КЗ ,,Солоницівська гімназія
,,Перлина””
Конспект з БЖД
для дітей раннього віку
Тема:,, Подорож до тітоньки бджоли “
Вихователь Денисова Н.В.
2020р.
Тема: ,, Подорож до тітоньки бджоли “
Мета: Формувати знання дітей про користь і небезпеку комах; вчити малят розрізняти бджолу серед інших комах за її характерними рисами: вона літає, дзижчить, має яскраво-жовте забарвлення, вусики, хоботок, крильця; розвивати мовлення, пам`ять, мислення, увагу, спостережливість,дрібну моторику пальців рук,закріпити основні кольори, виховувати дбайливе ставлення до природи та до свого здоров`я.
Матеріал: Іграшковий ведмедик, баночка меду, предметні картинки із зображенням бджоли.
Хід заняття.
Вихователь звертає увагу дітей на ведмедика, який сидить під ялинкою.
-Малята наш ведмедик чомусь засмучений, мабуть він захворів.
-Чим ми будемо його лікувати? Може медом? -А хто робить мед?
Усе літо я літаю, І у поле, і до гаю. Збираю я медок,
Із різних квіточок.
Вихователь демонструє картинки із зображенням бджілки.
-Хто це малята зображений на картинці?(Відповіді дітей).
-Так малята це бджілка.
-Подивіться на неї уважно, що є у бджілки?
-Молодці малята.
-А ще у неї є жало, яким вона жалить при небезпеці, а також є хоботок, яким вона збирає пилок з квітів.
-Вона маленька трудівниця.
-А щоб вона змогла назбирати багато меду, давайте допоможемо знайти їй квіти.
Д/гра:,,Квіточки для бджілки.”(Розвивати дрібну моторику пальців рук, естетичний смак, бажання допомогти одне одному, увагу,закріпити основні кольори, виховувати бережливе ставлення до живої природи.)
-Молодці малята, гарна квіткова галявина у вас вийшла.
-Наша бджілка тепер зможе назбирати багато меду
Мед дамо ми для діток,
Як його не дати? Від хвороби ми медок, Любим готувати.
-Хто готує медок від хвороб?(відповіді дітей).
Чується дзижчання бджоли.
Вихователь показує іграшкову бджілку і баночку з медом.
-Ось і бджілка сама до нас прилетіла, та ще і меду принесла.
-Вона хоче, щоб ведмедик скоріше став здоровим.
-Давайте подякуємо їй за мед і полікуємо ним ведмедика.
Хоч і дружня бджілка зовні,
Може вмить змінитись зовсім,
Ти її не зачіпай-
Вжалить боляче, ай, ай.
Р/гра ,,Знайди свій будиночок”(Орієнтування у просторі,ходьба та біг врозтіч, виховувати увагу).
.