1хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3хв.

В колону по одному

 

Шикування в одну шеренгу.

Рапорт здає черговий

Звернути увагу на спортивну форму.

 

Звернути увагу учнів на важливість володіння технікою ударів, зупинок та ведення м’яча.

 Демонстрація  та обговорення учнівської презентації.

2.

Описание: C:\Users\Лена\Desktop\баскетбол урок\IMG_6475.JPGГра  «Мікрофон» перевірка правил  безпеки під час футболу 

 

 30 с.

 Кожний учень  по черзі, швидко висловлює  власну думку Говорити має тільки той, у кого є «символічний» мікрофон.(додаток1)

3.

Вимірювання ЧСС за  10 с

 

Описание: скачанные файлы  20 с

Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС та вдягнути їм «медичними» браслетами. Звільнений  учень допомагає вчителю.

4.

 Стройові вправи на місці. Повороти праворуч, ліворуч, кругом.

30 с

Чітке й одночасне виконання організуючих вправ

5.

 Різновиди ходьби:

  • звичайна;
  • ходьба  на носках, руки на поясі;
  • на п’ятках,руки за голову;
  • на носках, руки вверху долонями всередину;
  • на п’ятах, руки в сторони;
  • перекатом з п’ятки на носок;
  • на внутрішньому боці стопи, руки на поясі;
  • на зовнішньому боці стопи, руки на поясі;
  • напівприсід , руки на поясі;
  • у повному присіді, руки на коліна;
  • ходьба з високим підніманням стегна;
  • ходьба з закиданням гомілок,
  • ходьба  широким випадом уперед.

Спеціальні бігові вправи:

  • біг з високим підніманням стегна;
  • біг  з закиданням гомілок;
  • біг з ноги на ногу;
  • біг приставним кроком

Біг

  • спиною вперед;
  • біг перехресним кроком; 
  • – біг приставним кроком;
  • біг з прискореннями.

 

10м

10м

 10 м 

 

10 м

 

10 м

10м

10м

 

10м

 

3 хв.

20 м

20 м

20м

20м

 

  1хв.

 

(Додаток 2)

 

Стежити за правильною поставою  учнів.

 

Дистанція  між учнями – 2 кроки

 

 

Стежити за координацією рухів

 

Звернути увагу на частоту рухів.

 

Руки  зігнуті в ліктях

 

Інтервал 2 – 3 кроки.

 

Біг учнів в колоні по одному

 

Звертати увагу на втому учнів, переходити на ходьбу

Біг по діагоналі

 

6.

 Ходьба на відновлення дихання.

 

   30 с

 

 

 

Повільно, руки почергово вгору – вниз. Дихання  не затримувати. Глибокі вдихи  і видихи

7.

Перешикування  з колони по одному в колону по два.

10  с

 

 

 

Через середину залу.

Дистанція 2-3 м

8.

Загально розвивальні вправи на місці:

1.В.п. – о.с, руки на поясі 

 1- нахил голови вперед ;

 2- нахил голови назад;

 3- праворуч;

 4 – ліворуч.

 

2. В.п.-ноги нарізно, руки в сторони .

1-4  - колові оберти руками перед;

5-8 -  колові оберти руками назад.

 

3. В.п. –  руки в «замок» вперед;

1-2  - поворот тулуба праворуч;

3-4 -  поворот тулуба ліворуч.

 

4.. В.п. – ноги нарізно, права рука на поясі, ліва рука в гору.

1-3 – нахил тулуба ліворуч;

2-4 -  нахил тулуба праворуч.

 

5. В.п.-ноги нарізно, руки на поясі.

1-4  - колові оберти тулубом ліворуч;

  1.         -  колові оберти тулубом праворуч

 

  1. В.п. –ноги нарізно , руки вперед в сторони.

1- підняти праву  ногу ,носком дістати ліву руку;

  1.         – в.п;

          3- – те саме лівою ногою.

  1. В.п. – ноги разом, руки на пояс.

1-3 стрибок ноги на ширині плечей, оплеск в долоні над головою

2-4в.п.

  1. Біг  на місці
  2. В.П. – о. с.

1-2 – плечі вгору, піднятись на носки, глибокий вдих;

  3 -4 – плечі вниз,опуститись на всю стопу, видих

 

 

 

 

 

4-5 разів

 

 

 

 

 

 6 – 8 разів

 

 

 

 

 

 

6 – 8 разів

 

 

 

 

 

6 – 8 разів

 

 

 

 

8 – 10 разів

 

 

 

 

 

6 – 8

разів

 

 

 

 

 

 

.

 

 

Звернути увагу на максимальні нахилу голови

 

 

Вправу виконувати енергійно

 

 

 

Стежити за амплітудою рухів.

 

 

Руку не згинати та нахил виконувати максимально

 

Звернути увагу на координацію рухів

 

 

 

Максимальне відведення рук

 

 

 

Звернути увагу на координацію рухів

 

 

 

По свистку зупинка

 

Звернути увагу на відновлення дихання

 

 

 

 

ІІ

              Основна частина

25 - хв.

 

1.

1 – Удари  по  нерухомому м’ячу з місця внутрішньою частиною підйому та зупинки м’яча підошвою;

Описание: C:\Users\Лена\Desktop\166___04\IMG_6801.JPG

Описание: C:\Users\Лена\Desktop\166___04\IMG_6804.JPG2. Удари  по  нерухомому м’ячу з місця внутрішньою частиною підйому та зупинки м’яча підошвою

 

 

 

 

3. Удари  по м’ячу,що котиться  назустріч гравцеві внутрішньою стороною стопи та зупинка м’яча внутрішньою стороною стопи.

 

 

 

 

 

Описание: C:\Users\Лена\Desktop\166___04\IMG_6817.JPG

 

 

 

4. Удари  по м’ячу,що котиться  назустріч гравцеві внутрішньою стороною стопи та зупинка м’яча внутрішньою стороною стопи.

 

Описание: C:\Users\Лена\Desktop\166___04\IMG_6810.JPG5.Ведення м’яча правою, лівою ногою в ритмі кроку, торкаючись м’яча на кожному кроці, зупинка м’яча підошвою. (один відступає, інший наступає). 

 

 

 6.Ведення м’яча правою, лівою ногою в ритмі кроку, торкаючись м’яча на кожному кроці, зупинка м’яча підошвою. (один відступає, інший наступає).

 

Описание: C:\Users\Лена\Desktop\166___04\IMG_6813.JPG7 – Ведення м’яча  з об веденням гравця. Зупинка м’яча підошвою та удар внутрішньою стороною стопи.

8. Ведення м’яча  з об веденням гравця. Зупинка м’яча підошвою та удар внутрішньою стороною стопи.

 

9. Ведення м’яча та удар по м’ячу внутрішньою стороною стопи

 Рубрика: « Працюємо на випередження».

«Удари, зупинки  та ведення м’яча у грі футбол».

 

  1,5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

1,5 хв

 

 

 

Робота в парах

(відстань між гравця 3м)

Ударний рух починається з одночасного згинання стегна і повороту назовні ударної ноги

 

(відстань між гравцями 9 м)

Для зупинки м'яча, що котиться, нога виноситься назустріч м'ячу. Стопа повернута назовні на 90°. У момент зіткнення м'яча і стопи нога відводиться назад до рівня опорної ноги.

 (відстань між гравцями 3 м)

У момент удару і проводки стопа знаходиться строго під прямим кутом до напрямку польоту м'яча

 

 

 

(відстань між гравця 9м)

Ударний рух виконується, коли м'яч наблизиться до опорної ноги.

(відстань між гравцями 3 м)

 

М’яч не відпускати далеко від себе

 

 

 

 

 

 

(відстань між гравця 9м)

Ведення виконувати після зупинки м’яча

 

 

(відстань між гравця 3м)

 

 

 

(відстань між гравцями 9 м)

 

 

 

 

Робота  в трійках

 

Протягом уроку обговорення  інших видів ударів, зупинок та ведення м’яча

3.

 Естафети  з елементами футболу та вікторина з завданнями на спортивну тематику.

Команди  обирають назву команді, емблему та коментують чому.

Естафета №1.Ведення м’яча по прямій, зупинка м’яча підошвою, удар  внутрішньою частиною у  стіну, розворот, м’яч у руки не брати, ведення м’яча назад.

 

Питання вікторини: М’яч забитий у ворота?

  ( ГОЛ)

Коментування ситуації:

Естафета № 2. Ведення м’яча  в парах з ударом внутрішньою стороною стопи   фішками:

 

Питання:

Як називається   взуття футболістів? ( БУТСИ)

 

Коментування ситуації:

 

Естафета №3. Ведення м’яча між фішками:1 гравець веде м’яч до стіни, м’яч залишає біля лінії, назад рухається звичайним бігом. Другий гравець уперед біжить звичайним бігом, а назад веде м’яч між фішками. 

Питання :

 

Що призначається  при порушенні правил в штрафному  майданчику? (Пенальті, 11 – метровий удар).

Коментування ситуації:

 

Естафета №4. Ведення м’яча   з наступним ударом внутрішньою стороною стопи.

 

Питання: кому з гравців дозволено брати м’яч руками в штрафному майданчику? (Воротарю)

 

Коментування ситуації:

 

 

Завдання №5.Команди тримаючись за плечі один одного  виконують  присідання

Питання: Дайте  назву  грі у футбол в спортивному залі ( Футзал)

Коментування ситуації:

 

Перешикування з  2- х колон в одну  під музичний супровід

 

 10 хв.

 

 

30 с

 

 

Описание: F0682 хв

 

 

2 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2хв.

 

 

 

 

 

 

 

2хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 10 раз

Привітання команд.

Команди отримують знак команди для накопичення бонусів

 

М'яч не «відпускати» від себе

 Команда яка першою дала відповідь відзначається наліпкою

 

 

 (ситуація №1)

 

удари по м'ячу при веденні виконувати з різною силою

 

Команда яка першою дала відповідь відзначається наліпкою

 (ситуація №2)

 

 

Увагу приділяють точним передачам м’яча  та пересуванню гравців

(ситуація №3)

 

 

Команда яка першою дала відповідь відзначається наліпкою

 

Капітан веде м’яч до фішки та виконує удар по м’ячу наступному гравцеві. Той веде м’яч до капітана  аби він виконав  передачу м’яча  внутрішньою стороною стопи наступному гравцеві

Підсумок естафети: тримаючись за руки всі команда повертається назад при цьому капітан виконує ведення м’яча

(ситуація №4)

Діти рахують

вголос  (англійською мовою).

 

(ситуація №5)

 

 

 

 

ІІІ

                   Заключна частина

5 хв.

 

1

Шикування в одну шеренгу.

Заспокійлива  гра  «Українська прем’єр  Ліга »

  20с.

 

1-2 хв

 

Дихання  спокійне.

 

Гра :потрібно скласти пазли  за яке місто, виступає футбольна команда.

2

Вимірювання ЧСС (10 с)

 

20 с

 

 Визначити ступінь відновлення

3

Досягнення за урок. Виставлення  та мотивація оцінок.

 

   30  с

 

 

Визначити кращих.

4.

Домашнє завдання: згинання і розгинання рук в упорі лежачи

 10 с.

Перевірити ступінь розуміння учнями домашнього завдання

5.

Організаційний вихід  під музику зі спортивного залу в колону по одному

 

 

10с 

 

 

 

 

Звернути увагу на емоційний стан учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
31 січня 2018
Переглядів
5789
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку