“ Поезія – це завжди неповторність...”:
Зустріч з поетами Покровського краю
Мета: Донести до здобувачів освіти чарівний світ поезії, сповненої особливої аури доброти й любові; захопити їх віршами; залучити до активного читання поетичних творів; виховувати культуру почуттів.
Обладнання: Презентація, книжкова - ілюстративна виставка “ Натхненні рідною землею ”, яка містить збірки поезій поетів рідного краю, квіти.
Бібліотекар: Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, розвиває уяву, викликає найрізноманітніші емоції, вчить людину мислити, дає змогу побачити навколишній світ свіжим поглядом, допомагає розібратися в своїх переживаннях. Поезія ‒ це одна із тих небагатьох речей, які здатні змінювати світ. Цінність поезії в тому, що кожна людина знаходить тут щось своє. Один і той самий рядок може сприйматися по-різному.
Бо що б, здавалося, слова? Всього лиш те, що допомагає нам розуміти одне одного. А що ‒ поезія? це стихія, яка окрилює, надихає, спонукає, заспокоює і в якій кожен із нас може висловити власні думки, не боячись осуду чи нерозуміння, та не кожному це вдається зробити так майстерно, щоб написані рядки запалювали в інших серцях багаття пристрасті.
Читець:
Страшні слова, коли вони мовчать,
коли вони зненацька причаїлись,
коли не знаєш, з чого їх почать,
бо всі слова були уже чиїмись.
Все повторялося: і краса, й потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія ‒ це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.
Бібліотекар: У нашому районі проживає багато людей, талановитих і неординарних, небайдужих до слова, до життя. Ці люди ‒ поети, вони передають вогонь та біль своєї душі за допомогою поетичного слова. І сьогодні вони завітали в гості до нашого училища, щоб ми, присутні на цій зустрічі, мали змогу долучитися до Поезії.
( Презентація, на фоні якої проходить знайомство із гостями зустрічі. )
Валентина Адамівна Чепурко народилася в 1962 році, в с. Зорівка Запорізької області, але все свідоме життя проживає на Покровщині. Закінчила Дніпропетровське медучилище, зараз працює фельдшером швидкої допомоги. Поетична творчість давнє її захоплення. Валентина Адамівна ‒ автор чотирьох поетичних збірок: “ Зеркало душі ”, “Мой мир – это ты ”, “ Осіння жінка ” та “ Соняшникова доля ”. А ще, вона плідно співпрацює з композитором та виконавцем Петром Клименком, який пише пісні на її вірші; приймає участь у художній самодіяльності, співає та грає в народному театрі.
Читець:
Говорять, що я з іншої планети.
Чи, може загубилась у віках.
Бо я вночі не сплю-пишу сонети.
Шукаю суть в римованих рядках.
I чим живу-хорошим i не дуже,
Всім поділюсь iз білим папірцем.
I оживає там червона ружа,
I мужній воїн з втомленим лицем.
Впаде у сніг калина полум’яна.
Тримає бiй поранений солдат.
Вiд болю серце материнське в’яне,
Бо не злічити безкінечних втрат.
Римую біль. Бумага стерпить слово.
Та плаче гiрко зболена душа.
Римую зраду ‒ нiчого нового
В стражданнях мого нового вiрша.
Про життєві цінності та особливості жіночого серця Валентина Адамівна Чепурко розповість мовою звичайною і мовою віршів.
Чепурко Валентина Адамівна. Виступ.
Бібліотекар: Микола Олексійович Корявець народився у селі Підгаврилівка Покровського району, навчався в сільгоспінституті. Трудився на керівних посадах, а зараз він заступник отамана Покровської козачої станиці ім. Головка, полковник.
Вірші почав писати ще з шкільного віку, вірніше з 12 років. У доробку самодіяльного поета шість збірок: “ Квіти лотосу для сім’ї і друзів ”, “ Пелюсткова заметіль ”, “ Мої земляки ”, а більш як 25-річний досвід тамади та обробка відповідної літератури вилились в оригінальні збірки “ Тости, вітання ” та в два випуски “ Запрошуємо на весілля ”.
Вірші Миколи Олексійовича різнопланові – присвячені друзям, односельцям, знайомим, рідному краю, Україні. Мабуть тому, що він цікавиться історією взагалі, історією рідного краю зокрема, вивчає козацьку добу, відгукується на події в житті країни, пише вірші на патріотичну тематику.
Про патріотизм як необхідність розповість Микола Олексійович Корявець.
Корявець Микола Олексійович. Виступ.
Бібліотекар: Валентина Миколаївна Щусь народилася в селі Мечетна. Проживає в смт. Покровське. Закінчила Дніпропетровське поліграфічне училище. Захоплюється фізикою, астрономією. Друкується в обласній, районній пресі. Автор поетичній збірки “Я в душу назбирала збіжжя хмар…”
Читець:
Безмежний степ, в якому всі кургани
вже пораховані і внесені в архів...
"Нехай завжди Господь пребуде з вами", ‒
молюся я за славних земляків.
За тих, які не полягли у битвах,
за тих, які стискають автомат,
не "упокій" ‒ "благослови" ‒ в молитвах
усіх, кого стривожив супостат.
Бо їх чекають матері і діти,
рідна земля і небо голубе,
бо їм же тільки ще життю радіти,
та Всесвіт долі різні всім пряде.
Ті, хто поліг ‒ не вмерли, хоч отава
зазеленіє знову на вінки.
Живі і мертві воїни, вам слава,
усім героям слава на віки!
Валентина Миколаївна Щусь розповість біль від людських утрат у зоні АТО.
Щусь Валентина Миколаївна. Виступ.
Бібліотекар: Віктор Іванович Польський народився в селі Великомихайлівка. Дитинство і юність провів у Малинівці. Навчався в Московському інституті народної творчості на музичному відділі (заочно). У селі Верхня Терса Гуляйпільського району Запорізької області викладав дітям музику і співи. Переїхавши в Покровське, працював у колишньому колгоспі «Побєда» водієм автокрана.
Це, так би мовити, один бік біографії Віктора Польського. Інший у тому, що вже багато років він пише музику на вірші різних авторів і на свої також, адже Віктор Іванович ‒ ще й поет, чиї неабиякі можливості розкриваються вже в зрілі літа. Що ж, поезії, очевидно, як і коханню, людина підвладна в будь-якому віці.
А у 2015 році відбулося приємна і урочиста подія: в Клубі покровських поетів “ Ліра ” пройшов творчий вечір Віктора Івановича Польського і презентація його поетичної збірки “Іще горить свіча мого життя… ”
Про любов до батьків і Батьківщини Віктор Іванович Польський розповість сам.
Віктор Іванович Польський. Виступ.
Бібліотекар: Людмила Андріївна Федоренко народилася у с. Маломихайлівка у 1962 році. Журналіст, зав. відділом листів і культмасового життя в редакції газети «Покровський край». Публікувалася в альманахах “ Весы ” (Херсонщина), “ Крила ”, обласній, районній пресі.
Життя ‒ оголена душа,
Яку сховати чи прикрити
Хоч чимсь у заростях вірша
Не можна, не виходить. Зшити б
Якусь благеньку сорочину,
Щоби нікого не стидалась.
Однак шукаю знов причину,
Аби так вільною й зосталась...
Книга Людмили Федоренко “ Квітка в сяєві долонь ” стала своєрідним підсумком певного періоду творчості покровської поетеси.
Тож, Людмила Андріївна Федоренко розповість нам про потребу аналізувати свої вчинки і не боятися про це говорити
Федоренко Людмила Андріївна. Виступ.
Бібліотекар: Поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, зустрічі і розлуки, тому вона, поезія, живе й житиме, доки людське серце виповнюватимуть найтонші й найглибші почування. Вона житиме вічно. А наша зустріч, на жаль, закінчується.
Ми вдячні нашим гостям за їхню поезію, за те, що вони не пожалілися на брак часу, і прийшли на зустріч з нами.