План-конспект уроку з фізичної культури на тему : Різновиди ходьби і бігу. Удари по м’ячу внутрішньою стороною стопи

Про матеріал

Тема уроку:

«Передача м'яча внутрішньою стороною ступні та зупинка

підошвою».

Тип уроку:

навчально - тренувальний.

Завдання уроку:

1.Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

2.Повторити техніку виконання ведення, та зупинки м'яча підошвою.

3.Навчити техніку виконання передачі м'яча внутрішньою стороною ступні.

4.Сприяти розвитку швидкості, спритності, виховувати товариськість, доброзичливе ставлення один до одного.

Мета уроку:

1.Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

2.Навчити дітей виконувати спеціально бігові вправи.

3.Навчити техніку виконання передачі м'яча внутрішньою стороною ступні.

4.Сприяти розвитку швидкості, спритності, виховувати товариськість, доброзичливе ставлення один до одного.

Місце проведення:

- спортивний зал школи.

Інвентар:

- футбольні м'ячі, кубики, фішки, секундомір, суддівський свисток.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План-конспект уроку з фізичної культури на тему :

Різновиди ходьби і бігу. Удари по м’ячу  внутрішньою стороною стопи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку:

 

     «Передача м’яча внутрішньою стороною ступні та зупинка         

 підошвою».

Тип уроку:

навчально - тренувальний.

 

Завдання уроку:

  1. Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.
  2. Повторити техніку виконання ведення, та зупинки м’яча підошвою.
  3. Навчити техніку виконання передачі м’яча внутрішньою стороною ступні.
  4. Сприяти розвитку швидкості, спритності, виховувати товариськість, доброзичливе ставлення один до одного.

Мета уроку:

  1. Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.
  2. Навчити дітей виконувати спеціально бігові вправи.

 

  1. Навчити техніку виконання передачі м’яча внутрішньою стороною ступні.

 

  1. Сприяти розвитку швидкості, спритності, виховувати товариськість, доброзичливе ставлення один до одного.

 

Місце проведення:

- спортивний зал школи.

Інвентар:

 

- футбольні м’ячі, кубики, фішки, секундомір, суддівський свисток.

 

Структура уроку

 

 

п.п.

 

 

Зміст частини уроку

 

Дозування

 

Організаційно-методичні вказівки

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

I. Підготовча частина

 

Організаційний момент (шикування класу в одну шеренгу, рапорт чергового учня, привітання, пояснення завдань уроку).

 

Правила поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

 

Вимірювання ЧСС за 15 сек.

 

 

Організовуючі вправи:

- повороти на місті: «ліворуч», «праворуч», «кругом»;

- стройові кроки на місті;

- перешикування з однієї шеренги в дві.

 

Різновиди ходьби:

- ходьба на носках руки на поясі;

- ходьба на п’ятках  руки за спиною;

- ходьба на внутрішній стороні ступні руки на поясі;

- ходьба на зовнішній стороні ступні руки на поясі;

 

Різновиди бігу:

- біг у повільному темпі;

- біг приставними кроками правим боком уперед, руки на поясі;

- біг приставними кроками лівим боком уперед, руки на поясі;

- біг із високим підніманням стегна, руки працюють, як при звичайному бігові;

- біг із закиданням гомілок назад, руки працюють, як при звичайному бігові;

- біг стрибками з ноги на ногу;

 

- біг спиною вперед, руки працюють, як при звичайному бігові;

- біг з прискоренням.

 

 

Вправа на відновлення дихання:

1-4 руки вгору – вдих,

5-8 руки опустити вниз – видих.

 

 

 

15 хв.

 

2 хв.

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

30 сек.

 

 

1хв. 30 сек.

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 хв.

 

 

 

Присутність учнів, звернути увагу на зовнішній вигляд, взуття.

 

 

 

Чітко виконувати вправи за командою вчителя.

 

 

Готовність організму учнів до роботи на уроці.

 

Звернути увагу на дотримання правильних інтервалів та дистанцій.

 

 

 

 

 

 

Спину тримати прямо, голову не нахиляти, дивитися вперед.

 

 

 

 

 

 

 

Дихання рівномірне.

Вправа сприяє розвиткові координації рухів.

 

 

 

 

Спину тримати прямо, назад не відхилятися, тулуб не нахиляти уперед.

 

 

 

Під час поштовху максимально допомагати руками.

Погляд спрямований у напрямку руху через ліве плече.

Швидкість максимальна, вправу виконувати по діагоналі спортивного залу.

Поглядом супроводжуємо кисті рук.

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

II. Основна частина

 

Ведення, та зупинка м’яча підошвою.

Дві колони гравців стають одна навпроти другої. Відстані між ними - 10 м., із зміщенням на 1м. двоє ведучих з кожної колони прямують з м’ячами, щоб одночасно зупинитися в центрі. Зупиняють м’яч підошвою, міняються м’ячами і прямують назад до своїх колон. Інші гравці по черзі виконують цю вправу.

 

Зміна місць у колі з центровим.

Швидка передача і переміщення на вільне місце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передачі м’яча в русі.

На майданчику 15 х 5 м. встановлюються ворота із фішок. Дві групи гравців стоять позаду цих воріт. Перші гравці кожної команди стартують з м’ячем. Опинившись біля протилежних воріт, вони відразу проводять м’яч у ворота і продовжують бігти в кінець протилежної групи гравців, де зупиняються. Гравець, який отримав передачу, біжить з м’ячем до інших воріт і т.д.

 

Естафета із збиранням трьох предметів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 хв.

 

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 хв.

 

 

 

 

 

Изображение 004

 

 

 

 

Коло діаметром 15-25 м.

 

Изображение 002

 

 

 

Изображение 003

 

 

 

 

 

 

 

Послідовність виконання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 м.   4 м.  4 м.                    

          

_ _ _ _ _ _ _ _

 

_ _ _ _ _ _ _ _          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

2.

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

III. Заключна частина

 

Шикування класу.

 

Гра на увагу.

 

 

Вправи на відновлення дихання:

- зробити повільний повний вдих, затримати повітря.

- коротким і сильним поштовхом видихнути через рот.

 

Вимірювання ЧСС за 15 сек.

 

Підведення підсумків уроку.

 

Домашнє завдання.

 

Правила поведінки під час виходу зі спортивної зали.

 

5 хв.

 

30 сек.

 

1 хв.

30 сек.

 

30 сек.

 

 

 

 

 

 

 

30 сек.

 

1 хв.

 

30 сек.

 

30 сек.

 

 

 

 

 

Учні виконують, те що показує вчитель, а не те, що каже, та навпаки.

Спеціальні дихальні вправи. Вправа корисна при потребі «провітрювання» легенів.

 

 

 

 

 

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

Відзначення найактивніших.

 

 

 

Виходити зі спортивної зали звичайним кроком, не порушуючи строю, тримаючи дистанцію.

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 грудня 2018
Переглядів
3287
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку