Затверджую
Старший майстер
_____________ П.І.Б.
ПЛАН УРОКУ №_____
Професія: __________________________________________________
Група:_____ Kypc: _________ на «___»_____20__ р.
П.І.П. майстра в/н: _______________________________________
Тема програми: Виконання технологічних операцій з обробки табличних даних
Тема уроку: Налаштування інтерфейсу програми. Створення електронних таблиць, заповнення їх даними, форматування електронних таблиць.
Мета уроку:
Тип уроку:
Форма проведення:
розповідь-пояснення, самостійна робота.
Дидактичне забезпечення: (мета: формування, закріплення знань через
використання наочності):
Матеріально-технічне забезпечення: персональні комп’ютери, програмне забезпечення: програма Microsoft Word, ОС Windows 7.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина
1) Перевірка стану обладнання.
2) Перевірка наявності учнів на уроці.
3) Записи в журналі та зошиті допуску до роботи згідно правил т/б.
ІІ. Вступний інструктаж
Ознайомитися із роздатковим матеріалом для самостійної роботи ( додаток 2).
ІІІ. Поточний інструктаж.
Цільові обходи:
- надати допомогу учням, яким важко працювати в даній програмі.
Майстер виробничого навчання ______________ (П.І.Б.)
Теоретичні відомості.
Часто при обробці даних виникає необхідність зображувати їх у вигляді таблиць. При проведенні розрахунків над даними, які подані в табличній формі, широко використовують спеціальні програми для роботи з електронними таблицями. Іноді такі програми називають табличними процесорами. На екрані дисплея електрона таблиця має вигляд прямокутної матриці, що складається з колонок та рядків, на схрещенні яких утворюються клітинки. Кожна колонка та рядок мають ідентифікатор, так що кожна клітинка визначається однозначно. В клітинки поміщуються числа, математичні формули і тексти. Зараз найширше використовується табличний процесор Microsoft Excel для Windows.
Для запуску програми Excel слід виконати команду Пуск/Программы/Microsoft Microsoft office/ Microsoft Еxcel, після чого на екрані з’явиться вікно табличного процесора. Вікно містить ряд типових елементів: рядок заголовка, рядок меню, яке включає такі пункти:
Наступні типові елементи:
Основні елементи Excel.
Книга – це документ, який створюється у табличному процесорі Excel. Кожна книга складається з листів таких типів: робочі листи, листи діаграм, листи макросів, модулів, листи діалогу. Робочі листи - це електроні таблиці, що складаються з колонок і рядків. Максимальне число колонок таблиці – 255, рядків – 16384. Колонки позначаються зліва направо літерами - A…Z, AA-AZ…. Рядки позначаються зверху вниз цифрами від 1 до 16384. На перетині колонки і рядка розміщується чарунка.
Позначення (адреса) чарунок складається з позначення колонки та рядка. Табличний курсор переміщується по таблиці за допомогою клавіш керування курсором або за допомогою миші.
Excel має могутні засоби адаптації до вимог конкретного користувача. За їх допомогою можна змінити зовнішній вигляд екрану програми, параметри редагування, перегляду, збереження, друкування таблиць. Вікно має ряд вкладок, розгорнувши вкладку, можна встановити відповідні параметри.
Вкладка Вид дозволяє встановити або відмінити індикацію рядка формул і рядка стану, показ смуг прокрутки і ярликів листів та ін.
Створення та збереження файлів книг. При створенні нового файла Microsoft Excel слід вибрати команду Пуск/Все программы/ Microsoft Office/ Microsoft Excel 2007 або створити за допомогою контекстного меню правою кнопкою миші на робочому столі. Робота з файлами книг виконується за допомогою пункту горизонтального меню Файл.
Створення таблиці. При створенні нового документа слід вибрати команду Файл/Создать/Новая книга. На екрані з’явиться нове вікно документа з іменем Книга1 або Книга 2, або…) для вводу даних таблиці.
Завантаження таблиці. Будь-яка таблиця, яка була збережена під певним іменем, може бути завантажена до процесору Excel для подальшого редагування або перегляду. Для цього слід скористатися командою Файл/Открыть На екрані з’явиться вікно діалогу, робота з яким відбувається за стандартними правилами, тобто треба вказати дисковод, папку, ім’я файлу.
Збереження книги. Для збереження таблиці слід виконати команду Файл/Сохранить або натиснути на рядку заголовка кнопку