вчитель французької мови вищої категорії Гімназія №20, м.Маріуполь
Підручник: Н.П.Чумак, Т.В.Кривошеєва,Французька мова: підручник для 4 класу.
Тема уроку: Les loisirs.
Мета: Формувати навички свідомого читання, особистісного спілкування і спілкування у невеличких групах; розвивати критичне мислення, зв’язне мовлення; розвивати інтерес, зацікавленість до занять у позаурочний час.
Обладнання: Малюнки, на яких зображені види любимих занять, роздавальні картинки, таблички для групової роботи.
Тип уроку: Комбінований.
Методи і прийоми: Робота в групах, «Інтерв’ю», методика взаємних питань.
Хід уроку:
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
Sujet et but 1. Повідомлення теми та мети уроку. Презентація теми. (Додаток 1).
2. Актуалізація опорних знань.
Exercice рhonétique 1. Фонетична зарядка (Мовна розминка).
2. Словникова робота. Робота в групах. Робота в групах ведеться за допомогою карток, які відображають види дозвілля (Додаток 2).
Lexique et grammaire 1. Активізація лексичного та граматичного матеріалу:
- Організація роботи з карткою результатів уроку: «Ecrivez la date dans vos fiches». (Малюнок 1).
2. Мотивація навчальної діяльності:
- Демонстрація відео з висловлюваннями французьких школярів за темою: «Дозвілля, захоплення» (Додаток 3);
- Завдання для учнів: Заповнити картки, записавши мету і тему уроку (Малюнок 1).
3. Активізація знань учнів і зняття мовних труднощів.
вчитель французької мови вищої категорії Гімназія №20, м.Маріуполь
- Творча робота в групах. Повторення вивчених раніше лексичних одиниць і введення нових за допомогою прийому «Boîte misterieusé». Клас ділиться на 2 групи, учні дістають листочки із коробочки і згадують назви видів дозвілля, вивчених раніше. Впізнають нові лексичні одиниці з даної теми. Спільно активізують і відтворюють нову інформацію. Виступають з повідомленням від групи. (Додаток 4).
.
Фізкультхвилинка: Гра «Au stade»:
- Призначення учнів на ролі французького кореспондента;
- Змалювання уявної ситуації – До нашої школи приїхав кореспондент, щоб написати статтю про улюблені заняття учнів; - Кореспондент бере інтерв’ю у учнів школи, яких зустрів на шкільному подвір'ї.
Орієнтовні питання:
- Як тебе звати?;
- У якому класі ти навчаєшся?;
- Чи любиш ти заняття спортом? Яким?
(Відео: Інтерв’ю з молоддю-Microchic et les loisirs des jeunes. Додаток 5).
4. Узагальнення і систематизація знань і умінь.
- Створення проблемної ситуації, постановка навчальної задачі. (Робота за статистичними таблицями з результатами опитувань, пропонується відповісти на питання і виконати анкетування серед учнів).(Додаток 6).
1. Ecris les activités de loisir d’après les images.
2. Міркування:
- Читання тексту частинами. Аналіз його змісту за допомогою питань на витлумачення;
- Складання «Т-схеми»
Так |
Ні |
(Докази) |
(Докази) |
|
|
Résumé: 1. Підведення підсумків уроку.
2. Вчитель пояснює домашнє завдання. Пропонується 3 типи домашнього завдання відповідно до рівня учня. (Додаток 7).