Подорож до казки
Мета: Закріпити зміст українських народних казок, вчити їх відтворювати за запитанням вихователя, повторити пісеньки Колобка; вчити відгадувати загадки, повторити поняття «один, багато», «високий, низький»; вчити розрізняти та називати кольори, геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник; продовжувати виховувати позитивне ставлення до українських народних казок, бажання працювати самостійно.
Обладнання: магнітна дошка, чарівна торбинка, чарівна книжка, зображення героїв казок «Колобок», «Ріпка», « Рукавичка, кошик з морквою, відеозапис руханки «Жабка-реготушка», дидактична гра «Хто зайвий?», тарілка з геометричними фігурами різного кольору.
Хід заняття:
Звучить легка мелодія.
ПРИВІТАННЯ:
- Доброго ранку, сонце привітне! (Вітаються мізинці).
- Доброго ранку небо блакитне! (Вітаються безіменні пальці).
- Доброго ранку в небі пташки! (Вітаються середні пальці).
- Доброго ранку, маленькі дубки! (Вітаються вказівні пальці).
- Я вас вітаю, і я вас люблю! (Діти плескають у долоні)
- Сьогодні , дітки, ідучи в садочок на стежинці побачила чарівну торбинку, а в ній щось є. Давайте, подивимось що там? (Діти дістають « Чарівну книжку».) Це книжка не проста. В ній зібрано наші улюблені казки. Давайте почитаємо! (Вихователь не може відкрити книжки, бо її закрив Лиходій). Але ми зможемо її відкрити, коли виконаємо всі завдання від Лиходія.
Завдання №1 від Лиходія:
Загадка
(Вихователь витягує листок із завданням).
- Малята, якого кольору листок? (зеленого)
- А на яку геометричну фігуру схожий? (трикутник)
Мурка за жучку
Жучка за внучку
Внучка за бабу
Баба за діда
Сховалася ріпка велика...(Ріпка)
- Молодці, дітки. А давайте згадаємо, що посадив дід?
- Якою виросла ріпка?
- Коли ріпка виросла, хто допомагав витягнути її з землі?(діти називають героїв, а вихователь викладає їх на магнітну дошку)
Вихователь виглядає героїв, а діти їх називають.
- Скільки героїв допомагало витягнути Ріпку? (багато)
- Скільки було Ріпок? (Одна)
- Давайте порівняємо за висотою діда і онучку. Хто високий? (Дід)
- А онучка? (низька)
- Молодці, дітки. Справились з першим завданням.
А ось і друге завдання від Лиходія.(Вихователь витягує листок із завданням).
- Дітки, якого кольору листок? (жовтого)
- На яку геометричну фігуру він схожий? ( на кружечок)
Вихователь читає загадку:
І ведмедю не дістався,
Та лисиці на зубок
Все ж натрапив… (Колобок)
Бесіда за змістом казки «Колобок»
- Хто спік Колобка?
- З чого баба спекла Колобка?
- Де схолодав Колобок?
- Куди він покотився?
- Кого зустрів Колобок у лісі?
Діти відповідають на питання та вихователь викладає героїв разом з дітьми.
- Яку пісеньку співав Колобок?
- Що сталося з Колобком?
- Чому Лисиця з’їла Колобка?
- На яку геометричну фігуру схожий Колобок?
- Чи слухняний був Колобок?
- Чи можна без дозволу дорослих виходити з домівки? (діти дають відповідь)
- Давайте сядемо за столики. З якої казки перед вами казкові герої?(Колобок) Уважно роздивіться, візьміть з тарілочки прямокутник синього кольору та закрийте «зайвого» казкового героя. (Діти виконують завдання, вихователь контролює)
Фізкульхвилинка.
Весела руханка «Жабка-реготушка» ( Дитяча пісенька «З любов’ю до дітей»)
Третє завдання від Лиходія, вихователь дістає аркуш паперу у формі квадрату, червоного кольору.
- Якого кольору аркуш паперу?
- На яку геометричну фігуру схожий?
Загадка про Рукавичку.
В лісі звірям всім на втіху
Щось згубив старенький дід.
Влізли мишка туди й жабка,
Заєць, лиска, вовк, ведмідь,
Ще й кабан-іклан. Будь ласка,
Пригадайте, що за казка? (Рукавичка)
- Хто загубив рукавичку?
- Де дід її знайшов?
- Хто перший побачив рукавичку?
- Хто ще оселився в рукавичці?
- Хто прийшов останній?
- Скільки звіряток жило в рукавичці?
- Хто найперший? (Мишка)
- Хто найбільший?( Ведмідь)
(Вихователь бере у руки кошик).
- Діти, а що полюбляє їсти зайчик.
- Подивіться, у мене в кошику є морква. Скільки морквин? (багато). Візьміть кожен по одній морквині.
- Скільки у вас морквинок? (одна).
- Кожен має по одній морквинці? (так).
- Отже, морквин стільки скільки дітей. Тобто і вас, і морквин порівно.
Вихователь забирає у 2-3 дітей моркву.
- Чого тепер більше, а чого менше? (Дітей більше, а морквин менше)
- Що потрібно зробити, щоб морквин і дітей було порівну? (віддати дітям морквинки)
- Молодці, дітки. Всі завдання від Лиходія ми виконали, а зараз ми спробуємо відкрити нашу Чарівну книжку .
Вихователь відкриває книжку, в ній є ілюстрації до українських народних казок. Діти дивляться та називають назви казок.
- Яка найбільше вам казка сподобалась?
- Яку ви хотіли б почути на наступному занятті?
Підсумок заняття:
- Чи сподобалось вам заняття?
- З якими казками ми зустрілися?
- До якої казки ви хотіли б завітати наступного заняття?