Тема : Подорож до країни казок
Мета: навчальна – поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості,активізувати читацьку пам’ять;
розвиваюча – удосконалювати навички виразного читання, збагачувати словниковий запас, розвивати творчі здібності, коригувати логічне мислення, увагу, емоції, використовуючи ситуації подиву, радості, зацікавлення, формувати оцінні судження;
виховна – виховувати чуйність доброзичливість сміливість, справедливість, дружелюбність, інтерес до народної творчості та любов до українських казок
Обладнання. Ілюстрації до казок, клубок ниток, казкове лото, маски персонажів, казкові предмети, виставка книг, запис мелодій до казок
Хід заходу
Учитель:
Добрий день, усіх вітаєм.
Раді бачити тут вас.
А тепер скажіть, будь ласка,
Що чекаєте від нас?
Добрий день, вітаєм вас.
Настає дозвілля час.
Діти наші, не зівайте.
Добру казку починайте.
В казку вирушим всі разом,
Перешкоди всі пройдем.
А хто буде сумувати,
Із собою не візьмем.
Сьогодні ми зібралися тут всі разом для того, щоб побувати в гостях у казки.
Діти дуже люблять слухати казки, а дорослі з великим задоволенням розповідають, читають їх дітям. Казка жила, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди.
Казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків. Дарує щедрість, багатство хорошим людям.
Тому сьогодні ми допоможемо нашим дітям побувати у казці. Ще раз перегорнемо сторінки улюблених книжок, зустрінемося із улюбленими героями і, звичайно, побачимо, як, у котрий раз, добро перемагає зло.
Ведучий 1:
Існує книг багато на землі.
Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Всяк казочку читати полюбляє.
Ведучий 2:
Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.
Ведучий 1:
У казці звірі мову мають,
Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку діти всі.
Ведучий 2:
Мудра казко, казко-чарівнице,
Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю.
Поведи нас за собою
В світ прекрасний і чудовий.
Ведучий 1:
Казочко, казочко, ти приходь до нас,
Завітай любесенько в наш затишний зал.
В країну Казок підемо я і ти,
У казці всім цікаво побувати.
Ведучий 2:
Там вірних друзів можемо знайти,
І з ними хочемо потанцювати.
Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казочку, слухать гуртом,
А казка в завії десь там заблудила,
Давайте її погукаєм разом!
- Казко, казко, приходь до нас!
Під мелодію заходить Казка
Казка:
Вітаю вас, дорослі і малі,
Від всіх казок низенький вам уклін.
Я – казка мудра. Хочу вам сказати,
Що кожен з вас мене повинен знати,
Бо кажуть, казка вчить на світі жити
Та правду й волю завжди боронити.
Дякую, що ви запросити мене на свято. А зараз я запрошую вас до подорожі. Яку дорогу обрати, куди вирушати? Ми помандруємо у мій чарівний світ, а дорогу нам вкаже чарівний клубочок. (Котить клубочок)
Подивіться, куди привів нас чарівний клубочок? Що це? (Малюнок замку
- Ви хочете сюди зайти?
- У казковому замку є скарб. Ви хочете його знайти? (Так)
виставка книг
- А нам допоможуть знайти скарб знання народних казок
1. Орієнтування в дитячих книжках
- Назвіть книги, які бачите на виставці.
- Що об’єднує ці книги?
- Хто автор цих казок?
- Які казочки вам відомі?
- Ви багато знаєте. Тож вирушаймо!
1 зала - Загадкова
- Послухайте вірші і впізнайте казку. (учні відгадують казки, і вивішуються ілюстрації)
1 учень:
1.Хто кругленький і смачненький
Із віконця скік та скік
Втік від Баби і від Діда
До Лисички на язик?
Це не Зайчик і не Котик
Не Бичок, не сірий Вовк
Це веселий, хвалькуватий,
Невгамовний …
2.Підробив він голосок,
Став малим співати.
Здогадалися вони:
Вовк – не наша мати («Вовк і семеро козенят»)
3 учень:
На городі що за черга?
Дід і Баба тут стоять,
Тягнуть щось поперед себе
І не витягнуть ніяк.
Казку швидко ви впізнайте,
Всіх героїв відгадайте.
4 учень:
В’ється річка невеличка,
Хлопчик у човні сидить,
З берега матуся кличе,
Щоб обідом пригостить,
І вгадати цього героя –
Справа зовсім нескладна,
Казка ця усім відома,
Про … вона.
5 учень:
Сидить півник на печі
Їсть смачненькі калачі
Тут лисичка прибігає,
Мерщій півника хапає
Біжить котик рятувати,
В лисиці півника забрати. Котик та півник.
6учень
Знайшов півник колосок
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Пиріжки та калачі.
Мишенят не пригощав,
Бо жоден з них не помагав. Колосок.
7 учень.
До школи прямує хлопчак дерев’яний,
Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Відома ця книжка тобі, чи не так?
В пригодах яких побував цей хлопчак?
(«Пригоди Буратіно
8 учень.
Сумує бабуся і плаче,
Дідусь витирає сльозу.
А курочка кудкудаче
Працювала я у хатці,
Танцювала у палаці,
Є така у мене звичка –
Десь губити черевички.
(«Попелюшка»
Вчитель : Виправте помилки у назві казок
1.Троє поросят.
2.Малюк і Карлсон
3.Муха – цокотуха
4.Лікар – Айболит
5.Казка про золоту рибку.
2 зала – Бюро знахідок
Вчитель. У кошику знаходяться речі з казок. Я буду по черзі діставати якусь річ, а ви говоритимете, у якій казці вона зустрічається.
Бинт – («Айболить»)
Яйце – («Курочка Ряба»)
Горошина – («Принцеса на горошині»)
Ключ – («Пригоди Буратіно»)
Пір’я – («Кривенька качечка»)
Рукавиця – («Рукавичка»)
Черевичок – («Попелюшка»)
Цибулина – («Пригоди Цибуліно»)
Колосок – («Колосок»)
Глечик (Лисичка та Журавель)
3 зала – Пісенна
- Хто з героїв співав пісеньки?(Звучать записи мелодій до казок)
«Я від баби втік, я від діда втік»
«Я гусяток пасла, полювать ходила»
«Ой у лиски, лиски новий двір, тай чотири дочки на вибір»
«Приплинь, приплинь до бережка, дам я тобі їсти й пити»
4 зала – Математична
Групова робота
- Потрібно дати відповідь на казкові питання.
I-а група .
- Скільки звірів зустрів Колобок у лісі?
- Скільки тварин тягло ріпку?
- Скільки мешканців було у рукавичці?
- Скільки козенят було у матері-кози?
- Скільки яєць знесла Курочка Ряба?
- Який герой попросився у рукавичку третім?
5 зала – Ігрова
Гра «Пантоміма»
- Покажіть:
1) Пана Коцького, який смачно пообідав.
2) Вайлуватого ведмедя.
3) Зайчика, який усього боїться.
4) Телесика, який пливе в човні.
5) Героїв казки, які тягнуть ріпку.
6 зала – Театральна
1. Інсценізація уривка з казки «Лисичка і Журавель» (учні в масках Лисички і Журавля)
2. Корекційне завдання для розвитку сенсорних здібностей
Завдання від Лисички «Впізнай крупу» (розпізнавання на дотик круп: гречаної, рисової, манної, пшоняної)
Завдання від Журавлика «Казкове лото» (складання назв казок)
7 зала- Сміху
- Які чотири казочки переплутались? (учень читає текст)
Жили собі Дід та Курочка Ряба. І була у них Баба. Попросив якось Дід у Баби:”Знеси мені яєчко ”. І Баба спекла Дідові Колобка. Поклала його на вікно нагрітися, а Курочка бігла, хвостиком махнула, Колобок упав і розбився. Дід плаче, а Баба його просить:”Зроби мені Солом’яного Бичка, а я його буду пасти”. Дід зробив. Сіла Баба пасти Курочку Рябу. Раптом вибігає з лісу Заєць, схопив зубами Бичка, потяг у хащу. Дивиться Баба – немає Бичка, стала його кликати:”Івасику-Телесику, приплинь до бережка!” Схопив Дід Відьму і Посадив у погріб. Стала проситися вона:”Відпусти мене, Діду, я тобі капусти принесу!” Івасик-Телесик заліз на дерево, а Заєць взявся зубами дерево гризти. По небу гуси-лебеді летіли. Став Івасик проситися в них, щоб врятували і віднесли до Діда, Баби та Курочки Ряби.
5.Бліц-турнір.( для глядачів)
Як звали корову кота Матроскіна?(Мурка)
Скількох розбійників перехитрив Алі-Баба?(40)
Що втратив ослик Іа?
Дівчинка, у якої блакитне волосся.
З чого зроблена Снігуронька?
Яке яєчко знесла Курочка Ряба?
Скільки героїв хотіли з'їсти колобка? Відповідь: Шість.
Хто забрав Іванка? Відповідь: Гуси-лебеді.
Кого лисиця пригощала кашею? Відповідь: Журавля, «Лисиця і журавель».
Хто тягнув ріпку останнім? Відповідь: Мишка.
Транспорт Баби Яги.
Яблука, що дають молодість (Молодильні)
Скільки людей тягнуло ріпку? (Три)
8 зала – Художня
(Ілюстрації до казок учнів класу)
Казка:
От і настав час повертатися мені до свого королівства, а ввечері, коли будете лягати спати, ми знову зустрінемось. До зустрічі!
КЗ « Луцька загальноосвітня школа І-ІІІст. №13
Луцької міської ради»
«Подорож до країни казок»
Вчитель Романюк Л.В.