План-конспект уроку з основ здоров'я в 2-му класі.

Про матеріал
Формувати вміння розпізнавати та визначати причини гарного та поганого настрою та їх ознаками;вміння працювати в групах;розвивати та корегувати емоційну сферу,логічне мислення,пам'ять мовлення,моральні якості,як доброзичливість,співчуття,взаємодопомога,повага,виховувати дружні стосунки в колективі.
Перегляд файлу

                                    План-конспект уроку з основ здоров'я в 2-му класі.

Розділ 1. Здоров'я збережувальна поведінка.

Тема: ,,Настрій та його вплив на здоров'я людини.Усмішка-запорука гарного настрою."

Мета: уточнити в учнів уявлення про настрій та його вплив на здоров'я людини,формувати вміння розпізнавати та визначати причини гарного та поганого настрою та їх ознаками;вміння працювати в групах;розвивати та корегувати емоційну сферу,логічне мислення,пам'ять мовлення,моральні якості,як доброзичливість,співчуття,взаємодопомога,повага,виховувати дружні стосунки в колективі.

Методично-дидактичне забезпечення:

презентація ,,Настрій та його вплив на здоров'я людини. Усмішка-запорука гарного настрою,мультимедійний проектор,іграшки лялькового театру,магнітна дошка та магніти,смайлики,сонечко та промінці(вирізані з картону)хмаринка (вирізана з картону),фломастери,скотч. ,,Склади малюнок",гра ,,Утвори настрій",банка скляна(1л),м'ячики тенісні,камінці (до вправи    для саморегуляції),валентинки,фізхвилинка ,,Гарний настрій" твір на акордеоні

(Ігор Штогран).

Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу.

Вид уроку: Інтегрований урок з елементами тренінгу.

                                     Хід уроку

І.Організаційна частина. Нервово-психологічна підготовка.

   Вчитель: Всіх гостей і присутніх,

                       Що прийшли на урок я вітаю,

                       Доброго дня всім бажаю,

                       Зі святом Валентина поздоровляю!

                       І в нас,і у Вас

                      Хай все буде гаразд,

                      Щоб ми і ви щасливі були!

 

ІІ.Актуалізація опорних знань.

    1.Перегляд слайдів.Відповіді на питання.

        Вчитель: Що значить бути щасливою людиною?

                            Найголовніше для кожного з нас,

                            щоб відчувати себе щасливим-це бути здоровим.

                            А для того,щоб бути здоровим,

                            що треба знати і виконувати?

                           -Дотримуватися режиму дня;

                           -робити ранкову зарядку;

                           -правильно харчуватися(вживати корисну їжу);

                           -виконувати правила особистої гігієни(бути охайним);

                           -більше рухатися,грати на свіжому повітрі;

                           -загартовуватися;

                           -регулювати працю і відпочинок.

    2. Логопедична хвилинка.

        Промовляння швидкомовки.Відповіді на питання.

 

 Швидкомовка

Кричав Архип,

Архип охрип,

Не треба Архипу,

Кричати до хрипу.

Вчитель:  -Хто такий Архип?(хлопчик)

                     -Що робив Архип?(кричав)

                     -Що трапилося з хлопчиком?(він охрип)

                     -Чи буде Архип відчувати себе здоровим?(ні)

                     -Як буде почувати себе хлопчик?(погано).

ІІІ.Повідомлення теми,мети уроку.

     Вчитель:  Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь,

                          що таке настрій,яким він буває,

                          та як він впливає на здоров'я

                          людини,будете вчитися створювати

                          та підтримувати гарний і веселий настрій.

     -Давайте подаруємо один одному посмішку і помандруємо до країни Настрою.

  ІV.Основна частина.

       1.Інсценування ,,Веселка і Вередун"(ляльковий театр).

           Стук в двері і з'являється дівчинка Веселинка.

  Д.: -Доброго дня вам! (діти відповідають)

           Я прийшла до вас в гості з країни Веселка,

           щоб погратися з вами.Можна? (Так)

  Заходить хлопчик Вередун.

   Х.: -Бачу вам тут весело,а я весь час 

           плачу,вередую,мені сумно.

Д.: А ти хто? І чому ти плачеш?

       Чому тобі сумно?

Х.: Я Вередун.А потрапив я до вас з країни Хмар.

       Колись наш край називався Сонячним,

       на небі було сонечко.

       Але нас всіх зачарувала зла чаклунка,

       розкидала сонячні промінці,і тепер всі

       у нашій країні плачуть і не сміються,

       а на небі одні темні хмари.

Вчитель: Але ж вас можна розчаклувати?

                    Чи можемо ми тобі допомогти?

Х.: Мені можуть допомогти тільки ті,

       Хто збере сонячні промінці докупи і

       тоді буде у нас сонячно,повернеться

        сонечко.

Вчитель: Сідай,Вередун,і заспокойся.

                    Ми допоможемо жителям країни

                    Хмар знову стати радісними?

                    Розчаклуємо їх?

2.Робота над новим матеріалом.

           Розповідь учителя.

Вчитель: Гості Веселинка та Вередун

                    завітали до нас з різним

                    настроєм.Отже, давайте

                    розглянемо,що ж таке настрій.

Настрій-це всі переживання,почуття,

                  які виникають протягом дня.

У кожної людини буває різний настрій.

Якщо людина щаслива,задоволена,то в

неї хороший настрій.Якщо людина

чимось засмучена,незадоволена,то й

настрій у неї псується.

Настрій залежить і від здоров'я людини.

Коли в людини веселий,бадьорий настрій,

це означає,що вона здорова.

 

   Запам'ятайте.

Радість,сміх,спокій корисні для здоров'я,а смуток,сльози,злість-шкідливі.

Який у людини настрій,можна визначити за виразом обличчя.

Розгляньте на екрані обличчя і визначте,в кого який настрій.

(радісний,сумний,спокійний,сердитий).

            Загадка.

На обличчі квітне,

Від радості зростає (Усмішка)

Учень:

Вірш про усмішку.

Усмішка щастя вміщає,

Усмішка радість несе,

Усмішка всіх звеселяє,

Усмішка краще за все.

-Якщо людина усміхається,то в неї гарний

настрій,який передається іншим людям.

Тому зберігайте гарний настрій і

даруйте радість іншим.

Вчитель: Що ж впливає на наш настрій?

                    Нас оточують різні речі,предмети

                    Подивіться та виберіть предмети,

                    які можуть поліпшити ваш настрій.

Висновок. Отже,на наш настрій впливають предмети,

                      які можуть покращувати настрій,або погіршувати його.

Вчитель: -Як приємно бачити красу навколо себе,

                      усмішки різних людей.

                     -Як приємно вдихати аромат квітів.

                     -Як приємно чути голос матусі

                       і спів пташок.

                      -Як приємно гладити домашніх улюбленців.

Висновок. Приємні відчуття теж поліпшують наш настрій.

Учень: Вірш.

-Я всміхаюсь сонечку!

-Здраствуй,золоте!

 -Я всміхаюсь квітонці;

 -Хай вона росте!

 -Я всміхаюсь дощику:

 -Лийся,мов з відра!

 -Людям усміхаюся;

 -Зичу їм добра!

Вчитель: У народі кажуть: ,,Якщо дитина бігає та грається,то їй здоров'я

 посміхається,,Гра вносить у життя людей   радість і      бадьорість. Рухатися,бігати,гратися-це значить жити.

 Хочеш бути щасливим грайся.Хочеш бути здоровим-грай.

Висновок. Отже,різні ігри створюють гарний настрій.Також на наш настрій впливають вчинки.Погляньте на екран та поясніть вчинки дітей.

Вчитель: -Які чарівні слова,які б могли покращити наш настрій ви знаєте?(,,Добрий день", ,,До побачення", ,,Будь ласка", ,,Вибачте", ,,Дякую" тощо).

