План-конспект уроку з математики »Число і цифра 6. Утворення числа 6. Написання цифри 6. Шестикутник».

Про матеріал
Цей урок математики спрямований на ознайомлення учнів з числом і цифрою 6,формування навичок його написання та розпізнавання геометричної фігури -шестикутника.
Перегляд файлу

Середня загальноосвітня школа I –III ступенів № 105

                        Дарницького району м. Києва

                         ім. К.К. Рокоссовського

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План-конспект відкритого уроку

                з математики

 

 

  На тему:»Число і цифра 6. Утворення числа 6. Написання цифри 6. Шестикутник».                

 

 

 

 

 

                                                   Студентки

                                                                           КМПК ім.Б.Д.Грінченка

                                                  ПНАНс-1-08-1.2з групи 5курсу

                                                  Берегової    Наталії           

                                                        В’ячеславівни

 

 

 

 

Тема. Число і цифра 6. Утворення числа 6. Написання цифри 6. Шестикутник.

 

Мета. На основі практичних дій із предметами розкрити утворення числа 6 із попереднього числа додаванням до нього одиниці. Формувати поняття числа 6. Ознайомити із цифрою 6 і навчити її писати. Вчити правильно виконувати технічні та гігієнічні правила написання цифри. Дати поняття про шестикутник. Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, спів ставляти. Розвивати сприйняття числа 6,використовуючи групи малюнків та предметів. Закріплювати раніше вивчений матеріал. Виховувати любов до математики, до охайності й краси запису в зошитах.

 

Тип: комбінований

 

Обладнання: малюнки тварин, таблиця, предметні малюнки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Зміст уроку

 

 

I.Організаційний момент

    

                          Наш клас математичний

                          І цікавий і не звичний,

                          Гостей є у нас багато,

                          Спробуйте усіх впізнати,

                          Цікавинки,запитання,

                          Тож умощуйтесь зручніше

                          І працюйте веселіше.

                          Ледарів у нас немає,

                          Хто руки не піднімає?!

                          Вирушаємо у путь –

                          Нас цікаві справи ждуть.

 

 

II.Повідомлення теми та мети уроку

 

Сьогодні ми будемо подорожувати країною Математики і дійдемо до палацу самої Цариці. Шлях цей не простий але якщо ви будете дружніми, уважними, кмітливими то подолаєте перепони на нашому шляху до палацу.

 

-Отже, щасливої дороги!

 

 

III. Актуалізація опорних знань

 Перед нами ворота країни Математики. Щоб отримати ключик від воріт вам потрібно полічити від 1 до 10, від 5 до 10, від 10 до 0.

 

 

 

  •   Назвіть сусідів чисел:

 

            

 

                 

 

                

 

-Молодці! Ось і наш ключик. Відкриваємо.(Вчитель бере ключ і імітує, що відкриває).

 

  • Подивіться перед нами чарівне дерево. Щоб пройти далі потрібно порахувати на ньому грушки.

Молодці!Ідемо далі.

 

  • Подивіться,хто нас зустрічає?

Поросятко Наф –Наф просить вашої допомоги. Він побудував будинки, але ні як не може засилити числа у їх квартири.

  •         Допоможемо йому.

  
 

 

Молодці!Ви допомогли Наф-Нафу. Він вам уже вдячний!

 А ми рушаємо далі.

 

  • А хто це на нашому шляху?(Білочка).

Білочці у лісовій школі завдали завдання, вона ніяк не може його виконати.

-Допоможемо їй?

 Порівняння чисел:

 

5 і 1      3 і 3     2 і 3    4 і 2     4 і 5     4 і 3      2 і 1

 

Молодці!Ви не тільки розумні але й гарні друзі.

А наша подорож триває.

 

  • Хто це нас зустрічає?(Їжачок).
  •         яке завдання він вам приніс? Щоб пройти далі, треба розв’язати і прочитати приклади.

 

2  +  1 = 1 +  3 =  1 + 1= 

 

-Молодці! Їжачок задоволений вашою роботою і пропускає нас.

 

Ви так гарно працювали, що трохи притомилися.

Давайте відпочинемо.

                         Фізкультхвилинка

 

IV. Сприйняття усвідомлення нового матеріалу

 Відгадайте загадку і дізнаєтесь, що це за таємничий гість, який запрошує до себе в гості.

                             Сам чорний, та не ворон,

                             Є роги , та не бик,

                             Шість ніг без копит.

                                                               (Жук).

  •         Отже, наш таємний гість –жук.
  •         Скільки в нього ніг?

Він приготував для вас цікаві завдання.

  1.    Подивіться на дошку.

-Скільки ви бачити кружечків?

- Що треба зробити, щоб їх стало 6?

(До попереднього числа 5 додати 1).

2)Скільки трикутників?(5).

-Що треба зробити, щоб трикутників стало 6?

(до попереднього числа 5 додати 1).

Робота за таблицею.

-Молодці!Наш таємний гість вами задоволений. Ідемо далі.

 

  • А хто це нас зустрічає?(Лисичка).

Вона підготувала для вас віршик-задачу.

                            5 листочків, та ще листок

                            Заховався між квіток.

                           Проте завдання, діти:

                           Листочки перелічити.

                                                                (6)

-Лисичці, дуже сподобалось як ви працюєте і вона хоче навчити вас писати цифру 6.

- Подивіться на цифру 6.

- На що вона схожа?

                          Цифра 6- немов замок:

                          Знизу – круг, вгорі гачок.

  • Письмо цифри 6 вчителем на дошці з поясненням.

-Цифра 6 складається з великого лівого півовалу та малого овалу.

Починаємо писати цифру 6 нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, робимо заокруглення ліворуч, що переходить у лівий півовал, який внизу переходить в малий правий півовал, що з’єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.

  • Письмо цифри 6 в «повітрі».
  • Письмо учнями цифри 6 у друкованих зошитах.

-Лисичка пропонує трохи відпочити.

                         Фізкультхвилинка

                    «У ліс по гриби та ягоди»

  • Беремо кошики і йдемо в ліс.

(Діти встають, рукою показують, що вони взяли кошики)

  • Доходимо до лісу і бачимо під деревом 6 грибочків. Ми їх зриваємо і кладемо в кошики.

(Діти нахиляються 6р. імітуючи, що вони рвуть гриби).

  • Їдемо далі в ліс і бачимо чудові, спілі ягоди на кущі. Зриваємо по 6 ягідок.

(Діти зривають по 6 ягідок).

 

Молодці! Лисичці сподобалося, як ви виконувала вправи.

 

  •         Подивіться, а хто це?(Змія)
  •         Вона підготувала для вас цікаві завдання.

V.Узагальнення та систематизація знань учнів.

 

Робота в зошиті

1.Розв’язання прикладів.

2.Порівняти числа.

Робота в підручнику

-Скласти приклади за малюнком.

- Що це за фігура? (Шестикутник).

-Доведіть, що ця фігура шестикутник.

 

Цікава задача

                     5 їжачків у лісі грали,

                     Гриби, сунички там збирали.

                     А один, ледачий, спить.

                     Скільки разом полічить. (6)

Нарешті ми з вами прийшли до палацу цариці – Математики.

 Висновок: Ви молодці! З усіма завданнями ви легко справилися. Були дружними, допомагали тваринкам.

За вашу гарну роботу на уроці Цариця  хоче нагородити вас  подарунками.

 

VI.Підсумок уроку

 -Яку цифру вивчили?

 - Яку геометричну фігуру вивчили?

 - Що робили на уроці?

 - Що вам сподобалося найбільше?

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
21 лютого 2025
Переглядів
317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку