Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення
(старша група)
Подорож у країну мистецтва
Підготувала консультант КУ «ЦПРПП»
Обухівської міської ради
Київської області
Очеретяна Людмила Олексіївна
Обухів 2026
Тема: « Подорож у світ мистецтва»
Програмовий зміст: Ознайомити дітей з поняттям «мистецтво» (живопис, музика, театр) та познайомити з відомими художницями Марією Примаченко та Катериною Білокур. Навчити дітей бачити різноманітність художніх барв, задумів автора, їх казковість та неповторність.
Продовжувати активізувати словник дітей відповідно до теми. Розвивати пізнавальний інтерес до малознайомих та не знайомих слів, назви професій (музикант, сценарист, режисер, художник ). Навчати дітей розрізняти різні види картин ( пейзаж, натюрморт, портрет). Продовжувати дітей вчити рахувати від 1 до 20 порядковою лічбою та зворотною від 20 до 1, складати описові розповіді, відповідати на запитання дорослого повними реченнями. Розвивати у дітей естетичні почуття, звязне та діалогічне мовлення, увагу, мислення. Виховувати повагу до праці людей, до однолітків.
Матеріал: різні види картин, мольберт, пензлі, люстерко у зріст дитини, фарби.
Попередня робота : знайомство з видами мистецтва, перегляд презентації, підготовлені для дітей міні-проєкти в різних сферах мистецтва.
Хід заняття.
А вам відомі вже художники. Кого ви знаєте. Тож сідайте зручніше сьогодні ми познайомимось з нашими художниками такими, як Марія Примаченко, Катерина Білокур.
Катерина Білокур, вона є «Королевою квітів»
Розгдяд з дітьми репродукції («Квіти за тином» або «Півонії»). Катерина так любила квіти, що ніколи їх не рвала, а лише малювала. Вона казала: «Зірвана квітка — то вже не життя».
Особливістю малювання в неї є : Квіти як живі, дуже детальні, яскраві.
А ось Марія Примаченко, вона «Мати диво-звірів»
Розгляд малюнків: («Гороховий звір» або «Дика овечка»). Марія бачила світ не таким, як усі. Вона малювала звірів у «кофтинках», з квітами замість лап, з багатьма очима.
Особливість її малюнків це - казковість, візерунки (крапочки, риски, зигзаги) на тілах тварин.
Діти: - «Чи бувають такі звірі насправді?
- Чому цей звір добрий/сердитий?
- Які візерунки ви бачите на ньому?»
Дидактична гра «Хто автор?»
Вихователь показує картки з фрагментами картин. Якщо там квітка як справжня — діти плескають (Білокур), якщо дивний синій бик чи кумедна пташка — тупають (Примаченко).
Пропоную по черзі одягнутись дитині в костюм художника . Взяти пензлик та підійти до люстерка, Зараз ти будеш справжнім художником, але малюватимеш не фарбами а словами себе (щоб дітям був приклад , вихователь може перевтілитись художником сама, та на власному прикладі зробити опис себе, так буде зрозуміло, що треба робити дітям, а потім діти по черзі описують себе дивлячись в люстерко).
А зараз час нам повертатись із майстерні назад в групу. Заплющуємо оченята та починаємо рахувати в зворотньому порядку від 20 до 1.
ІV. Підсумок
Вихователь: Діти, чи цікава сьогодні у нас була подорож?
Яких відомих художників ви сьогодні запамятали?