Висновок: На наш настрій впливають слова.Слова ввічливості поліпшують настрій людини.

Гронування

 

гарні вчинки                                                                     ,,Чарівні слова"(ввічливості)                                    

 

                               посмішка                           ігри

 

предмети,речі,що підвищують настрій                                      відчуття  

 

 

  V.Закріплення вивченого матеріалу

Вчитель: Для того,щоб розчарувати країни Хмар.Ми трохи пограємо та складемо сонячні промінці.

Вправа: ,,Комплімент".

                    Діти стають у коло.Ведучий вчитель бере за руку сусіда,говорить йому комплімент і дарує посмішку.Слідуючий ученик повторює теж саме.Вправа продовжується,поки всі по колу не отримують комплімент.

Вчитель: Який у вас настрій від почутих слів? (гарний,веселий)

2.Вправа ,,Створи настрій". Діти отримують смайлики та фломастери,відображають на обличчі смайлика свій настрій.Потім прікріплюють на дошці біля сонечка або біля хмарки.

3.Фізхвилинка.

4.Робота в групах.

    Вчитель: А зараз ми розділимося на дві групи і пограємо.Кожна група отримає завдання.

4.1.Рольові програвання ситуацій.

    І.група Мама прийшла з роботи і дуже втомилася.Дії дітей.

   ІІ.група Бабуся(дідусь) намагається перейти вулицю,але погано баче.Дії дітей.            

4.2.Складання пазлів. ,,Утвори настрій", ,,Сюжетні малюнки", ,,Визнач поведінку дітей".

4.3.Робота за малюнками.Розкажи про настрій дітей.

       Діти під сонечком прикріплюють малюнки з гарним настроєм,під хмариною,поганий.

5.Колективна робота.

    Складання промінців для сонечка (гарні вчинки,посмішка, ,,Чарівні слова",предмети,речі,відчуття,ігри).

6.Вправи на саморегуляцію ,,Тримай себе в руках".

    Вчитель: Діти,якщо ви відчули,що ви злі на когось,

                        всім хочеться плакати,або когось ударили-існує багато способів допомогти собі.Наприклад,один з них,повторюйте за мною:

1.Потрібно розставити ноги на ширині плечей і міцно впертися в підлогу.Потім обхопити долоньками свої лікті й сильно притиснути руки до грудей.Порахувати від 1 до 10.Зробити глубокий вдих і видих (3р.) і злість пройде.

2.Вчитель ставить на стіл банку пусту і каже.Уявіть,що це наше життя змалечку.У вас буває гарний настрій(кидає в банку декілька тенісних м'ячиків),буває поганий настрій,неприємності,дрібниці(кидає в банку камінці).

Чим більше буде гарного настрою,здоров'я,тим краще ви будете себе відчувати,будете щасливими.І,навпаки,чим більше камінців,тим гіршим буде здоров'я,людина буде відчувати себе нещасною.Тож старайтеся бути у доброму гуморі,робіть добрі вчинки і життя ваше буде щасливим.

3.Вірш читає учень.

    Усміхнися всім навколо:

    Небу,сонцю,квітам,людям:

    І тоді обов'язково

    День тобі-веселим буде!

VI.Заключна частина.

      Вчитель: Що ж,діти,ми впоралися із цими завданнями.Жителі країни Хмар більше не будуть плакати.Чари Злюки знищено.Діти,а який  настрій у Вередуна зараз?Ну що,Вередун,бачу ти вже повеселішав,став веселим,радісним.Передавай привіт своїм друзям і більше не сумуй.

VII.Підсумок уроку.

       Вчитель: Що вам найбільше сподобалося на уроці?

                           Коли був найкращий настрій?

                            Який зараз у вас настрій?

Кожен учень в знак подяки від Сонячної країни за гарну допомогу отримує Валентинку.Будьте веселі та щасливі!

docx
Додано
25 лютого 2019
Переглядів
880
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку