ПЕРВОЦВІТИ
Щороку першими проявами весни є поява первоцвітів. Вони кольоровими промінчиками виглядають на лісових галявинах та гірських пагорбах, вкриваючи їх мальовничими килимами.
Під назвами первоцвіти та першоцвіти біологи об’єднують ранньовесняні квіти, що розпускаються ще до появи листків на деревах. Природа їх розмальовує у яскраве забарвлення, яке неможливо не помітити на тлі темного лісового покриву чи залишках снігу на пагорбах гір.
До квітів, що дарують нам весняний настрій, відносять: підсніжники, проліски, крокуси (шафрани), ряст, рябець шаховий, первоцвіти, нарцис вузьколистий та інші. Найбільш поширені локалізації цих квітів можна зустріти у Карпатах.
Шафран Гейфеля. (Вид занесений до Червоної книги України ) Ареал виду охоплює Балкани, Східні і Південні Карпати.
Сон-трава.(Занесений до Червоної книги України) Офіційна квітка провінції Манітоба.
Підсніжник.(Вид занесено до Червоної книги) Родом із півдня Європи, де він росте в гірських лісах на вологому ґрунті.
Рябець шаховий або дикий тюльпан.
(Занесений до Червоної книги України і Польщі) Рябчик шаховий розповсюджений по всій Європі
Білоцвіт Весняний. (Внесений до Червоної книги України) Ареал якого охоплює простір від Південної Англії
Проліски. Ареал охоплює
Середземномор'я, Кавказ, Малу Азію
Нарцис Вузьколистий
(Внесено в Червону Книгу
України!) Поширений в
Альпах, на Балканах, у Південних Карпатах, Середземномор'ї.
Ряст. Види роду зростають у Північній Америці, Євразії і, фрагментарно, Африці.
В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатах, зрідка трапляється в північних лісостепових районах. На Лівобережжі доходить до Степу. У цілому вид має значне поширення в карпатських та поліських соснових лісах, однак його сировинна база на даний час виснажена.
Обмежені сировинні запаси плауна булавовидного, використання яких підлягає суворому контролю, є на території Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Львівської областей. В медицині використовують спори плауна, які застосовують як дитячу присипку, а також для виготовлення пілюль та різних ліків, як протизапальний, болетамувальний, сечогінний засіб.
БЕРЕЖІМО ПЕРВОЦВІТИ - БЕЗЦІННИЙ ДАР ПРИРОДИ!
Не можна рватипідсніжники, проліски, крокуси, сонтраву, тощо.
Не можна продавати первоцвіти. За це загрожує штраф від 1700 грн до 3655 грн. Заборона на продаж також стосується і тих первоцвітів, які були зірвані не в лісі, а вирощені в штучних умовах.
ТИХІШЕ-ПТАХИ В ГНІЗДАХ!
ЩОБ ВИПАДКОВО НЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ ЗАГИБЕЛІ КЛАДОК І ПТАШЕНЯТ, ПРОСИМО ВАС В ПЕРІОД ГНІЗДУВАННЯ ПТАХІВ ДОТРИМУВАТИСЯ В ЛІСАХ І ПАРКАХ ТАКИХ ПРАВИЛ:
не сходіть зі стежок і доріжок, не заходьте в зарості; ведіть собак на повідку, не відпускайте їх в лісі з
повідця;
побачивши стривоженого, сполоханого птаха відійдіть подалі; випадково знайшовши гніздо, стримаєте цікавість. птахів турбують дим і шум, тому ретельно вибирайте місце для мангалу і відмовтеся від гучної музики; натрапивши на пташеня пройдіть собі повз. Не треба їх «рятувати», торкатися, фотографувати, підбирати і забирати додому. Батьки не кинули його, вони поруч - хоча ви можете їх і не бачити - і подбають про свого нащадка.
Вівсянка-ремез
Вівсянка жовтоброва
Глухар Зозуля Дрімлюга
Неясить ЛІСІВ УКРАЇНИ
Крутиголовка
ЖАБИ В Україні мешкає 15 видів безхвостих амфібій. Саме до цього ряду – Безхвості земноводні (амфібії) належать жаби. Вони всі безпечні і навіть корисні для людини. УКРАЇНИ Варто лише дотримуватися певних правил поведінки з цими тваринами.
Серед нашої фауни найбільших розмірів можуть досягати ропуха сіра.
Зустрічаються дорослі самиці, що в діаметрі досягають понад 10 сантиметрів. Такого ж розміру іноді можна зустріти й самиць озерних жаб. Вони довго живуть і можуть дорости до такого розміру.
Вважається, що жаби живуть 7-10 років. Самки зазвичай крупніші.
Кумка. Карпати
Часничниця.Спорадич но розташована по всій країні, крім Карпат і Криму
Райка. По всій території, у степовій зоні спорадично розташовані.
Ропуха. По всій країні розповсюджена
КОРИСТЬ ВІД ЖАБ
В САДУ
Тварини надають неймовірну допомогу в позбавленні саду від шкідників.Жаби сплять вдень і виходять на полювання лише ввечері, коли птахи міцно сплять. Варто відзначити, що саме в темний час доби безліч молюсків і комах приступає до своєї шкідницької діяльності.
Раціон складається з:
● капусниці; ●мурах; ●медведок; ●мух; ●комарів; ● сарани; ●колорадських жуків; ● слимаків.
Багато птахів не харчуються більшістю з цих комах через+ 1 2 3 - 4 5 6 - 7 8 9 0 неприємний запах або різке забарвлення, тоді як жаби з великим задоволенням їдять навіть м'яких слимаків. Незважаючи на деяку неповороткість тварини, будучи голодною, вона здатна проявити швидкість і наздогнати свою здобич.